Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od Filip
#28472
Ahojte,

Zacal som cvicit zaciatkom marca 2018 cize dnes je to uz 8 mesiac. Bol som chudsej postavy mam 178 vysku a vahu ked som zacal cvicit 70 kg. Po cca 3 mesiacoch som sa dostal na vahu 76 Kg co je moja obtimalna vaha a dost som aj nabral hlavne v oblasti ramien , prs a objem na rukach co ma velmi potesilo zo zaciatku ze ako to pekne ide, udrziavam stravu aj cvicim 3-4 tyzdene hlavne silove treningy + vonku cvicim na preliezkach ked je cas , moj problem je ten ze mam pocit ako keby som sa zasekol... vahami som sice isiel hore ale ked sa kazdy mesiac odfotim vyzeram uplne rovnako.... ako keby kazda jedna fotka bola cez kopirak a tak ako rychlo som isiel aj s vahami hore mam pocit ze vela krat kolisem, ze raz zdvihnem viac a dalsi trening zasa menej a mam potom taky dost divny pocit v hlave ako keby som sa prestal hybat do predu.... je toto normalne pri ludoch co cvicia ani nie rok? Ze raz narazit telo na nejake svoje maximum a trva mu to dlho kym prelomi tu barieru a potom zasa to pojde do predu pekne aj s vahami ale aj z hladiska vyzoru?

Dakujem vopred za odpovede

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od admin
#28473
Stagnacia pride vzdy. Vtedy je potrebne prehodnotit vsetky aspekty treningu a stravy. Existuje aj urcita psychicka bariera. Tu prelomit byva najtazsie. To je ako ked si povies, ze moj ciel je dosiahnut 76kg za 3 mesiace a ked ten ciel dosiahnes, potom sa cez neho tazko da dostat. Mas to akokeby napalene v hlave a to ta nepusti dalej. Toto je tazky problem.
Navrhujem ale zmenu vykonat bud v treningu alebo zmenit stravovanie. Alebo oboje a trpezlivo cakat na vysledky. Zalezi na tom kam sa chces dostat.. Napredovat donekonecna samozrejme nejde. Limity su vzdy, niekde.
Užívateľov profilový obrázok
Od maximus
#28490
Filip síce ubehlo dost času ,ale keď ti nikto neodpovedá skúsim.
Striedanie opakovaní a cvikov stačí niekedy poradie pridávanie závažia vždy sa zameriavat na niečo iné .
Strava ,tréning,doplnky všetko treba skúšať.
Príklad cvičíš hrudník
Tlaky z veľkou 8x50 kg zvýš váhu a rob 6-alebo aj menej opakovaní.
Piramída,
Potom robíš tlaky z jednorúčkami 15-kgramové,daj si tréning z20kg jednorúčkami ako prvý cvik až potom veľkú tyč no a čo že váha na rovnej bude nižšia ale z jednorúčkami bude vyššia .Treba veła rozpažovať na prsia
Chrbát nenaberieš z ľahkou váhou treba mŕtve ťahy a veľa drepovať drepy hlboké až k lýtkam.Periodizácia plus navyšovanie váhy vynútené opakovania.Bradlâ na prsia,zhyby na hrazde zo závažím to je cesta k rozvoju.Rozcvičovať sa z ľahkou váhou aj tro série 15-20opakovaní potom pridávať postupne až na dve opakovania ryža,cestoviny,ovsené vločky veľa sacharidov,tvarohy,protein vajcia mäso kreatín glutamín,kĺbová výživa .
Užívateľov profilový obrázok
Od joel007
#28508
Ty si nenarazil na strop toho sa nemusis obavat...ale existuje nieco ako periodizácia, na ktorú veľa ľudí zabúda. Podľa môjho názoru optimálna periodizácia u naturálneho cvičenca vyzerá nasledovne:
-3 týždne intentzívne (silové) cvičenie
-1 týždeň DELOAD (t.z uberieš váhy, uberieš na intenzite, proste oddychový týždeň)
...a znova....toto je taký mikrocyklus

Z dlhodobejšieho hľadiska by to malo vyzerať asi tak:
-3 mesiace intenzívneho cvičenia (systémom 3 týždne + 1 týždeň)
- následne po 3 mesiacoch 1 týždeň úplného odpočinku (alebo môžeš zvoliť aktívny odpočinok pri cyklistike, plávaní a pod.)

