Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Založte si svoju tému a v krátkosti sa nám predstavte. Ako dlho cvičíte, aké sú vaše miery, maximálky a pod...
Užívateľov profilový obrázok
Od Zemák
#4536
Na začiatku dodám pár info o sebe:

Váha: 84kg
Výška: 179cm
Vek: 17

Maxká:
BP: 125kg
SQ: 185kg
DL: 190kg

Záujmy: cvičenie, šport, varenie, hudba, jedlo, zábava

Môj rozhovor so stránkou eastlabs :)

1. Tomáš, predstav sa v krátkosti návštevníkom nášho portálu.

Volám sa Tomáš Prostinák, mám 17 rokov, pochádzam z Horoviec, študujem v Považskej Bystrici, kde aj trénujem. So železnou hrou som začal vďaka mojim dvom bratom, za čo som im veľmi vďačný. Od začiatku ma usmerňovali a radili mi. Začal som cvičiť s vlastnou váhou, čo bola dobrá voľba, aj keď som tomu vtedy nebol veľmi nadšený. Pochopil som to však až časom, že som o nič neprišiel.

2. Kedy si absolvoval prvú súťaž?

Prvú súťaž som si vyskúšal cez jarné kolo súťaží naturálnych kulturistov v roku 2008, v Senici. Na súťaži som bol najmladším pretekárom - vo veku 15 rokov som dokázal poraziť aj starších súperov a to ma motivovalo do budúcnosti.

3. Súťažíš v asociácii SSNKF(Slovenská spoločnosť pre naturálnu kulturistiku a fitness), aké výsledky si tu dosiahol?

Grand Prix Senica 2008 kat. dorast ... 6. miesto (jarné kolo)
Natural Cup Karlove Vary 2008 kat. juniori ... 9. miesto (jesenné kolo)
Majstrovstvá Slovenska 2008 kat. dorast ... 2. miesto (jesenné kolo)
Banskobystrická Grand Prix 2008 kat. dorast ... 2. miesto (jesenné kolo)
Victoria Natural Cup Veľký Grob 2009 kat. dorast ... 1. miesto (jarné kolo)
Majstrovstvá Slovenska 2009 kat. dorast ... 1. miesto (jarné kolo)
Majstrovstvá Európy 2009 kat. juniori ... 10. miesto (jarné kolo)
Natural Cup Přerov 2009 kat. juniori ... 3. miesto (jesenné kolo)
Natural Cup Dunajská Streda 2009 kat. dorast ... 1. miesto (jesenné kolo)
European Cup Banská Bystrica 2009 kat. dorast ... 1. miesto (jesenné kolo)

4. Prečo si sa rozhodol, že to bude práve táto federácia?

Pravdu povediac, veľa informácii o federáciách na Slovensku som nemal. Môj bývalý sparing a vynikajúci kamarát Jozef Betuštin (bývalý súťažiaci v kulturistike, momentálne súťaží v tlaku na lavičke) mi spomínal naturálne súťaže v Martine. Keďže som nemal skúsenosti so súťažením, vybral som si práve túto federáciu - pre začiatočníkov je to vynikajúca cesta ako súťažiť. Naturálna kulturistika je najlepší odrazový mostík na zlepšovanie, napredovanie a štart v kulturistike.

5. Nerozmýšľaš časom nad prestupom do federácii SAKFST, alebo SZKFB? Určite vieš, že z pohľadu médií sú viac propagovaní.

V SSNKF som si ešte nesplnil svoj cieľ. Chcem uspieť na medzinárodnej pôde! Kým budem mať pred sebou dostatočné výzvy aj v SSNKF, nad odchodom neuvažujem. Uvidíme, čo prinesie čas. Nič nevylučujem.

6. Aké méty by si chcel dosiahnuť v súťažnej kulturistike?

Snažím sa a aj naďalej sa budem snažiť byť lepší. Nejde vždy len o víťazstvá. Súťaženie mi prináša veľkú radosť, môžem si zmerať sily s ostatnými chalanmi, čo sa venujú cvičeniu a potia krv v posilňovniach. Taktiež som vždy zvedavý, koľko roboty som na sebe urobil od poslednej súťaže.

7. Viem, že sa momentálne pripravuješ na jarné súťaže. Ako prebiehala objemová príprava, ako dlho trvala a na čo si prikladal najväčší dôraz?

Celú objemovku som kládol veľký dôraz na výživu. Konečne som mal výbornú stravu a prejavilo sa to aj na forme. Na jej konci som vážil 89,5 kg (ráno nalačno) - jej dĺžka trvala 12 týždňov. V tréningoch veľmi rád experimentujem. Mením dĺžky tréningov, intenzitu, cviky, série, ale aj počty opakovaní.

