Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Rozhovory s českými a slovenskými kulturistami.
Pravidlá fóra: Tu uverejnené rozhovory je povolené kopírovať na iné webstránky výhradne s uvedením zdroja BODYBUILDING-FORUM.SK . Môžete samozrejme komentovať ale poprosím slušnou formou. V tejto kategórii je povolené témy zakladať iba adminovi, nakoľko sú to exluzívne a nikde nepublikované rozhovory. Je zakázané sem vkladať akékoľvek iné rozhovory skopírované z iných webstránok!!! Ďakujeme za pochopenie.
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#5040
Začnem tak tradične … poprosím ťa o krátke predstavenie sa pre priaznivcov kulturistiky , ktorý ťa tak dobre nepoznajú z internetu /aj keď je ich určite drvivá menšina .

Takže volám sa Norbert Zajac, som z Martina a nedávno respektíve 14.06. som oslavoval 20 rokov.
Obrázok..Obrázok
Obrázok.....Obrázok
Obrázok...Obrázok
Kde a s kým momentálne trénuješ ?

Momentálne mám po sezóne , tak to s tréningom nepreháňam J ale celú objemovú prípravu a takmer aj celú rysovaciu som trénoval s Martinom Krakovským v Martine.

Aké sú tvoje spomienky na úplné začiatky v posilnovani , keď si ešte nezávodil ?, tvoje tréningy , strava , podmienky v akých si zacinal , kto ti pomahal apod ...kto ťa priviedol na myšlienku, že by si to mohol skúsiť na profesionálnej úrovni ?

Pamätám si, že som cvičil len tak doma, strašne som chcel mať kocky na bruchu. Heh. Robil som milion skracovačiek a kliky a mal som dve jednoručky, tak s tým som robil čo sa dalo. To bolo ked som mal 14 rokov, neskôr asi po troch mesiacoch takéhoto kvázi tréningu som sa dostal do fitka a tam ma to strašne chytilo. Všetci tí chlapi čo boli vtedy pre mňa vzormi vo fitku ma motivovali a chcel som byť ako oni. Stravu a tréningy som si robil sám, spával som s Muscláčom na hlave a furt nasával nové poznatky. Celkom to aj fungovalo si myslím. Po roku takéhoto tréningu, som sa rozhodol pretekať na majstrovstvách Slovenska vo federácii SSNKF a tam som aj hneď vyhral titul majstra Slovenska v kategorii dorast. Pamätám si na tú prípravu v ktorej mi pomáhal Ondrej Miláček, mimochodom úspešný juniorský reprezentant v klasickej kulturistike, že tá príprava trvala asi 4 týždne, ale neskutočne tvrdej diety. V podstate Ondro mi pomáhal na každú sezonu v naturáloch a zoznámil ma aj s Paľom Bražinom, ktorý mi taktiež pomáhal v príprave. Po tretej sezone v naturáloch som sa zoznámil s Pánom Hečkom cez Ondra a tak začalo moje pôsobenie v Sakfst.
Obrázok
Obrázok...Obrázok
Ako sa u teba líšia tréningy a strava v súťažnom a mimosúťažnom období ?

Strava klasika v predsúťažnom období ryža, mäso na vode, nejaké to ovocie, cottage cheese prípadne a kvantá zeleniny. A v objemovke snažím sa veľa bielkovín, ale inak si dám od koláča po klobásku všetko
Obrázok.Obrázok.Obrázok
Obrázok....Obrázok
Možeš v krátkosti prezentovať svoju celú súťažnú karieru ?

Takže doteraz sa mi podarilo dosiahnuť:

SSNKF:

1. miesto - majstrovstvá Slovenska 2007 dorast,
1. miesto - Banskobystrické Grand Prix medzinárodné majstrovstvá Slovneska dorast 2007
1. miesto Grand Prix Senica 2008 dorast,
3. miesto na Aminostar European Natural Open 2008 juniori
1. miesto medzinárodné majstrovstvá Českej Republiky 2009 juniori
2. miesto Victoria Natural Cup 2009 - juniori
3. miesto majstrovstvá Slovenska 2009 - juniori

SAKFST:

4. miesto Veľká cena Starej Ľubovne 2010 muži do 75 kg
2. miesto Majstrovstvá Slovenska 2010 muži do 75 kg
2. miesto Veľká cena mesta Topoľčany 2010 juniory open kategória
1. miesto Majstrovstvá Slovenska 2010 juniory do 70 kg
4. miesto Majstrovstvá Európy juniorov a masters 2010 Doneck do 75 kg
Ak by si mal vybrať jednu súťaž , ktorú považuješ za svoj najvacsí úspech a naopak sklamanie , ktoré by to boli a prečo ?

