Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Všetko o účinkoch anabolík na ľudský organizmus, konkrétne druhy anabolických steroidov.
TOTO FÓRUM MÁ VÝHRADNE INFORMATÍVNY A OSVETOVÝ CHARAKTER! V ŽIADNOM PRÍPADE NIKOHO NENAVÁDZAME NA UŽÍVANIE STEROIDOV.
Pravidlá fóra: Anabolické steroidy sú lieky. Anabolické steroidy, anaboliká, steroidy, neužívajte pokiaľ na to nemáte naozaj dobrý dôvod. Anabolické látky neužívajte pokiaľ vám ich nepredpíše lekár. Ich užívaním bez predpisu ohrozujete svoje zdravie a život. Vždy zvažujte, či je zdravie prednejšie ako pár kíl svalovej hmoty navyše! Ktorú po ich vysadení aj tak stratíte. Zdravie vám ale už nikto nevráti!
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#14583
Obrázok
Najprv niečo o štítnej žľaze

Štítna žľaza sa nachádza v hornej časti krku. Produkuje niekoľko hormónov, ktoré sú pre nás z hľadiska našich cieľov (zbaviť sa podkožného tuku) zaujímavé. Prvým izolovaným hormónom produkovaným štítnou žľazou bol hormón T4. Spočiatku bol považovaný za hlavný hormón štítnej žľazy, neskôr sa však ukázalo, že ide skôr o prohormón, pretože doposiaľ nebola zistená žiadna jeho priama akcia v tele. Jeho aktivita je nepriama, nakoľko slúži ako zdroj pre vytváranie aktívneho hormónu T3.
Časť T3 (asi 20%) pochádza priamo zo štítnej žľazy, zvyšok vzniká konverziou T4 na T3 v pečeni, obličkách, svaloch a centrálnom nervovom systéme. Nie všetka T4-ka sa transformuje na T3-ku. T4 predstavuje zásobáreň neaktívneho hormónu štítnej žľazy v krvi.
Hladina hormónov T4 a T3 je riadená spätnoväzobným mechanizmom prostredníctvom hormónu TSH. Ak je hladina T4 a T3 zvýšená, klesne hladina TSH, čím sa obmedzí tvorba hormónov a naopak, ak je hladina nízka, zvýši sa TSH, čo vedie k zvýšeniu produkcie štítnej žľazy. TSH pôsobí aj na veľkosť štítnej žľazy. Nízka hladina TSH znamená jej zmenšovanie.

Účinky

T3 je určujúcim faktorom bazálneho metabolizmu. Čo to znamená? Čím viac T3 - tým viac kalórií telo spáli. Energia, ktorá pri tom vznikne, sa z tela vylúči vo forme tepla. T3 teda zrýchľuje metabolizmus, čiže využitie proteínov, uhľohydrátov a tukov v tele. To znamená, že podporuje aj konverziu proteínov prijatých v potrave na svalovú hmotu. Navyše zvyšuje počet beta receptorov v tukových a svalových bunkách. Práve tieto receptory sú rozhodujúce pri lipolýze - odbúravaní tuku v tukových bunkách a naberaní svalov vo svalových bunkách.
Hormóny štítnej žľazy sú anabolické aj katabolické. Pri normálnej úrovni sú hlavne anabolické, avšak čím viac stúpa ich hladina, tým viac katabolickými sa stávajú.

Použitie a dávkovanie

Najčastejšie používaným liekom u nás je od GENESISU(kvalita záleží od zdroja!), syntetický hormón T3. Predáva sa v tabletkovej forme. Dávkovanie by nemalo prekročiť 100mcg denne. Dĺžka trvania cyklu 4-6 týždňov. Doba prestávky medzi cyklami minimálne 6-8 týždňov.

Príklad diétneho cyklu:

5 dní: 25mcg/denne
5 dní: 50mcg/denne
5 dní: 75mcg/denne
12 dní: 100mcg/denne
5 dní: 75mcg/denne
5 dní: 50mcg/denne
5 dní: 25mcg/denne

V ďalšom cykle môžete dávky zvýšiť, ale pre začiatok by toto malo stačiť.