Ver tomu, že to tvojej výkonnostnej krivke prospeje a hlavne CNS a šlachám, pretože tie sa prispôsobujú pomaly. Dodržiavaj to približne takto aj keď sa cítiš plný sily. Cvičenie je beh na dlhé trate, nemá význam sa za niečim naháňať.
Užívateľov profilový obrázok
Od Sabinka
#28578
Ahojte,
som tu úplný nováčik. Volám sa Sabina, mám 31 rokov. Posilujem cca len dva mesiace, ale predtým som robila crossfit 4 roky. Mala by som pár otázok, tešila by som sa ak by ste mi vedeli odpovedať. Trochu sa v tom ešte strácam, ale myslím že som na dobrej ceste.

Moje otázky:
Je ok cvičiť vrch a spodok zvlášť? S tým, že vrch odcvičím 3 cviky na chrbát, tri cviky na ramená, dva cviky na biceps a triceps. Na konci treningu kardio.

Ďalší deň nohy + brucho. Na nohy tie 4 cviky.

Cvičím 3x do týždna.
Do teraz som cvičila full body, lenže som bola v posilke hodinu a pol a ku koncu som už nemala silu na nohy. Viem chodiť cvičiť max 3x, preto by som striedala vrch a spodok, aby bolo všetko odmakané na 100%. Som zvyknutá cvičiť tvrdo, nie typicky žensky, že fit lopta, malé jendoručky a pod. Ale klasicky aj s veľkou činkou, veľké váhy a tak.

Ďalšia otázka by bola, ako na nohy, pretože mi idú stehná dosť do objemu. Cvičím mrtvy ťah, drepy, výpady rumunské drepy, predkopávanie, zakopávanie a pod. Vrch je ok, ale nohy sú hrubé. Nepríde mi správne znížiť váhy, lenže s veľkou váhou neviem urobiť napr 20 opakovaní, aby som išla intenzívnejšie.

Veľmi veľmi vám budem vďačná za odpovede. Ďakujem
Užívateľov profilový obrázok
Od admin
#28581
Samozrejem, ze je lepsie cvicit svalove partie zvlast, zalezi aky druh treningu mas. Dokonca pri hrubom objemovom treningu sa odporuca cvicit 3 zakladne cviky bench, drep a mrtvy tah. Su to cviky komplexne, tazke a silove. Svalove partie su vacsie a mensie, niektore potrebuju viac energie, niektore menej, niektore potrebuju vacsiu regeneraciu, ine mensiu. Takze trening je vhodne s zostavit tak, aby si v jeden trening cvicila vacsiu svalovu partiu (napr. prsia) a k nim pridas 2-3 mensie (napr. biceps, triceps)
Nohy vacsinou cvicia samostatne, pretoze ide o velku svalovu partiu, ktorej cvicenie da poriadne zabrat.

Pri tych nohach si musis rozmysliet, co ides cvicit, ci objem alebo formovat, zhadzovat, spalovat. Obe fazy dokopy nejdu.

A na zaver otazka. Si si ista, ze nohy idu do objemu? Ak sa teda bavime o svalovom objeme. A nie do tuku? Pretoze aj tu by bol zasadny rozdiel.

Buy Isotretinoin Onlinea potent medication for s[…]

It's generally recommended to avoid drinking alcoh[…]

Hydroxychloroquine is a medication that is commonl[…]

For optimal absorption and effectiveness, it's gen[…]