Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Všetko o diétach, spaľovaní tukov a spaľovačoch.
#1604
CKD
CKD – (cyklická ketogénna diéta) je v súčasnosti asi najúčinnejší spôsob, ako sa zbaviť tuku a pritom stratiť minimum svalovej hmoty. Jej základným predpokladom je schopnosť dostať sa a vytrvať v ketóze – metabolickom stave organizmu pri ktorom sú primárnym palivom ketolátky vznikajúce z tuku. V tomto článku sa zameriam na najčastejšie chyby, ktoré nám môžu celú diétu „sabotovať“.


Nedostatok tuku v potrave


Aby sme sa dostali do ketózy, nestačí len obmedziť sacharidy, ale je potrebný aj dostatočný prívod tukov v potrave. Hmotnostný pomer by se mal pohybovať v priemere 1-2g tuku na 1g bielkovín. Ak máte tuku nedostatok, treba to riešiť niekoľkými lyžicami oleja po každom jedle.

Nízka intenzita cvičenia na začiatku bezsacharidovej fázy

Na to aby sa telo dostalo do ketózy sa musia vyčerpať glykogénové rezervy v pečeni (játrech) a vo svaloch. Ak je tréning v prvých dvoch dňoch málo intenzívny, výsledkom bude, že sa do ketózy dostanete neskôr a teda stratíte viac svalovej hmoty.

Nepravidelná strava

CDK je diéta založená na úprave stravy a nie na hladovaní! Preto keď ste hladný, hneď choďte do chladničky a niečo malé zjedzte (samozrejme v primeranom množstve, aby ste diétu nepremenili na objemovku)! Ak totiž budete dlho bez jedla (ktoré obsahuje veľa tuku), klesne vám hladina mastných kyselín v krvi a pomaly naštartujete glukoneogenézu – teda začnete spaľovať svaly! Je výhodnejšie jesť menšie dávky a často, ako 3 väčšie jedlá denne!

Látky podobné sacharidom

To, že počas diéty sa nesmú prijímať sacharidy, vie asi každý, ale málokto si uvedomuje, že okrem samotných sacharidov sa nesmú prijímať ani látky, ktoré z metabolizmom sacharidov súvisia – teda látky ktoré vznikajú pri degradácii sacharidov, prípadne sa na sacharidy môžu premeniť. Patrí tu napríklad kyselina citrónová, ktorá sa môže vo veľkom množstve nachádzať v rôznych nápojoch a u niektorých ľudí môže aj relatívne malé množstvo spôsobiť zníženie ketózy. Taktiež glycerol (glycerín) používaný aj ako sladidlo má k sacharidom veľmi blízko.

Skryté sacharidy

Treba si uvedomiť, že sacharidy sa nachádzajú aj tam, kde by ste ich nečakali: Pozreli ste sa, koľko cukru obsahuje váš multivitamínový nápoj? Koľko sacharidov obsahuje konzerva tuniaka v zeleninovej omáčke prípadne kuracia čína? Prípadne koľko sacharidov je v proteínovom suplemente, ktorý ste si dali po tréningu? Ak máte problémy z nízkou hladinou ketózy, problém môže byť práve v podobných jedlách, nápojoch a suplementoch.

Príliš veľa bielkovín

Bielkoviny sa skladajú z aminokyselín a väčšina aminokyselín sa dokáže premeniť na niektorú z látok sacharidového matabolizmu. Preto je potrebné prijímať len toľko bielkovín, koľko je nevyhnutne potrebných na to, aby sme šetrili svalovú hmotu. Ak ich je príliš veľa zvyšuje sa intenzita glukoneogenézy.

Stres

Pri strese sa vyplavujú stresové hormóny, ktoré sa zvyšujú intenzitu glukoneogenézy až tak výrazne, že v konečnom dôsledku vás dostanú z ketózy.

Kofeín

Zabudnite na kofeín! Ak chcete použiť nejaký stimulant alebo spaľovač, uistite sa, aby v ňom nebol kofeín, pretože kofeín sa podieľa na zvyšovaní intenzity glukoneogenézy a tým zvyšuje stratu svalovej hmoty počas cvičenie! Efedrín a clenbuterol (Spiropent) takýto účinok pravdepodobne nemajú.