8. Ako zástanca a vyznávač naturálnej kulturistiky určite chápeš nevyhnutnosť aplikácie suplementov, či už v objemovej, resp. predsúťažnej príprave. Ktoré konkréte suplementy počas roka využívaš?

V objemovke používam hlavne proteín, maltodextrín, vitamíny, minerály a sem tam aj kreatín. V predsúťažnej príprave je toho už samozrejme viac. Treba chrániť svalovú hmotu a preto používam vysoko percentný proteín, taktiež hydrolyzovaný proteín, aminokyseliny, BCAA, glutamín, vitamíny, minerály, MCT-olej, spaľovač tukov, NO-produkty a nedám dopustiť na taurín.

9. Kulturistov, ktorých priamo podporujú výrobcovia doplnkov výživy je na Slovensku málo, ty si ale jeden z nich. Predstav nám tvojho sponzora a prezraď nám, ako vznikla vaša spolupráca?

Mojim sponzorom je firma Still Mass. Do diéty pred jesenným kolom 2008 som od nich nakúpil spolu s kamarátmi väčšie množstvo doplnkov výživy. Na súťaži v Banskej Bystrici na jeseň 2008 mala firma Still Mass stánok s doplnkami - využil som to a prehodil s nimi pár slov. Začiatkom januára 2009 som dostal mail o možnej vzájomnej spolupráci, pretože vo mne videli perspektívu a chceli mi pomôcť od začiatku, nie už ako skúsenému pretekárovi. O pár dní neskôr bol definitívne dohodnutý sponzoring a spolupráca medzi mnou a firmou Still Mass. Touto cestou by som sa veľmi rád poďakoval za pomoc a dúfam, že naša spolupráca bude ešte dlho pokračovať.

10. V čom si myslíš, že je Still Mass jedinečný?

Páči sa mi cesta, akou sa vydali - ich doplnky sú kvalitné a za cenu, za ktorú si ich môžu dovoliť aj chalani v mojom veku. Práve preto som ich produkty kupoval do súťažnej prípravy ešte predtým, ako ma začali sponzorovať. Prostredníctvom webu komunikujú s obyčajnými cvičencami, zisťujú čo potrebujú a tomu potom prispôsobia svoj sortiment. Myslím, že práve toto je v Slovenských podmienkach jedinečné.

11. Prezraď nám tajomstvo tvojej kuchyne - ako vyzerá tvoj jedálny lístok v predsúťažnej diéte?

V diéte pozostáva moja strava z vaječných bielkov, ryže, kuracieho mäsa, tvarohu pred spaním a zeleniny. Zo začiatku konzumujem aj ovsené vločky, neskôr ich vyradím a nahradím ryžou. Veľmi rád varím a skúšam rôzne recepty. Hlavne cez leto, keď je viac času a taktiež mám po ruke rôzne druhy čerstvej zeleniny zo záhrady.

12. Ako znášaš diétu?

Snažím sa ju držať s chladnou hlavou. Nie vždy to ide tak, ako by som si prial. Nie je problém držať diétu so zamračeným výrazom tváre, byť stále namosúrený, ale umenie je usmievať sa a správať sa úplne normálne. Dôležité je mať všetko upratané v hlave. Sem tam som nervózny, ale to je väčšinou až tesne pred súťažami.

13. Využívaš v príprave na súťaž aj aeróbnu aktivitu?

Áno. Baví ma bicykel a to nielen vo fitku, ale rád si vyjdem aj do prírody. Taktiež rád využívam stepper. Dĺžka aeróbneho cvičenia závisí od toho, v akej som forme a koľko času zostáva do súťaže. Kardio využívam aj cez objemovú prípravu. Rád hrávam futbal, keďže som ho štyri roky robil aktívne, rád plávam a celkovo neotrčím nos nad žiadnym športom.

14. Aké tréningové metódy využívaš pri tréningu v posilňovni?

Ako som spomínal, rád experimentujem a šokujem telo. Po čase rád zaradím aj osvedčené tréningové systémy, ako napr. bear-routine. Rád mením intenzitu tréningu, dĺžku tréningu, série, počty opakovaní, rád zaraďujem taktiež supersérie a zhadzované série. Pri tréningu sa nikdy nenudím.