Keďže T3 zvyšuje počet beta receptorov, využíva sa veľmi často spolu s CLENBUTEROLOM, ktorý na tieto receptory priamo pôsobí. T3 veľmi dobre zaberá pri súčasnom použití so steroidmi ako PRIMOBOLAN (tabletová forma PRIMOBOLAN ), WINSTROL (tabletová forma STANOZOLOL), OXANDROLONE alebo PROVIRON. T3 podporuje anabolickú aktivitu týchto steroidov, pričom tieto zabraňujú katabolizmu spôsobenému zvýšenou hladinou T3 v krvi.

Riziká a vedľajšie účinky

Za najväčšie riziko je považované zmenšovanie štítnej žľazy v dôsledku nízkej hladiny TSH v krvi pri užívaní T3. Pri dlhodobom používaní je riziko trvalej straty funkčnosti štítnej žľazy. To znamená, že po ukončení užívania T3 už štítna žľaza nie je schopná produkovať T4 a T3. Z tohoto dôvodu sa nedoporučuje užívať T3 dlhšie ako 4-6 týždňov a maximálna dávka je okolo 100 až 150mcg. Navyše je potrebné ukončovať cyklus postupným znižovaním dávky. Tieto postupy sú však veľmi individuálne. Niektorí užívatelia uvádzajú, že nemali problémy ani pri dávkovaní 300 a viac mcg denne a náhlom ukončení cyklu bez postupného znižovania dávky. V dĺžke užívania do 6 týždňov sa však väčšina zdrojov zhoduje.

Najčastejšími vedľajšími účinkami sú zrýchlená činnosť srdca, nepravidelnosť srdečného rytmu, potenie, bolesti hlavy, zažívacie problémy.

Záver

T3 je jednou z najúčinnejších látok v boji proti tuku. Nedovoľujem si povedať, že je bezpečná i keď som nenarazil na prípad, že by skutočne došlo k trvalému poškodeniu štítnej žľazy. Riziká sú jasné, je ich však podľa mňa možné minimalizovať rozumným dávkovaním a obmedzením dĺžky cyklu.