Alkohol

Alkohol je pri tejto diéte dosť diskutabilný. Niekomu pohár vína urobí pred spaním dobre a nemá žiadny negatívny dôsledok na ketózu a u niekoho ketózu výrazne zníži. Ja osobne alkohol neodporúčam, aj keď uznávam, že niektorý ľudia môžu mať aj iné skúsenosti.

Samozrejme zoznam nie je ani zďaleka úplný, vymenoval som len najčastejšie chyby, ktorých sa ľudia pri tejto diéte dopúšťajú. Ak ste sa pre CKD rozhodli, tak Vám prajem pevnú vôľu a veľa stratených centimetrov okolo pása!

zdroj:ronnie.cz

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od Igor Illés
#10514
ja uplatnujem CKD ale trosku v inom pojimani a je to upravene na moju dietu v prirpave na MAjstrovstva Sveta tohoto roku!
Inspirujte sa ale nenapodobnujte !

Pred-súťažná dieta na Jarnú časť 2011 ( federácie WBPF,NABBA,NAC ) 16týždňov

Vrchol prípravy NAC (National Amateur Comite )

Raňajky:
 3,5dcl tekuté vaječné bielka Cater Danaegg Pro
 multivitamín a multiminerál
 2 odmerky Protein 80%



Desiata:
 300-350g Pangasius Filety
 150g Fazuľové struky



Tréning 1
- Pred Tréningom Spaľovač Termogénny + Kofein + Acylpiryn
 Po tréningu 1odmerka Proteín 80%



Obed:
 300g Hovädzie zadné stehno ( mleté )
 150g Fazuľové struky



Olovrant1:
 300-350g Pangasius Filety
 150g Fazuľové struky



Olovrant2:
 300-350g Pangasius Filety
 150g Fazuľové struky



Tréning2:
 Pred Tréningom Spaľovač Termogénny + Kofein + Acylpiryn
Po tréningu 1odmerka Protein 80%



Večera 1:
 300-350g Pangasius Filety
 150g Fazuľové struky



Večera 2:
 Protein 3odmerky 80%



Nočný snack:
 Protein 3odmerky 80%
Užívateľov profilový obrázok
Od xLeitonx
#10516
je CKD ucinejsie ako sacharidove vlny ? ...kde dochadza ku väcsiemu spalovaniu svalstva ? ktora z tych dvoch diet viac setri svalovinu
Užívateľov profilový obrázok
Od Igor Illés
#10518
aNs_ napísal:je CKD ucinejsie ako sacharidove vlny ? ...kde dochadza ku väcsiemu spalovaniu svalstva ? ktora z tych dvoch diet viac setri svalovinu
Strnejsie je urcite forma sacharidove vlny co oficialne hovoria, ale ja som pri tejto diete nestratil ani dg zbytocne, proste pokial je ta mvela bielkovin, dostatok 3,5-4g nehrozi strata.To nie sacharidy ta mhraju rolu.Aj pri vlnach pokial bude malo bielkovin aj tam prides o hmotu !!!
Užívateľov profilový obrázok
Od xLeitonx
#10520
Igor Illés napísal:
aNs_ napísal:je CKD ucinejsie ako sacharidove vlny ? ...kde dochadza ku väcsiemu spalovaniu svalstva ? ktora z tych dvoch diet viac setri svalovinu
Strnejsie je urcite forma sacharidove vlny co oficialne hovoria, ale ja som pri tejto diete nestratil ani dg zbytocne, proste pokial je ta mvela bielkovin, dostatok 3,5-4g nehrozi strata.To nie sacharidy ta mhraju rolu.Aj pri vlnach pokial bude malo bielkovin aj tam prides o hmotu !!!
myslel som si ze je to proste len o vysokom prijme bielkovin... preto sa pytam lebo vela krat som pocul nazor ze pritom sa straca viac svalovej hmoty a podobne... dakujem
Užívateľov profilový obrázok
Od Igor Illés
#10523
aNs_ napísal:
Igor Illés napísal:
aNs_ napísal:je CKD ucinejsie ako sacharidove vlny ? ...kde dochadza ku väcsiemu spalovaniu svalstva ? ktora z tych dvoch diet viac setri svalovinu
Strnejsie je urcite forma sacharidove vlny co oficialne hovoria, ale ja som pri tejto diete nestratil ani dg zbytocne, proste pokial je ta mvela bielkovin, dostatok 3,5-4g nehrozi strata.To nie sacharidy ta mhraju rolu.Aj pri vlnach pokial bude malo bielkovin aj tam prides o hmotu !!!
myslel som si ze je to proste len o vysokom prijme bielkovin... preto sa pytam lebo vela krat som pocul nazor ze pritom sa straca viac svalovej hmoty a podobne... dakujem

