Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

v tomto fore má každý užívatel si založiř vlastnú tému so svojim tréningom a požiadať ostatných o komentáre , čo a ako zmeniť.upraviť alebo doplniť
Pravidlá fóra: založ si svoju vlastnú tému a nechaj si okomentovať svoj trening
Užívateľov profilový obrázok
Od Paťo22
#18329
čaute, chcel by som sa spýtať na tréning, v septembri budem mať 15 a zvažujem začať navštevovať posilku. Chcel by som nabrať trochu tej váhy (hlavne svalovej) pretože vyzerám jak chrt. Chcel by som sa spýtať na tento trening :


Pondelok : Voľno
Utorok : Trening A
Streda : Voľno
Štvrtok : Trening A
Piatok : Voľno
Sobota : Voľno
Nedeľa : Voľno

Trening :

Chrbát : Priťahy na hrazde 4x8
Hrudník : Tlaky v ľahu na rovnej lavici 4x8
Nohy : Drepy 4x8
Triceps : Francuzsky tlak 4x8
Biceps : Bicepsový dvich s veľkou činkou 4x8
Ramená : Tlaky s jednoručkami v sede 4x8
Lýtka : Výpony v stoji 4x8

Poznámka * : Brucho rád robievam doma – Pondelok, Stredu, Piatok

Zo začiatku si myslím že by mi stačili tie 2 dni v posilke.
Prosím poraďte mi :)

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od whoo
#18331
skus upravit postupnost cvikov takto:

prvy cvik: nohy
druhy: prsia
3.: triceps
4.: chrbat
5.: biceps
6.: ramena
7.: lytka

