Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

v tomto fore má každý užívatel si založiř vlastnú tému so svojim tréningom a požiadať ostatných o komentáre , čo a ako zmeniť.upraviť alebo doplniť
Pravidlá fóra: založ si svoju vlastnú tému a nechaj si okomentovať svoj trening
#10867
Lukáš_SvK napísal:parada diki :) to je klasicky trening ..ani objemovy ani rysovaci nie??... akurat neviem ake to su tie cviky na brucho (predkopavanie so zavazim, zhyby so zavazim) :a23
inak super :) .... a niekedy nie hend po nejakej dobe mozem nejaky cvik aj vymenit na dajaku dobu ne?? napr. pritahoivanie cinky v predlkone za stahovanie kladky.... alebo francuzsky tlak nameisto bench na uzko... lebo su to moje oblubene cviky... a hlavne stahovanie kladky podhmatom sa mi velmi dobre osvedcilo :)
predkopavanie vo vise alebo na bradlach a na nohach mas zavesenu zataz
klasicke zhyby na brucho, pricom na prsiach alebo za hlavou drzis zataz

cviky mozes samozrejme menit, dokonca by som to odporucal, prave o tom to je, ze treba si najst svoje optimalne veci, ktore ti budu vyhovovat

najviac sa sustred na zakladne cviky a to su benchpress-rovna lavica na prsia s velkou cinkou, mrtvy tah - pri ktorom zapajas cele telo vratane pokrcenia noh, drepy - najlepsie s volnou cinkou na chrbte, nie v stroji

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od Lukáš_SvK
#10871
jaaaj jasne diki :) ...predkopavanie vo vise zo zatazou som este nevidle nikoho robit... ako na nohy priviazem zataz? :D
a ostatne mi je jasne ... akurat ze mrtvy tah som necvicl bo mam trochu problemy s chrbtom a ma bolel chrbat ked ho cvicim... poradili mi ze mam pomaly zacat ho cvicit tak zacnem ... hyperextenziami...
a este ku doplnkom vyzivy.... Staci protein a kreatin ne? no este mam aj glucosamin..... a BCAA neni nutne nie?? rozmyslam ak mi dojde protein kupim si BCAA.... ale neviem ci bez proteinu len samotne BCAA neni somarina.... a este na ceny musim pozerat :a17
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#10888
ak niesi schopny dodat dostatok bielkovin z beznej stravy tak zvol protein mas tam komplet bielkovinu bez starosti a taktiez obsahuju BCAA aj ked nie tak koncentrovanom mnozstve.Zalezi aj na tvojej financnej situacii ale na prve miesto by si mal dat protein.
#10892
vlastomenn napísal:ak niesi schopny dodat dostatok bielkovin z beznej stravy tak zvol protein mas tam komplet bielkovinu bez starosti a taktiez obsahuju BCAA aj ked nie tak koncentrovanom mnozstve.Zalezi aj na tvojej financnej situacii ale na prve miesto by si mal dat protein.
pripajam sa a suhlasim, protein je vzdy asi zaklad, bielkoviny zakladny kamen budovania hmoty
proteiny vacsinou vzdy obsahuju aj velke mnozstvo aminokyselin

to prednozovanie na bradlach so zavazim, je jednoducho len zavazie, ktore sa suchym zipsom pripevni na nohy
nieco podobne tomuto http://www.fitpotreby.sk/product/zatazovy-pas-70/
ale nikde som to v posilke nevidel
existuju aj upravene pre kulturistiku tieto zatazove pasy, len som ich uz dlho nikde nevidel
Užívateľov profilový obrázok
Od Lukáš_SvK
#11463
vyskusal som :) mam nejake otazky ohladom toho treningu... ked mam robit serie 6 -8 opkaovani s vahou s ktorou nebudme shcpny urobit viac ako 8 opakovani ne?? to znamena ze musim zacta s co najvetsiou vahou a pomaly vahu zmensovat ne?
a ten pullover som skusal prvykrat a neviem myslimm ze mi velmi nezabral :D
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#11465
Lukáš_SvK napísal:vyskusal som :) mam nejake otazky ohladom toho treningu... ked mam robit serie 6 -8 opkaovani s vahou s ktorou nebudme shcpny urobit viac ako 8 opakovani ne?? to znamena ze musim zacta s co najvetsiou vahou a pomaly vahu zmensovat ne?
a ten pullover som skusal prvykrat a neviem myslimm ze mi velmi nezabral :D
Co ti na pulovri nezabralo? Ze nemas hrudnik ako arnold za mesiac? nepochopil som to.
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#11469
Lukáš_SvK napísal:Co ti na pulovri nezabralo? Ze nemas hrudnik ako arnold za mesiac? nepochopil som to.
Že som hrudnik vôbec neprecítil.... a Arnolda neuznávam....[/quote]