Ako si napisal Bielkoviny a ich podstata a mnozstvo !
Od milankos512
#10529
aNs_ napísal:je CKD ucinejsie ako sacharidove vlny ? ...kde dochadza ku väcsiemu spalovaniu svalstva ? ktora z tych dvoch diet viac setri svalovinu
s nitrixom som sa raz bavil o tomto a že najlepšie je dať 2 týždne vlny a dva týždne CKD ...on ti už povie určite viac ako ja :a22
Užívateľov profilový obrázok
Od Igor Illés
#10531
milankos512 napísal:
aNs_ napísal:je CKD ucinejsie ako sacharidove vlny ? ...kde dochadza ku väcsiemu spalovaniu svalstva ? ktora z tych dvoch diet viac setri svalovinu
s nitrixom som sa raz bavil o tomto a že najlepšie je dať 2 týždne vlny a dva týždne CKD ...on ti už povie určite viac ako ja :a22
A tot je je už rada uplne cela zle!!! MIxovat dve dolezite podstatne veci je na nic.To ako keby si robil tyzden objemovka a tyzden tvrda dieta ..Kam sa dostanes takymto sposobom..NIkam lebo organizmus tak dopleteis ze prestane reagovat na vsetko !!! NIkdy to nerobte
Od milankos512
#10553
Igor Illés napísal:
milankos512 napísal:
aNs_ napísal:je CKD ucinejsie ako sacharidove vlny ? ...kde dochadza ku väcsiemu spalovaniu svalstva ? ktora z tych dvoch diet viac setri svalovinu
s nitrixom som sa raz bavil o tomto a že najlepšie je dať 2 týždne vlny a dva týždne CKD ...on ti už povie určite viac ako ja :a22
A tot je je už rada uplne cela zle!!! MIxovat dve dolezite podstatne veci je na nic.To ako keby si robil tyzden objemovka a tyzden tvrda dieta ..Kam sa dostanes takymto sposobom..NIkam lebo organizmus tak dopleteis ze prestane reagovat na vsetko !!! NIkdy to nerobte
to už ja neviem ja som to sem len napísal ...ako som napísal on by už vedel povedať viacej on mi to spomínal ...odôvodňoval to tým že pri vlnách berieš energiu zo svalov a že potom skorej dochádza k spalovaniu aj svalov a že CKD je čisto na tuky ..teda no možno to bolo inak ak áno tak sa ospravedlňujem najlepšie by bolo keby si to on prečítal a reagoval ...
Užívateľov profilový obrázok
Od AK_47
#10698
Dobrý den. Od pondelka začínam CKD ale potreboval by som presnejšie poradiť s jedálničkom či môžem prekročiť aj hodnoty bielkovin a tukov aké zodpovedajú mojej váhe, samozrejme sacharidy nie + nejaký vzorový jedálniček ktorý by sa do tejto rysovacej diéty hodil. Mám 171 cm a 75kg. Dakujem
Užívateľov profilový obrázok
Od Igor Illés
#10701
Nieco ti napisem zbuchame to spolu!
Užívateľov profilový obrázok
Od Igor Illés
#10724
AK_47 napísal:Dobrý den. Od pondelka začínam CKD ale potreboval by som presnejšie poradiť s jedálničkom či môžem prekročiť aj hodnoty bielkovin a tukov aké zodpovedajú mojej váhe, samozrejme sacharidy nie + nejaký vzorový jedálniček ktorý by sa do tejto rysovacej diéty hodil. Mám 171 cm a 75kg. Dakujem
MEAL 1:
6 vajec + 1/2 šálky ovsených vločiek