+ male zmeny: na ramena nedavaj tlaky, ale upazovanie v stoji alebo pritahy VC/EZ k brade.
A na lytka mozes dat 4x12 aspon. Dalej mozes dat treningy utorok a piatok aby tam nebola stvordnova prestavka a medzi treningami len jeden den.
#18334
ja by som si hlavne daval naseba pozor mas len 14 tak urcite by som siahol po trenerovi alebo po nejakom skusenom cvicencovi neverim tomu ze ovladas 100% techniku ...ale mozno sa mylim...
#18340
ďakujem za upravu chyb.. s tou technikou máš pravdu, totiž ešte som nebol v telocvični, ale chcem začať chodiť :) takže sa snažím navrhnúť si nejaký plán, už som pozeral aj tie plány tu na fóre, konkretne objemovy plan pre začiatočníkov č 1 - môžem začať aj s tým ?? keď hej mohol by som si to rozdeliť na utorok a piatok s tým že tréning v rozpise na stredu by som nedal (ten je bez brucha, ale brucho by som robil doma) ?
#18383
xLeitonx napísal:ja by som si hlavne daval naseba pozor mas len 14 tak urcite by som siahol po trenerovi alebo po nejakom skusenom cvicencovi neverim tomu ze ovladas 100% techniku ...ale mozno sa mylim...
vravíš to ako keby na veku záležalo ... netreba mu trenera stci ked si pozre na youtube ako sa cvik robí
#18384
vidíš, youtube , to ma ani nenapadlo :a9 pozrem tam tie cviky, a ešte mám otázku. Koľko serii a opakovaní by som mal robiť na cvik ? napr. tie tlaky na rovnej lavici s velkou činkou- koľko serii a opakovaní na uplny začiatok ??
#18385
Paťo22 napísal:vidíš, youtube , to ma ani nenapadlo :a9 pozrem tam tie cviky, a ešte mám otázku. Koľko serii a opakovaní by som mal robiť na cvik ? napr. tie tlaky na rovnej lavici s velkou činkou- koľko serii a opakovaní na uplny začiatok ??
vidim pri tvojich otazkach ze ti chybaju zakladne informacie ... a to nieje dobre najprv by si si mal mat poriadne nastudovane a potom sa pustat do treningov v posilovni ... chcem ti len dobre :a21
#18388
možno to znie neuveritelne, ale stále čítam a čítam. ale stále vidím aj odlišné veci. napr. keď som si porovnával objemové treningy, bolo to rozdielne... napr. niekto mal 5 serii x 8-6 opakovani a v článku som sa dočítal že by to malo byť : 3 serie x 10-15 opakovaní... tak teraz neviem, som zmetený, preto sa pýtam...
Užívateľov profilový obrázok
Od whoo
#18389
Paťo22 napísal:možno to znie neuveritelne, ale stále čítam a čítam. ale stále vidím aj odlišné veci. napr. keď som si porovnával objemové treningy, bolo to rozdielne... napr. niekto mal 5 serii x 8-6 opakovani a v článku som sa dočítal že by to malo byť : 3 serie x 10-15 opakovaní... tak teraz neviem, som zmetený, preto sa pýtam...
ono je to individualne, kazdemu vyhovuje iny styl treningu a aj ty si "najdes" ten svoj styl ked uz budes mat volaco odtrenovane. Ale sposob 3x10-15 by som do objemovky moc nezavadzal z jedneho prosteho dovodu: Vysoky pocet opakovani ti nedovoli pouzit vyssie vahy ktore sa v objemovke vo vacsine treningov doslova vyzaduju.
Zasa dalsia vec je ze si uplny zaciatocnik takze kym sa naucis techniky cvikov a dalsie zaklady kludne mozes davat 8-12, tvoje telo/svaly na to budu reagovat aj tak velmi dobre.
#18391
Paťo22 napísal:1. Hrudník : Tlaky v ľahu na rovnej lavici 4x8
2. Chrbát : Priťahy na hrazde 4x8
3. Ramená : Tlaky s jednoručkami v sede 4x8
4. Biceps : Bicepsový dvich s veľkou činkou 4x8
5. Triceps : Francuzsky tlak 4x8
6. Nohy : Legpress 4x8
7. Lýtka : Výpony v stoji 4x8
Moze byt ale drepi ta odpalia a za dalsie uz tazsie dostanes krv hore zo stehien a budes unaveny. To znamena ze ich zarad ako som oznacil a rovnako aj ine partie. Dalsia vec po tricepse by si stazka zvladol uz tlacit jednorucky pri ramenach. Serie ti stacia spociatku 3 a opakovania medzi 8-12. Asi s kratka tolko.
#18416
ryzoto napísal:
xLeitonx napísal:ja by som si hlavne daval naseba pozor mas len 14 tak urcite by som siahol po trenerovi alebo po nejakom skusenom cvicencovi neverim tomu ze ovladas 100% techniku ...ale mozno sa mylim...
vravíš to ako keby na veku záležalo ... netreba mu trenera stci ked si pozre na youtube ako sa cvik robí
nezalezi ani tak na veku, ako na tom v akom stadiu vyvoja sa clovek nachadza
cvicenie so zatazou, vycerpavanie organizmu v case ked rastie a vyvíjajú sa rozne casti tela, clovek v jeho veku prechadza pubertou, ktora je spojena s dozrievanim a clovek sa rychlo meni, niesu uzavrete rastove skary na kostiach a milion dalsich veci, ktore maju vplyv na jeho zdravy vyvin
samozrejme suhlasim s tym, ze nemusi hned chodit za trenerom ale poradit sa skusenejsimi, ktory mu ukazu ako na to, ako spravne cvicit a hlavne potrebuje usmernit, aby si hned na zaciatku viac neuskodil ako pomohol
#18418
vlastomenn napísal:
Paťo22 napísal:1. Hrudník : Tlaky v ľahu na rovnej lavici 4x8