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#14599
hruskamara napísal:už jsem o tom četl a vypadá to zajímavě
asi bych to dal ke konci rýsovací kůry a hlavně počas celé PCT spolu s clenbou nebo salbutamolem :a22
Jednoznacne odporucam. :a22
Užívateľov profilový obrázok
Od hruskamara
#14631
vlastomenn napísal:
hruskamara napísal:už jsem o tom četl a vypadá to zajímavě
asi bych to dal ke konci rýsovací kůry a hlavně počas celé PCT spolu s clenbou nebo salbutamolem :a22
Jednoznacne odporucam. :a22
vidíš, to mě nenapadlo, mohl jsem si to hned vzít a otestovat to. no, neva, dám to do další rýsovací kůry.
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#14890
MMMMM napísal:Ja by som sa chcel spýtať, či viete o niekom kto si nejako poškodil štítnu žľazu tým, že užíval T3 na spalovanie tuku.
Nikto si neposkodil. Nad tvojimi hlupimi otazkami mi niekedy zastava rozum. Mozes mi povedat co ti stale leti hlavou? Pripadas mi niekedy ako ta najhlupejsia zenska (cim viac rozmyslas tym vacsia sprostost s teba vynde).
Užívateľov profilový obrázok
Od MMMMM
#14891
vlastomenn napísal:
MMMMM napísal:Ja by som sa chcel spýtať, či viete o niekom kto si nejako poškodil štítnu žľazu tým, že užíval T3 na spalovanie tuku.
Nikto si neposkodil. Nad tvojimi hlupimi otazkami mi niekedy zastava rozum. Mozes mi povedat co ti stale leti hlavou? Pripadas mi niekedy ako ta najhlupejsia zenska (cim viac rozmyslas tym vacsia sprostost s teba vynde).
Je zlé keď sa niekto pýta veci, ktoré sa týkajú jeho zdravia ?? Však predsa vy na fórach stále píšete, že načo ide niekto sypať, keď nemám vedomosti a bla bla bla ...a keď chce niekto zistiť o nejakej látke všetky info tak je zle aj vtedy...
Som totiž taký, že keď sa do niečoho púšťam, tak si musím byť 100% istý čo robím !
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#14892
MMMMM napísal:
vlastomenn napísal:
MMMMM napísal:Ja by som sa chcel spýtať, či viete o niekom kto si nejako poškodil štítnu žľazu tým, že užíval T3 na spalovanie tuku.
Nikto si neposkodil. Nad tvojimi hlupimi otazkami mi niekedy zastava rozum. Mozes mi povedat co ti stale leti hlavou? Pripadas mi niekedy ako ta najhlupejsia zenska (cim viac rozmyslas tym vacsia sprostost s teba vynde).
Je zlé keď sa niekto pýta veci, ktoré sa týkajú jeho zdravia ?? Však predsa vy na fórach stále píšete, že načo ide niekto sypať, keď nemám vedomosti a bla bla bla ...a keď chce niekto zistiť o nejakej látke všetky info tak je zle aj vtedy...
Som totiž taký, že keď sa do niečoho púšťam, tak si musím byť 100% istý čo robím !
Zverejnil som sem clanok o tejto latke a nehovor ze ti to nestaci. Ak chces vediet kolky umreli na T3 vyhladaj si to v GOOGLE. keby si sa opytal inteligentnejsiu otazku napr. kolky si poskodili zdravie pri fajceni! Pisal som ti aj cez sukromne ss co mozes byt rad lebo neodpovedam na ss. Nedas si v nicom poradit mas svoju hlavu a hlavne tvojich hlupich znamich ktori nevedia kde je ruka a pata. A zapametaj si ak budes pocuvat neskusenych hlupakov vtedy sa uz nebudes musiet pytat otazky typu ci si niekto neposkodil zdravie a podombe. Zapametaj si aj beznou stravou si poskodis zdravie!
Užívateľov profilový obrázok
Od MMMMM
#14894
vlastomenn napísal:
MMMMM napísal:
vlastomenn napísal:
MMMMM napísal:Ja by som sa chcel spýtať, či viete o niekom kto si nejako poškodil štítnu žľazu tým, že užíval T3 na spalovanie tuku.
Nikto si neposkodil. Nad tvojimi hlupimi otazkami mi niekedy zastava rozum. Mozes mi povedat co ti stale leti hlavou? Pripadas mi niekedy ako ta najhlupejsia zenska (cim viac rozmyslas tym vacsia sprostost s teba vynde).
Je zlé keď sa niekto pýta veci, ktoré sa týkajú jeho zdravia ?? Však predsa vy na fórach stále píšete, že načo ide niekto sypať, keď nemám vedomosti a bla bla bla ...a keď chce niekto zistiť o nejakej látke všetky info tak je zle aj vtedy...
Som totiž taký, že keď sa do niečoho púšťam, tak si musím byť 100% istý čo robím !