MEAL 2: Pred tréningom
30gramov Protein Isolate + 30Gramov vysokomolekulárnej sacharidovej zložky Vitargo

MEAL 3: After Workout
30gramov Protein Isolate + 30Gramov vysokomolekulárnej sacharidovej zložky Vitargo

MEAL 4:
200g kuracích pŕs + 30gramov mandlí alebo orieškov s 1/2 šálky hnedej ryže

MEAL 5:
200g kuracích pŕs + 30gramov mandlí alebo orieškov s 1/2 šálky hnedej ryže

MEAL 6:
200g Kuracích pŕs + mix šalát s 2 lyživami olivového oleja + 1 pečený zemiak

MEAL 7:
30gramov Protein Isolate
Užívateľov profilový obrázok
Od AK_47
#10753
Dakujem veľmi pekne. Vyzerá to dobre len neni tam nejako veľa tých bielkovín a sacharidov ? Potom by som sa ešte chcel spýtať ako vyzerá ten mix šalát ?
Užívateľov profilový obrázok
Od AK_47
#10836
Tak idem už týžden CKD a moja strava sa skladala z tohto :

1 jedlo: 100g oravskej slaniny
100g syru eidam

2 jedlo: 200g mletého masa so 4 vajciami

3 jedlo: 100g mletého masa + 100g loveckej salámy

4 jedlo: 100g smotany 30%

prípadne som si dal ešte po 2 jedle polievkovú lyžicu oleja

Trénink som mal nasledovný:

1. den : Prsia, biceps, chrbát, brucho + 30 min. bicykel
2. den : Ramená, triceps, nohy, trapézy + 30 min. bicykel
3. den : Voľno
4. den : 30 min. bicykel
5 den : 30 min. bicykel + brucho
6-7 den : Voľno

zatiaľ mi išli po 1 týždni 2 kila dole, ale počítam že to bola vačšina vody. Cez výkend som jedol všetko možné hlavné veľa cestovín a zemiakov. Teraz ale neviem či môžem od zajtra začať jesť to čo mi napísal Igor alebo mám pokračovať v tom čo aj tento týžden. Dakujem
Užívateľov profilový obrázok
Od whoo
#10839
inak netusim co tu vy dvaja riesite. pytas sa ci tam nieje vela bielkovin a sacharidov?! bielkovin tam moze byt kolko chce to ta az tak trapit nemusi, ale asi ani nevies co je podstata CKD ked sa pytas na sacharidy! podstata CKD je 0g sacharidov... tak nechapem tvoju otazku a uz vobec nechapem ten jedalnicek co pridal Igor kedze tam vidim tu sacharidovu zlozku...
Užívateľov profilový obrázok
Od AK_47
#10840
whoo napísal:inak netusim co tu vy dvaja riesite. pytas sa ci tam nieje vela bielkovin a sacharidov?! bielkovin tam moze byt kolko chce to ta az tak trapit nemusi, ale asi ani nevies co je podstata CKD ked sa pytas na sacharidy! podstata CKD je 0g sacharidov... tak nechapem tvoju otazku a uz vobec nechapem ten jedalnicek co pridal Igor kedze tam vidim tu sacharidovu zlozku...
Napísal som mu že sacharidy nemyslím, takže viem že sacharidy majú byť na 0-25g. A o CKD som si toho naštudoval až až. A ked už sme pri tých bielkovinách, ked ich je viacej ako tuku tak CKD nemá význam lebo to naštartuje glukoneogenézu, čiže bielkoviny sa premenia na glykogén ktorý musíme vyčerpať a vyhadzuje to z ketozy . Ja som len chcel počúť názor odborníkov či som spravil dobre ak som si vybral hetaké jedlá.
Užívateľov profilový obrázok
Od whoo
#10841
pises aj to ze chces jest hlavne cestoviny a zemiaky, vies kolko je v tychto jedlach sacharidov? myslim ze cestoviny maju cca 60g/100g a zemiaky o troska menej. o tom ze sa bielkoviny menia na glykogen... o tomto si niesom isty takze sa hadat nebudem, ale moc sa mi to nezda.
Užívateľov profilový obrázok
Od AK_47
#10842
whoo napísal:pises aj to ze chces jest hlavne cestoviny a zemiaky, vies kolko je v tychto jedlach sacharidov? myslim ze cestoviny maju cca 60g/100g a zemiaky o troska menej. o tom ze sa bielkoviny menia na glykogen... o tomto si niesom isty takze sa hadat nebudem, ale moc sa mi to nezda.
áno napísal som že som jedol veľa cestovín a zemiakov, ALE CEZ VíKEND. Cez výkend je carb up fáza čiže som sa nasával.
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#13564
CKD
Cyklická ketogenní dieta trochu podrobnejšie.
"Sakra, kdo by tomu věřil, že se může nacpávat tukem a jít s váhou dolů?" Ano to je komentář člověka, který si právě přečetl článek o cyklické ketogenní dietě. Tato dieta Vám předepisuje jíst to, co si člověk s matnými představami o výživě a popletený články o módních dietách, ani ve snu nedovede představit - bojovat proti tuku tukem? To přece nedává smysl! Přesto tato dieta funguje!
Máte dost vařeného rybího filé, kuřecích prsou a bílků? Taky už Vám leze krkem suchá rýže? A myslíte, že to nejde jinak, trošku zábavněji a hlavně ne tak jednotvárně? Slyšeli jste už někdy o tzv. ketogenních dietách?
Bodyopus je tzv. cyklická ketogenní dieta, jejímž tvůrcem Danielem Duchainem (známý jako steroidový guru, 1952 - 2000) určená přímo pro kulturisty: dieta umožňující zachovat maximum svalové hmoty, případně její množství ještě zvýšit, při maximálním spalování tukových zásob. Zastánci klasické nízkotučné diety se po přečtení následujícího článku budou nejspíš chytat za hlavu, ale pokud jednou CKD (cyklickou ketogenní dietu) vyzkoušíte, těžko se budete vracet k té klasické, nízkotučné, vyčerpávající a nudné dietě.