Asi to 4 miesto na Európe bol pre mňa naj úspech, ale aj naj sklamanie.

Nakoľko od medaile ma delil jeden bodík, a mal sme problém s batožinou ,teda som nemohol cukrovať a finálnu fázu robiť, tak ako som si predstavoval, pretože batožina sa stratila na letisku a tento problém mál celý náš tým niekde v Kyjeve , takže musel som riešiť situáciu úplne inak, čo sa aj podpísalo na forme a dovolím si povedať, že minimálne o miesto by som skončil vyššie, keby to bolo tak, ako to malo byť.

Ako vyzerá tvoja dieta a odvodňovanie v príprave na súťaž ?

Dietu som už spomínal a odvodňovanie klasika, že nepijem a vysadím sodík.

Aké suplementy užívaš v objemovke a v diete ? Koľko ťa stoja suplementy priemerne za mesiac ?

Suplementy podľa toho ako peňaženka dovolí niekedy len protein a niekedy sa to pohybuje od 100 – 150 euro na mesiac.
Obrázok...Obrázok
Obrázok...Obrázok
Pomáha ti niekto aj finančne , alebo sa ti darí byt sebestačný ?

Finančne sebestačný pri tomto športe je asi málo kto :a11 takže neskutočne mi pomáha moja najbližšia rodina na čele s mojou Maminou, ktorá je môj hlavný sponzor, firma aminostar na čele s Robom Talafom a taktiež vo finálnej fáze mi pomohla firma Alfa Print.
Obrázok.....Obrázok
Obrázok.....Obrázok
Máš aj svojho osobného sparinga a trénera ?

Sparing – Martin Krakovský a tréner pán Hečko.

Ako vyzerá tvoj posledný deň pred súťažami ? tréning,strava,relax ...

Ľahké cukrovanie a relaxík.

Podľa akých kritérií si zostavujes súťažnú voľnú zostavu ?

Ja nemám žiadne kritérium zostavu zbúcham za 5 minút a hotovo :a11
Obrázok..Obrázok
Vnímas na pódiu aj vystúpenia ostatných svojich súperov alebo sa sústreďuješ iba na to, aby si ty podal čo najlepsí výkon ?

Sústredím sa na seba.
Obrázok...Obrázok
Ako s dmeňuješ po absolvovani súťaže ? Myslim aký dlhý relax si dopraješ , či vypustíš na určitý čas tréning , prip. či sa napchávaš nejakými chutnými ale nezdravými jedlami …

Papám veľa a nezdravo pár dní potom sa to dá do normálu.
Obrázok..Obrázok
Ako sa na tento šport pozerajú tvoji najbližší ?

Neskutočne mi fandia.

Ak ti to nebude robit problem , prezrad nam niečo zo svojho súkromia ... / priatelka,rodina,škola,práca atd...

Priateľku nemám, nakoľko to asi so mnou žiadna nevydrží :a11 , školu som skončil priemyslovku pred rokom momentálne uvažujem o VŠ a práca tak striedavo oblačno :a15
...pre vtup do albumu a zvacsenie klikni na obrázok ...
Určite nemáš rád túto otázku , ale nedá mi to . Aké sú tvoje maximálne výkony a miery svalových partií ?

Bench – press nejakých 3 opakovaní so 130 kg, čelný drep 6 - 8 opakovaní so 180 kg hackeny taktiež toľko opakovaní s 200 kg, mrtvy ťah 4 opakovania asi s 190kg ale takmer vôbec ho necvičím a ani zadné drepy.

Máš medzi svalovými partiami nejakú svoju dlhodobú slabinu ? Ktorá partia je u teba najlepšie vyvinutá a naopak , s torou maá problémy ?

Problémy mám s nohami a hlavne so zadnou časťou s femorisom celým.
Obrázok...Obrázok
Obrázok.....Obrázok
Zažil si počas tréningu vo fitku nejakú haluznú situáciu , za ktorú si sa možno aj hanbil ?