Zverejnil som sem clanok o tejto latke a nehovor ze ti to nestaci. Ak chces vediet kolky umreli na T3 vyhladaj si to v GOOGLE. keby si sa opytal inteligentnejsiu otazku napr. kolky si poskodili zdravie pri fajceni! Pisal som ti aj cez sukromne ss co mozes byt rad lebo neodpovedam na ss. Nedas si v nicom poradit mas svoju hlavu a hlavne tvojich hlupich znamich ktori nevedia kde je ruka a pata. A zapametaj si ak budes pocuvat neskusenych hlupakov vtedy sa uz nebudes musiet pytat otazky typu ci si niekto neposkodil zdravie a podombe. Zapametaj si aj beznou stravou si poskodis zdravie!
Ok, ja si cením, že mi odpovedáš na SS a snažíš sa všetko objasniť...Len proste som sa dočítal, že clebunterol+T3 je perfektný spalovač, ale v každom článku sa píše, že užívaním T3 sa može poškodiť štítna žlaza a má to celoživotné následy (užívanie liekov). Tak ak by mi sem napísali 2-3 ludia, že poznajú niekoho komu T3 ublížilo, tak by som sa nato vykašlal radšej...
A nie že si nedám poradiť - ja len proste zisťujem informácie od čo najvačšieho počtu ludí (a nepýtam sa laikov, ale tých, čo už majú niečo odsypané a vedia o čom hovoria) a stále dostávam protikladné názory(resp. odporúčania dotyčných si odporujú), a preto som taký NEISTÝ
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#14895
MMMMM napísal:
vlastomenn napísal:
MMMMM napísal:
vlastomenn napísal:
MMMMM napísal:Ja by som sa chcel spýtať, či viete o niekom kto si nejako poškodil štítnu žľazu tým, že užíval T3 na spalovanie tuku.
Nikto si neposkodil. Nad tvojimi hlupimi otazkami mi niekedy zastava rozum. Mozes mi povedat co ti stale leti hlavou? Pripadas mi niekedy ako ta najhlupejsia zenska (cim viac rozmyslas tym vacsia sprostost s teba vynde).
Je zlé keď sa niekto pýta veci, ktoré sa týkajú jeho zdravia ?? Však predsa vy na fórach stále píšete, že načo ide niekto sypať, keď nemám vedomosti a bla bla bla ...a keď chce niekto zistiť o nejakej látke všetky info tak je zle aj vtedy...
Som totiž taký, že keď sa do niečoho púšťam, tak si musím byť 100% istý čo robím !
Zverejnil som sem clanok o tejto latke a nehovor ze ti to nestaci. Ak chces vediet kolky umreli na T3 vyhladaj si to v GOOGLE. keby si sa opytal inteligentnejsiu otazku napr. kolky si poskodili zdravie pri fajceni! Pisal som ti aj cez sukromne ss co mozes byt rad lebo neodpovedam na ss. Nedas si v nicom poradit mas svoju hlavu a hlavne tvojich hlupich znamich ktori nevedia kde je ruka a pata. A zapametaj si ak budes pocuvat neskusenych hlupakov vtedy sa uz nebudes musiet pytat otazky typu ci si niekto neposkodil zdravie a podombe. Zapametaj si aj beznou stravou si poskodis zdravie!
Ok, ja si cením, že mi odpovedáš na SS a snažíš sa všetko objasniť...Len proste som sa dočítal, že clebunterol+T3 je perfektný spalovač, ale v každom článku sa píše, že užívaním T3 sa može poškodiť štítna žlaza a má to celoživotné následy (užívanie liekov). Tak ak by mi sem napísali 2-3 ludia, že poznajú niekoho komu T3 ublížilo, tak by som sa nato vykašlal radšej...
A nie že si nedám poradiť - ja len proste zisťujem informácie od čo najvačšieho počtu ludí (a nepýtam sa laikov, ale tých, čo už majú niečo odsypané a vedia o čom hovoria) a stále dostávam protikladné názory(resp. odporúčania dotyčných si odporujú), a preto som taký NEISTÝ
Upozornujem aj ostatnych uzivatelov vsetky steroidne ci nesteroidne latky pouzivane v sporte neublizia v tom pripade ak si dotycny (alebo ma dostatocne znalosti) da poradit od skuseneho cloveka v tomto obore a to sa tyka aj T3. Ked si uzivatel urobi po svojom a natrepe do seba latky piate cez deviate a v nekontrolavatelnych davkach moze si zdravie jednoznacne poskodit! Niektory ak si poskodili zdravie s T3 boli jednoznacne idioti pretoze pri davkovani sa treba drzat urcitej davky a nie prilis dlhu dobu uzivania!
#14935
Ahoj chlapci :a20
vidim, ze sa tu sem tam niekto rozhorci
napriek tomu Vas vsetkych prosim - nikto nikoho nechce urazit a nikto nikomu nezakazuje sa pytat. Ak sa niekto na nieco urazil, tak sa prosim odraz a nedaj sa odradit aj od priblblych otazok :a15