O co v CKD jde? V první fázi úplným vyřazením sacharidů a speciální tréninkovou aktivitou vyčerpáte glykogenové zásoby a dostnete se do tzv. ketózy, což je situace, kdy tělo užívá jako zdroj energie výlučně tuky, protože sacharidy nejsou k dispozici ani ve stravě, ani ve svalech (glykogen). Určitě jste už někdy slyšeli o tom, že když provádíte aerobik, tělo začne využívat tuky jakožto zdroj energie až po nějaké době - ovšem když jste v ketóze, tělo tuky využívá po celý den - ideální stav, není-liž pravda. Po určité době v ketóze je ovšem zase vhodné superkompenzovat (naplnit) organismus sacharidy. Proč? protože ačkoliv je ketóza jakkoliv výhodná z hlediska spalování tuku, je naprosto nevýhodná pro intenzivní posilovací trénink, který je pro udržení svalové hmoty nezbytný. Ve fázi sacharidové superkompenzace rovněž dojde k velmi intenzivní anabolické odezvě, která dokáže nejen obnovit případné ztráty svalové hmoty, ale dokonce ještě něco málo svalové hmoty vybudovat! Celý tento proces Vám může připomínat předsoutěžní superkompenzaci ve sportovní kulturistice... S tím rozdílem, že to se dělá tak 1-2krát do roka, zatímco Bodyopus se opakuje týden co týden, celé rýsovací období. Díky cyklické ketogenní dietě si můžete tedy leccos dovolit, co vám běžná kulturistická dieta nejspíše nedovolí. V další části článku si popíšeme standardní rozvržení CKD po dobu jednoho týdne, jak ji navrhuje Daniel Duchaine.