Ani nie, sem tam mi trožku ujde plyn :a11
Obrázok..Obrázok
Obrázok
Mal si niekedy v živote obdobie , keby si kulturistiku najradsej zavesil na klinec ? Mal si niekedy nejake zranenia alebo ,vážne zdravotné problémy , ktoré ťa na dlhšiu dobu vyradili z tréningového procesu ?

Kulturistikou žijem, aj ked sa niekedy sám seba pýtam prečo :a15

Máš nejaké svoje motto , ktorým sa v kulturistike riadiš alebo zásady , ktoré dodržiavaš ?

Hardcore :a11

Čomu ťa naučila kulturistika a čo ti dala do života ?

Sebadisciplínu a ctižiadostivocť
Obrázok...Obrázok
Obrázok...Obrázok
Teraz sa vrátim ak dovolíš k majstrovstvám slovenska , 2010 v Ba , na ktorých si vybojoval krásne 2.miesto do 75 kg podla teba príčinou , prečo si nedosiahol na vrchol ?

Pretože som šiel na túto súťaž asi 70 % forme vôbec som ani neočakával žeby som skončil druhý nakoľko vrchol som mal až o 5 týždnov po tejto súťaži.

zopár fotiek z M sr Bratislava

ObrázokObrázokObrázokObrázok
ObrázokObrázokObrázokObrázok
Skús nám priblížiť tvoje očakávania a pocity , s akými si vystupoval na pódium a aké si mal pocity , ked vyhlásili výsledky ?

Bolo mi do plaču :a11

Ktorého zo svojich súperov si považoval za svojho najvačšieho konkurenta a prečo ?

Tak ak by som hodnotil celú kategoriu zlúčenú do 80 kg tak všetkých :a15

Ak môžeš prezrad nám tvoje celkove dojmy z tohto podujatia , od organizacie a atmosféry , cez vystúpenieColemana až po celkové vysledky ... Bol niekto , kto ta umiestnením výrazne prekvapil alebo sklamal ?

Cítil som sa ked som šiel na podium ako na MR Olympia niečo úžasné to bolo pre mna.

Aký je tvoj pohíad na uživanie steroidov v kulturistike ? Maš nejaké rady hlavne pre mladých " puberťákov ,ktorí v steroidoch vidia iba velké svaly , ale asi si neuvedomujú , že steroidy sú sice dobrým nabijačom svalových objemov , ale možu mať aj životunebezpečné následky .

Steroidy boli , sú a aj budú vo vrcholovom športe.

A ak niekto siaha na ne za účelom zvýšiť si svoje ego, je u mňa chudák, pretože ani steroidy nezaručujú úspech a nie len v kulturistike, ale v hoci akom inom športe.
Obrázok
Obrázok
Čím sa plánuješ živiť v budúcnosti ? Bude to trénerstvo , výživove poradenstvo ? Aké sú tvoje ciele a plány v súkromnom a kariernom živote ?Do kedy plánuješ vystupovať na súťažných pódiách ?

Bola by to krása keby to mohlo byť s niečim s čím je spolčený bodybuilding , ale mám triezvy pohľad na túto problematiku a budem rád ak budem mať zamestanie stále, pri ktorom utiahnem aj náročnejšie prípravy. A Do kedy chcem súťažiť? Do vtedy kým budem mať na to.
Obrázok...Obrázok
A tvoje ostatné súkromné plány ?

Finančne sa rehabilitovať a snad si nájsť priateľku :a15
Obrázok....Obrázok
Na záver máš priestor , aby si komukoľvek čokolveko sebe doplnit , čo by masli o tebe užívatelia vedieť , a takisto máš pristor komukolvek cokolvek odkazat ...

Treba si ísť za svojim cieľom a raz sa na Vás šťastie usmeje.

na záver pridam zopár tvojich fotiek z Beckova 2010

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Ďakujem za poskytnutie rozhovoru a prajem vea úspechov v dalsej kariere ...

Reklama

Reklama

PORADTE S KUROU

sem vkladajte vase kury a otazky okolo nich...

Konec steroidy.eu?

Nevíte někdo co se děje se stránkou […]

kde objednať

Zdravím, minulý rok som objedn&aacut[…]

Steroidy EU

Mozno som to tu uz spominal ale neviem s touto str[…]