Pulover rob ako posledny cvik pri hrudniku 12-15 opakovani je to na rozsirenei hrudneho kosa a odporucil by som ho aj po treningu stehien.Aspon dva roky treningu pulovra a hrudnik bude ovela krajsi!
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#11487
Lukáš_SvK napísal:no a ako mam robit tie serie?? od najtažšiej vahy alebo naopak??? tych 6-8 opakovani..... hm?
Ak myslis pulover tak rovnako ako som pisal 12-15 opakovani a riadne z hlboka dychat.Ja som ten trening nepisal ani som ho nekukol al 6-8 opakovani je rozmedzie v ktorom sa mas pohybovat v seriach alebo z lahsou vahou 8 opak a ked trosku pridas na vahe tak ž opak alebo 8-7-6 opakovani alebo opacnu seriu skaldaciu 6-7-8 proste variant je viac ako sa da oklamat sval ale ty to nebudes este potrebovat zrejme.V buducnosti mozes pouzit aj treningove cykly rozpisane osobne co som robil ja: viewtopic.php?f=20&t=1367

Ak nebudes niecomu rozumiet treba sa opytat a to plati aj pre ostatnych ktory sem chodia a su zrejme ostychavy piste odpoviem na kazdy prispevok a poradim.
Užívateľov profilový obrázok
Od Lukáš_SvK
#11490
vlastomenn napísal:Ak myslis pulover tak rovnako ako som pisal 12-15 opakovani a riadne z hlboka dychat.Ja som ten trening nepisal ani som ho nekukol al 6-8 opakovani je rozmedzie v ktorom sa mas pohybovat v seriach alebo z lahsou vahou 8 opak a ked trosku pridas na vahe tak ž opak alebo 8-7-6 opakovani alebo opacnu seriu skaldaciu 6-7-8 proste variant je viac ako sa da oklamat sval ale ty to nebudes este potrebovat zrejme.V buducnosti mozes pouzit aj treningove cykly rozpisane osobne co som robil ja: viewtopic.php?f=20&t=1367