DNY - TRÉNINK - STRAVA
Pondělí - trénink horní části těla, sacharidy - max. 30 g/den
proteiny 30 % denního příjmu, tuky 70 % denního příjmu
Úterý - trénink dolní části těla - strava stejná jako v pondělí
Středa - aerobní trénink strava stejná jako v pondělí
Čtvrtek - aerobní rénink - strava stejná jako v pondělí
Pátek - nejlépe kruhový trénink celého těla, po tréninku jednoduché sacharidy, zbytek dne složené
Sobota - žádný trénink, celý den složené sacharidy
Neděle - žádný trénink, strava jako v pondělí

Strava ve dnech 1 - 4 a 7
CKD předepisuje pro tyto dny zcela vyloučit sacharidy, s výjimku např. zeleniny, která se přidává do stravy v množství neobsahujícím více než 30 g sacharidů. Strava se skládá výlučně z tuků a proteinů (poměr 7:3). Proč tolik? Protože v případě, že by byl podíl proteinů vyšší než 2 g na kg tělesné hmotnosti (beztukové - aktivní svalová hmota - lean muscle mass), docházelo by k vytváření glykogenu z proteinu (tzv. glukogeneze), což by zabraňovalo rychle a efektivně přechodu do ketózy.

Příklad rozpisu stravy pro 100kilového kulturistu
denní příjem kalorií.... 100 kg x 26 = 2600 kcal
proteiny - 30 % tj. 780 kcal tj. 195 g proteinu
tuky - 70 % tj. 1820 kcal tj. 202 g tuku

Číslo 26 je základní koeficient pro zjednodušení, ektomorfní typ může mít koeficient až 30, naopak jedinec, který je v dietě déle, nebo má pomalejší metabolismus, může tento koeficient snížit (24). Jak potom vypadá jídelníček?

Snídaně:5 celých vajec se slaninou, černá káva
Oběd: 200 g hovězí nebo vepřový steak, zelenina
Po tréninku: 90 - 100procentní protein
Svačina: tučný sýr (mozarella, hermelín), buráky, 2 vařená vejce
Večeře: pečené kuře s kůží (grilované), zeleninový salát

Trénink ve dnech 1 - 2
Cílem je maximální vyčerpání glykogenu ve svalech. Standardní předsoutěžní superkompenzace využívá vysokých počtů opakování, ale lepším postupem je zvýšit čas pod napětím - tj. zvýšit dobu trvání série pomocí opakování, které znáte např. z Heavy Duty. Pozitivní část pohybu zvýšit na 2 sekundy, negativní rovněž. Důležité je, aby doba trvání jedné série byla delší než 30 sekund. V případě, že takových sérií uděláte na partii podle velikosti 4 - 8, dojde k úplnému vyčerpání glykogenových zásob.


Příklad tréninku na pondělí:
bench press 2 x 8 - 10, tempo 2-0-2
stahování kladky 2 x 8 - 10, tempo 2-0-2
tlaky s velkou činkou na šikmé lavici 2 x 8 - 10, tempo 2-0-2
přítahy t-osy 2 x 8 - 10, tempo 2-0-2
kliky na bradlech 2 x 8 - 10, tempo 2-0-2
přítahy spodní kladky 2 x 8 - 10, tempo 2-0-2
přítahy velké činky/ez k bradě 2 x 8 - 10, tempo 2-0-2
upažování v předklonu 2 x 8 - 10, tempo 2-0-2
franc. tlak 2 x 8 - 10, tempo 2-0-2
bic. zdvih velké činky ve stoji 2 x 8 - 10, tempo 2-0-2
bic. zdvihy s kladkou 2 x 8 - 10, tempo 2-0-2
bic. zdvihy jednoruček vsedě 2 x 8 - 10, tempo 2-0-2

Příklad tréninku na úterý:
extenze kvadricepsů 2 x 10 - 12, tempo 2-0-2
dřepy 2 x 10 - 12, tempo 2-0-2
hacken dřepy 2 x 10 - 12, tempo 2-0-2
mrtvý tah 2 x 10 - 12, tempo 2-0-2
zakopávání 2 x 10 - 12, tempo 2-0-2
výpony ve stoji 2 x 10 - 12, tempo 2-0-2
výpony vsedě 2 x 10 - 12, tempo 2-0-2
několik cviků na břichu prováděných za sebou, např. trisérie, gigantické série