ak niekto da chtiac nechtiac priblblu otazku, dostane priblblu odpoved :a22
Užívateľov profilový obrázok
Od karol1
#17591
Je známe že T3 je silne katabolický no v poslednej dobe som sa dočítal, že je katabolický aj v malých množstvách, dokonca ani branie salby alebo clenby súčasne s T3 tento fakt neovplyvní. Moja otázka teda je, aké sú vaše skúsenosti pri kombinácii napr. salba a T3 a ako docieliť maximálne spaľovanie tukov pri nulovom spaľovaní ťažko nadretého svalstva v kombinácii so sach. vlnami. Informácie na nete aj v zahraničí sú rozporuplné. Pomôžu vysoké množstvá proteínu? Pomôžu vyššie dávky glutamínu, bcaa a mct oleja či taurínu? Alebo pomôže iba kombinácia s AS?
nesypač, mám za sebou iba jednu kúru spira...
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#17600
karol1 napísal:Je známe že T3 je silne katabolický no v poslednej dobe som sa dočítal, že je katabolický aj v malých množstvách, dokonca ani branie salby alebo clenby súčasne s T3 tento fakt neovplyvní. Moja otázka teda je, aké sú vaše skúsenosti pri kombinácii napr. salba a T3 a ako docieliť maximálne spaľovanie tukov pri nulovom spaľovaní ťažko nadretého svalstva v kombinácii so sach. vlnami. Informácie na nete aj v zahraničí sú rozporuplné. Pomôžu vysoké množstvá proteínu? Pomôžu vyššie dávky glutamínu, bcaa a mct oleja či taurínu? Alebo pomôže iba kombinácia s AS?
nesypač, mám za sebou iba jednu kúru spira...
Doporucujem k tomu Stanozolol. Ano je to rozporuplne pretoze kazdy organizmus inak reaguje na vsetko!
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#18467
Cradleoffilth26 napísal:když je T3 anabolický , dá se k náké látce přirovnat?
T3 nie je anabolicka ako si to vysvetlujes. precitaj si to pozorne este raz. Je to dobry spalovac idealna kombinacia k steroidom.
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#18470
Cradleoffilth26 napísal:A neni možný, že když tělo bere energii z tuků, tak se ukládá víc glikogenu do svalů. Beru 4 dny 75ug a jsem nafouklej.
Vsetko zalezi od stravy a od latok.
#18767
Tak jsem dojel ten T3 (GENESIS) a muj názor je, že tam byl jen Clenbuterol. Při dávce 6 tbl. jsem cejtil bušení srdce a takovej divnej tlak v krku. To by vysvětlovalo ten anabolický efekt.
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#18768
Cradleoffilth26 napísal:Tak jsem dojel ten T3 (GENESIS) a muj názor je, že tam byl jen Clenbuterol. Při dávce 6 tbl. jsem cejtil bušení srdce a takovej divnej tlak v krku. To by vysvětlovalo ten anabolický efekt.
Precitaj si nieco o T3. 6 tab.denne? Len tak dalej a rozhas si stitnu zalazu.
Užívateľov profilový obrázok
Od vandal88
#25970
Zdravím ,
Chcel by som sa spítat na príčinu... Pre týždnom som dobral T3 od značky Uni-pharma
a nevidím žiadnu zmenu (2,3 kilá som dal dolu ale to som pri tom ešte cvičil) Kúra my trvala 1 mesiac a davky som mal ako sa odporúča klasicku pyramidu na T3....

Dakujem za odpoved
Tst a iné látky

Caute často omielana téma objednával[…]

What Age Is Acne the Worst?

Acne can occur at any age, but it is most common d[…]

Buy Isotretinoin Onlinea potent medication for s[…]

It's generally recommended to avoid drinking alcoh[…]