2. Chrbát : Priťahy na hrazde 4x8
3. Ramená : Tlaky s jednoručkami v sede 4x8
4. Biceps : Bicepsový dvich s veľkou činkou 4x8
5. Triceps : Francuzsky tlak 4x8
6. Nohy : Legpress 4x8
7. Lýtka : Výpony v stoji 4x8
Moze byt ale drepi ta odpalia a za dalsie uz tazsie dostanes krv hore zo stehien a budes unaveny. To znamena ze ich zarad ako som oznacil a rovnako aj ine partie. Dalsia vec po tricepse by si stazka zvladol uz tlacit jednorucky pri ramenach. Serie ti stacia spociatku 3 a opakovania medzi 8-12. Asi s kratka tolko.
S tymto by som kludne zacal, je to zostavene velmi dobre a rozumne. Ja by som este presunul druhy trening na piatok a doprial si viac oddychu medzi treningami. Trening zacni velmi malymi vahami a nedaj sa ovplyvnit inymi borcami, ktory uz maju nieco natrenovane a neprecenuj svoje schopnosti. Podrobne sa sleduj, ako regenerujes, v case ked si unaveny a citis to, do posilky ani nechod. Tento trening postupne mozes zintenzivnit a ked budes citit, ze je cas mozes pridavat aj vahu.
#18428
vlastomen, prosim ťa, ešte jednu otazku mam ak môžem, s akou váhou mám začínať cvičiť ? lebo viem že najprv musím nacvičiť techniku.. ale aj tam potrebujem nejakú váhu, šak s tyčou to podla mňa nenacvičím :a15 či hej ? čítal som že na objemový tréning 60 - 80% z 1RM ale ja neviem svoje RM, nato potrebujem niekoho dopomoc, ale aj tak sa mi nezdá že prvé tréningy by som mal robiť s velkou váhou. S akou by som mal podla teba začať aby som si poriadne nacivčil techniku ??
#18429
Paťo22 napísal:vlastomen, prosim ťa, ešte jednu otazku mam ak môžem, s akou váhou mám začínať cvičiť ? lebo viem že najprv musím nacvičiť techniku.. ale aj tam potrebujem nejakú váhu, šak s tyčou to podla mňa nenacvičím :a15 či hej ? čítal som že na objemový tréning 60 - 80% z 1RM ale ja neviem svoje RM, nato potrebujem niekoho dopomoc, ale aj tak sa mi nezdá že prvé tréningy by som mal robiť s velkou váhou. S akou by som mal podla teba začať aby som si poriadne nacivčil techniku ??
Daj si taku vahu aby nebola prilis tazka a ani prilis lahka. Na to musis prist sam. Keby som bol pritebe osobne vedel by som lepsie ako ty sam aku vahu zvolit. Daj si taku vahu aby si zvladol 10-12 opakovani bez rezervy. Spociatku mozes zvolit lahsiu vahu a sam sa ucit kolko ti bude stacit a rovnako spravne prevedenie cvikov. Koordinaciu tela tiez budes stracat to behom mesiaca prejde. Svlastvo si musi zviknut na urcite drahy pri cviceni.
#18434
Paťo22 napísal:aha, čiže môžem na začiatok najprv maximálne takých 20 kg ??
To sa mna pytas? To ti mam napisat ze malo daj si 80?! Uz som ti to vyssie popisal tak sa toho drz nebudeme stale dookola pisat o jednom a nikam to nebude viest.
#18460
Paťo22 napísal:vlastomen, prosim ťa, ešte jednu otazku mam ak môžem, s akou váhou mám začínať cvičiť ? lebo viem že najprv musím nacvičiť techniku.. ale aj tam potrebujem nejakú váhu, šak s tyčou to podla mňa nenacvičím :a15 či hej ? čítal som že na objemový tréning 60 - 80% z 1RM ale ja neviem svoje RM, nato potrebujem niekoho dopomoc, ale aj tak sa mi nezdá že prvé tréningy by som mal robiť s velkou váhou. S akou by som mal podla teba začať aby som si poriadne nacivčil techniku ??
ale kludne si to skus len s prazdnou tycou, pretoze ak zvolis zlu alebo prilis vysoku zataz nikdy si neskusis spravne prevedenie a techniku cviku, nakolko velka zataz ta bude obmedzovat
takze pri benchi si chytis prazdnu tyc a skusis si uplny rozsah pohybu, sirku uchopu a pripadne aj spravnu drahu cviku
ziadne presne cislo vahy s ktorou by si mal zacinat ti nikto nepovie, to ty sam si povies
#18493
To je jasná vec, že by som začal s prázdnou a sám uvidíš, či dáš s tou prázdnou tých X sérii...a postupne to už pôjde samo, ak sa budeš cítiť, tak si pridáš...aj ja ked som začal drepy a ťahy (nebolo to až tak dávno) tak som nevedel odhadnúť váhu a cvičil som pár tréningov len techniku s prázdnou činkou...a keby si robil nejaké kladkové stroje tak si tam skús najmenšiu váhu a uvidíš ako ide. Ako som povedal, skús si dať všetky série čisto tyčkou, lebo som videl aj takých, ktorým 1. séria išla v pohode a na druhej-tretej už nevládali ani 5 op. :a15
#18667
čaute, mam jednu otázku ohladom tréningu.
Ako som písal o tej posilke kde som bol a nič mi nevysvetlovali, v piatok som konečne bol v posilke kde mi každy pomahal. Cvičil som plán od vlastomena - objem. plan pre začiatoč. c.1,, no povedali mi, že by som si mal skôr tie partie rozdeliť do viacerych dni, a dať aspoň 2 cviky na partiu. Tak by som sa chcel spýtať či by mohol môj trening vyzerať nejak takto :
chcel by som isť trening A,B , pričom v PONDELOK a v PIATOK by som mal trening A a v stredu trening B..