Tyto tréninky jsou poměrně dlouhé a vyčerpávající , ale je to nutné z hlediska vyčerpání glykogenových zásob (a těch budete mít po superkompenzaci dost a dost...). Není špatné v průběhu tohoto tréninku popíjet místo iontového nápoje černou kávu.
Po těchto dvou dnech intenzivního tréninku byste se měli dostat do stavu ketózy, pokud jste nic nepokazili. Tento stav se dá kontrolovat pomocí speciálních indikačních papírků, které koupíte pod názvem Ketostix nebo Ketosan v každé lékárně (ketózu indikuje nachové až fialové zbarvení papírku namočeného v moči).
Následující dva dny bez tréninku, rozuměj rezistenčního, tedy bez činek můžete, ale nemusíte provádět před snídaní aerobní trénink, nejlépe o vysoké intenzitě, abyste se lépe udrželi ve stavu ketózy (aerobní aktivitou může být třeba skákání přes švihadlo).
Pátek je ve znamení posilovacího, nejlépe kruhového tréninku. Jde o to vyčerpat poslední zásoby glykogenu a nastartovat sacharidovou superkompenzaci. Trénujte tak dlouho dokud nebudete úplně "mrtví" - ono to nedá moc práce. Po tomto tréninku následuje opravdový ráj: sacharidy v (relativně) libovolném množství. Nemusíte se bát, že by se uložily ve formě tuku, neboť vaše tělo bude tak vycuclé, že všechno uloží nazpět do svalů. Můžete si dopřát špagety, piškoty, ovoce, colu, prakticky cokoliv, co obsahuje sacharidy. Duchaine v těchto dnech povoluje i "šizení", například pizzu, zmrzlinu nebo několik drinků. Je to vhodné pro lidi, kteří dietou opravdu trpí a tohle jim dodá motivaci na několik dalších dnů strádání. Doporučené rozložení živin pro pátek a sobotu je 65 % sacharidy, 25 % proteiny a zbytek 10 % tuky, ale spíše méně, hlavně ve prospěch sacharidů. Možná to zní zvláštně, ale přijdte na to, že sacharidy na konci týdne jsou spíš prokletím než spásou. Časem si zamilujete dny bez sacharidů, kdy budete svěží a v dobré pohodě (to je opravdu přínos cyklické ketogenní diety oproti nízkotučné a nízkosacharidové dietě, kdy byste každého poslali do pr....), a začnete nenávidět dny s vysokým příjmem sacharidů, kdy budete neuvěřitelně utahaní a ospalí.

zdroj: ironfactor.cz
Užívateľov profilový obrázok
Od Duri-MI
#15701
chcel by som sa dať na CKD a píšem vám pre uistenie sa ohľadom pomeru jednotlivých makronutrient pri mojich 83kg..prijat potrebujem 2200kal, z toho moze byt :
sacharidy 25g...teda 100kal, ostava 2100kal
z toho 25% bielkovina-130g proteinov denne
a nakoniec 75% tuku- 175g tuku
spravny postup? dolezitou otazkou je, či by bolo vhodne pri tom chodit denne behat, a trening s cinkami len pondelok,utorok ak kruhovy piatok? mal som v plane si kupit glutamin, ale asi sa k CKD nehodi,či?

kedze nie je vhodne ju drzat dlhsie nez 4 tyzdne, najdolezitejsou radou sa pre mna stava, ked chcem chudnut 2 mesiace, tak či dať prvu CKD alebo ist najskor klasicku dietu kde som znizil kalorický príjem a chodieval behať aj ráno aj večer keď nebol trening, zároveň sa chystám zaradiť aj spalovac Oxyelite Pro, ktory predpokladam, že do CKD sa nehodi...podľa doteraz ziskanych info sa mi zda, ze by som najprv mal dat klasicku dietu, zhodit par kil, nabral este lepsiu kondicku (aj ked behavam kazdy druhy den teraz po cca 4km) a tiež navyknut na malo stravy počas 4 och týždňov a doraziť to s CKD, ktora by mohla odstraniť zvysne tuky...vopred dakujem
Užívateľov profilový obrázok
Od Matjen
#15725
Ahoj Duri-MI,

To vsetko co si pisal o CKD mas nastudovane dobre. :a33 Mas aj dobry jedalnicek ale daj si tam aj vlakninu v stredu, stvrtok aby sa dobre ... :a29 . Glutamin ale nepouzivaj.