Ak nebudes niecomu rozumiet treba sa opytat a to plati aj pre ostatnych ktory sem chodia a su zrejme ostychavy piste odpoviem na kazdy prispevok a poradim.
pozrel som tie tvoje treningy a myslim ze ten trening č.1 pre pokročilich je skoro rovnaky ako ten co teraz cvicim ja :) robim to tak ze od najmensej vahy po najtahsiu serie v rozmedzi 6-8 ... moze to byt takto?
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#11491
Ano moze je vlastne forma piramidy je to technika ktora sa pouziva v treningoch a dobre posoby aj na silu cvicenca da sa znizovat kludne po 2-3 opakovania.Proste mas dva sposoby bud vahu zvysujes a opakovania znizujes alebo opacne vahu znizujes a opakovania zvysujes to je piramida.
#11692
prisle som nato ze na bruchu mam trochu vai ctuku ako som mal :D .... myslim ze to nebdue treningom nie?? tne neije vyslovene objemovy nie??? lebo ten tuk som spozoroval aj na rukach.... najskôr to bdue stravou... snazim s adodrzaivat zakaldy ale predsa by som potreboval aspon jednoduchy priklad jedalnicka.... pokusam sa zdravo stravovat ale nemam skusenosti :) dakujem
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#11695
Lukáš_SvK napísal:prisle som nato ze na bruchu mam trochu vai ctuku ako som mal :D .... myslim ze to nebdue treningom nie?? tne neije vyslovene objemovy nie??? lebo ten tuk som spozoroval aj na rukach.... najskôr to bdue stravou... snazim s adodrzaivat zakaldy ale predsa by som potreboval aspon jednoduchy priklad jedalnicka.... pokusam sa zdravo stravovat ale nemam skusenosti :) dakujem
Vzdy je vsetko stravou ja som ani pred sutazou nemenil trening isiel som rovnako treningom ako v objeme.Ak si myslis ze priberas na tuku uber zo sacharidov.Jedalnicek je ednoduchy sacharidy stavaj na ryzi snaz sa nejest hluposti ako chleba atd. co spomaluje metabolizmus a zatazuje travenie na veceru ako posledne jedlo choj bez sacharidov cisto na bielkovinach ideal protein aspon 80%.
Poliavky jedz normalne omacky z masa velmi vela nenakladaj len troska pre chut.Neviem kolko sacharidov zhruba denne spotrebujes ale skuz znizit o nieco napr. o 0,5-2g/kg
Užívateľov profilový obrázok
Od whoo
#11709
Lukáš_SvK napísal:prisle som nato ze na bruchu mam trochu vai ctuku ako som mal :D .... myslim ze to nebdue treningom nie?? tne neije vyslovene objemovy nie??? lebo ten tuk som spozoroval aj na rukach.... najskôr to bdue stravou... snazim s adodrzaivat zakaldy ale predsa by som potreboval aspon jednoduchy priklad jedalnicka.... pokusam sa zdravo stravovat ale nemam skusenosti :) dakujem
treningom to urcite nie je, to ze ides objemovy trening neznamena, ze trenovanim tvoris tuk... k tomu nie je co dodat.
ako pise Vlastomenn je to stravou. pises ze mas objemovy trening teda asi chudnut nechces, ale nechces ani tuk. no take jednoduche to nie je. ja ked chcem "drzat hmotnost" tak idem na cca 4g sacharidov na kg hmotnosti. no ci priberies alebo nie zalezi aj na dalsich faktoroch.
co sa tyka konkretneho jedalnicka, tu mas jednoduchy priklad (ale urcite sa nim neriad je to len priklad!):
okamzite po zobudeni nejake ovocie (banan napr.) + protein
prve jedlo: 6-10 vajec z toho 50% zltkov zahod
druhe jedlo: hovadzie + ryza
tretie jedlo: nejaku rybu
tu znova nejake ovocie + protein
stvrte jedlo: kuracie/morcacie + ryza
na noc tvaroh alebo protein (optimalne kasein, ale ak nie tak aj obycajny je ok)
#11714
no myslel som si... takze budem sa snazit to upravit... a ako mam nahradit chlieb?? ani rozky nemozem?? .. na ranajky len ovocie a protein?? lebo ja napr. stavam o 8 a o pol 10 uz som v posilovni tak co si dat predtym?? daval som si vajicka atake... vlocky... po posilke proteina o polhodiny obed... vair mi este mama takze nesu to zaidne kulturisticke jedla ale nakupim si mesa a myslim ze sa to dokazem naucit urobit :D ... kuracie morcacie .... A jest mensie porcie 2-3 krat denne?? v pribehu dna nejake ovocie a bieli jogurt napriklad??? .... a vecer okolo 9 si davam tvaroh trochu dzemu a granka doneho.... spat idem okolo 23-00:00
len stale jem nejake blbosti.. ked mam chut na nieco dobre tak co si mam dat aby mi to velmi neuskodilo??? je nieoc take?? okrem tych fit tyciniek za 3 eura :D
tak neviem ci to takto moze byt skuste to okomentovat dakujem :)
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#11717
Lukáš_SvK napísal:no myslel som si... takze budem sa snazit to upravit... a ako mam nahradit chlieb?? ani rozky nemozem?? .. na ranajky len ovocie a protein?? lebo ja napr. stavam o 8 a o pol 10 uz som v posilovni tak co si dat predtym?? daval som si vajicka atake... vlocky... po posilke proteina o polhodiny obed... vair mi este mama takze nesu to zaidne kulturisticke jedla ale nakupim si mesa a myslim ze sa to dokazem naucit urobit :D ... kuracie morcacie .... A jest mensie porcie 2-3 krat denne?? v pribehu dna nejake ovocie a bieli jogurt napriklad??? .... a vecer okolo 9 si davam tvaroh trochu dzemu a granka doneho.... spat idem okolo 23-00:00
len stale jem nejake blbosti.. ked mam chut na nieco dobre tak co si mam dat aby mi to velmi neuskodilo??? je nieoc take?? okrem tych fit tyciniek za 3 eura :D
tak neviem ci to takto moze byt skuste to okomentovat dakujem :)
Neuskodi si obcas dat a ty mas len 19 rokov ja na tvojom mieste by som sa vobec neobmedzoval ale ladoval normalne vsak na sutaz nejdes a na objem potrebujes dostatok energie a nezabudni dostatok energie pomaha aj pri regeneracii.jogurty mozes normalne aj tvaroh ked chces obmedyit sladkosti radsej ovocie alebo nejake musli alebo ked mas chut na sladke daj si zo dve lizicky madu.
Tst a iné látky

Caute často omielana téma objednával[…]

What Age Is Acne the Worst?

Acne can occur at any age, but it is most common d[…]

Buy Isotretinoin Onlinea potent medication for s[…]

It's generally recommended to avoid drinking alcoh[…]