A: Prsia,Chrbat,Biceps,Trapezy
B: Stehna,Lytka,Ramena,Triceps

alebo:

A: Prsia,Ramena,Biceps,Trapezy
B: Stehna,Lytka,Chrbat,Triceps

alebo:

A: Prsia,Biceps,Triceps,Trapezy
B: Stehna,Lytka,Chrbat,Ramena

-ja viem že ako začiatočník by som mal ísť celé telo, ale nebolo by predsa lepšie ísť nejak takto? Ešte mam otázku ohladom toho, či to moc vadí, ak by som tréning B dával len v stredu.. Ja viem že to znie blbo, ale chcel by som hlavne zvacsit ruky a hruď. Ja viem že nemam zanedbavať ostatne partie.. ale nohy mam dost velke, iba tie ruky, hruď, amožno aj chrbat.. Písem sem, lebo viem ze su tu dobri odbornici ktori vedia dobre poradiť, tak nechcem zacinať bezhlavo, ale s nejakou radou ohladom tochto systemu.. diki moc
#18670
Paťo22 napísal:-ja viem že ako začiatočník by som mal ísť celé telo, ale nebolo by predsa lepšie ísť nejak takto? Ešte mam otázku ohladom toho, či to moc vadí, ak by som tréning B dával len v stredu.. Ja viem že to znie blbo, ale chcel by som hlavne zvacsit ruky a hruď. Ja viem že nemam zanedbavať ostatne partie.. ale nohy mam dost velke, iba tie ruky, hruď, amožno aj chrbat.. Písem sem, lebo viem ze su tu dobri odbornici ktori vedia dobre poradiť, tak nechcem zacinať bezhlavo, ale s nejakou radou ohladom tochto systemu.. diki moc
Už som ti pisal! Nespekuluj!!! :a45 Kedy začať s cvičením?
#18673
presne ako pise vlastomen nespekuluj ! nerob zaciatocnicke chyby uvidis ze sa ti to vypomsti ... radsej vsad na osvedcenu klasiku .. viem ze si chces trening zostavit sam ale az rokmi praxe zistis co je preteba najlepsie a potom nebudes mat problem si trening sam zostavit tak ako ti bude vyhovovat :)

Buy Isotretinoin Onlinea potent medication for s[…]

It's generally recommended to avoid drinking alcoh[…]

Hydroxychloroquine is a medication that is commonl[…]

For optimal absorption and effectiveness, it's gen[…]