Doporucujem :
v pondelok a utorok brutalny trening az padnes na dno sil
v stredu lahky trening (30% maxima, vela opakovani) + kardio 30min :a32
vo stvrtok kardio 30 min :a32
v piatok celotelovy trening poobede (pred nim si daj 50g maltodextrinu a po nom 120g)

Doporucujem ti drzat 4 tyzdne CKD a potom 2 tyzdne Sach.vlny velmi zjemnene na (100g-400g), aby sa ti nastartoval "normalny" stav spalovania sacharidov. Potom sa ti kila ktore schudnes pri CKD nevratia. Mo rekord pri CKD bol zo 104kg na 95kg, obvod pasa 8cm mensi. Kila sa nevratili a ani nevratia ak budes pravidelne jest 7-8 krat male davky a cvicit.

Drzim palce,
Matt
Užívateľov profilový obrázok
Od starter616616
#16225
Zdravím viem, že sú podobné a že v obydvoch nie je velky ubytok svalovej hmoty ak si clovek dava pozor na bielkoviny. Ale chystam sa zhodit nejaky tuk a nerad by som stratil svalovú hmotu ktorú som stihol nabrať. Preto sa predsa spýtam co je bezpečnejšie ak nechcem strácať svalovú hmotu?
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#16226
starter616616 napísal:Zdravím viem, že sú podobné a že v obydvoch nie je velky ubytok svalovej hmoty ak si clovek dava pozor na bielkoviny. Ale chystam sa zhodit nejaky tuk a nerad by som stratil svalovú hmotu ktorú som stihol nabrať. Preto sa predsa spýtam co je bezpečnejšie ak nechcem strácať svalovú hmotu?
Mas vrabciu vahu a chces dietovat? Vy poniektori uz ste fakt na hlavu padnuty? To mam vas tu vsetkych neustale strazit? Mladych nevedomich nastrocnych tu idem neustale zachranovat? Uz teraz si ako papek tak co ta to za blbost napadlo?
#21226
mám 3 otázočky ohľadom CKD, pred rokom som šiel nakoniec sach.vlny, aj keď fungovali výborne, tentokrát chcem skúsiť CKD, preštudoval som túto knihu, Obrázok
no napriek tomu chcem odpovede z praxe:
1. Môžem piť proteín? vzhľadom k pomerom je skoro v každom jedle v ckd viac tuku ako bielkovin a tak sa mi ťažko dostať na potrebný pomer...išlo by o izolat bez sachrov, predpokladam, že by nemal vyhodiť z ketozy

2. Syry, niektorí borci idú čisto len na mäse, je to preto , že by syry prekážali v dosiahnuti ketozy?

3. vie niekto z vlastnej skúsenosti porovnať mieru úbytku tuku pri carb-up fáze v trvaní 24 a 48 hodín?

Ďakujem
#21229
Duri-MI napísal:mám 3 otázočky ohľadom CKD, pred rokom som šiel nakoniec sach.vlny, aj keď fungovali výborne, tentokrát chcem skúsiť CKD, preštudoval som túto knihu, Obrázok
no napriek tomu chcem odpovede z praxe:
1. Môžem piť proteín? vzhľadom k pomerom je skoro v každom jedle v ckd viac tuku ako bielkovin a tak sa mi ťažko dostať na potrebný pomer...išlo by o izolat bez sachrov, predpokladam, že by nemal vyhodiť z ketozy

2. Syry, niektorí borci idú čisto len na mäse, je to preto , že by syry prekážali v dosiahnuti ketozy?

3. vie niekto z vlastnej skúsenosti porovnať mieru úbytku tuku pri carb-up fáze v trvaní 24 a 48 hodín?

Ďakujem
Ano protein môžeš piť samozrejme vysokopercentný a najlepšie hydrolizat odporúčam whey matrix protein od HI TEC NUTRITION a so syrmi je to trošku problém pretože tučný syr by sa nemal používať v CKD ale nízkotučný syry majú zasa viacej sacharidov takže treba poriadne študovať nutričné obaly. Syry by mohli byť, olomoucké syrečky, kleopatra, pierko

If you're in search of effective medication for er[…]

Tst a iné látky

Caute často omielana téma objednával[…]

What Age Is Acne the Worst?

Acne can occur at any age, but it is most common d[…]

Buy Isotretinoin Onlinea potent medication for s[…]