15. Máš kulturistický vzor?

Obdivujem všetkých kulturistov, pretože viem čo to obnáša a koľko driny a odriekania je za tým. Z legiend starej éry je to napríklad Frank Zane, z novodobej to bol a stále je Shawn Ray. Z amatérskej kulturistiky je to jednoznačne český kulturista Tomáš Bureš, s ktorým by som sa veľmi rád niekedy osobne stretol a taktiež si s ním spoločne zapózoval.

16. Určite vieš, že začiatkom mája sa na Slovensku uskutočnia dve súťaže federácie IFBB, na ktorých exhibične vystúpia hviezdy svetovej profesionálnej kulturistiky Ronnie Coleman a Kai Greene. Plánuješ sa ako divák zúčastniť na niektorej z nich?

Chcel by som sa zúčastniť aspoň na jednom z týchto vystúpení, ale žiaľ, asi mi to nedovolia financie, kvôli príprave na jarné kolo mojich súťaží. Uvedomujem si, že takúto príležitosť už asi nikdy nebudem mať, ale príprava je priorita.

17. Čo by si chcel odkázať chalanom, ktorí začínajú cvičiť?

Jednoznačne mali by mať stále pred sebou nejaký cieľ. Ďalšia vec je mať trpezlivosť, pretože bez nej to nejde. Veľa chalanov prestane s cvičením, lebo nevidia na sebe zmeny zo dňa na deň. Je dobré viesť si svoj denník, alebo tréningový log, kam si budú písať svoje tréningy, stravu, pocity. Nepodceňovať význam stravy a taktiež sa priebežne fotiť, aby si mohli neskôr porovnať svoje pokroky.

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#4538
WELCOME..........WELCOME..........WELCOME..........WELCOME..........WELCOME..........WELCOME

som potesený , ze sa u nas objavili aj chalani z chata gymu /okrem mella / :a5

verim ze budes prinosom pre toto forum aj vdaka svojim sutazným skusenostiam a budes pomahat aj menej skluseným uzivatelom v ich problemoch
Užívateľov profilový obrázok
Od Pipač
#4539
Dobry večer pán Zemjak,
úvodom by som Vám chcel povedať, že moja mama Vám velmi fandí :a4 , máme Vašu fotografiu v záchode ( :a7 ) na dveroch a 2, niekedy aj 3x denne sa chodíme na nu pozerat. No k veci páči sa mi váš prístup, je taký odhodlaný a nekompromisný aj ked Váš rozpočet na stravu presahuje HDP menšej africkej krajiny. Budem aj nadalej sledovať Vašu súťažnú karieru a verím, že raz vyhrajete tu Ms Olympja :a34 :a27

to: giorgo
dakujeme za privitanie... ako niekto mudrejší raz povedal: ,,Kde je vôla, tam je i cesta" Tebe vôla nechýba, zdá sa, že forum má veľký potencial, len to chce urobiť tú správnu cestu :) a ver, že my cesty stavať vieme :a21 :a22
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#4540
Pipač napísal: a ver, že my cesty stavať vieme :a21 :a22
aj ja , som stavbar :a24 :a24 :a24
Užívateľov profilový obrázok
Od mello
#4541
:a15 :a108 :a95 :a106 :a87 :a96 :a105 :a87 :a92 :a87 :a98 :a87 :a106 :a97 :a87 :a9
konečne si si našiel čas a vypočul moje želania aby si sa zaregistroval :a13
Užívateľov profilový obrázok
Od xLeitonx
#4544
ako pozeram si moja vekova kategoria a tisko ti zavidim !! a vitam ta :a34
Užívateľov profilový obrázok
Od Zemák
#4558
Ďakujem všetkým za privítanie :)

Pipač na tom záchode a HDP som sa dobre zasmial :a15 :a15 :a15

Čmelo zabudol si chreň :a28 :a28 :a28 FB group :D
Užívateľov profilový obrázok
Od Mates
#4674
nazdar zemák, vidím že si v skvelej forme tak by ma zaujímalo čo berieš akeé suplementy? pretože toto v sedemnástich je podla mňa super
Užívateľov profilový obrázok
Od iNv1s
#6801
všetko najlepšie prajem a úspešnú BB kariéru
:a4
Užívateľov profilový obrázok
Od xLeitonx
#6805
iNv1s napísal:všetko najlepšie prajem a úspešnú BB kariéru
:a4
pripajam sa vsetko Naj :)))
PORADTE S KUROU

sem vkladajte vase kury a otazky okolo nich...

Konec steroidy.eu?

Nevíte někdo co se děje se stránkou […]

kde objednať

Zdravím, minulý rok som objedn&aacut[…]

Steroidy EU

Mozno som to tu uz spominal ale neviem s touto str[…]