Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Rozhovory s českými a slovenskými kulturistami.
Pravidlá fóra: Tu uverejnené rozhovory je povolené kopírovať na iné webstránky výhradne s uvedením zdroja BODYBUILDING-FORUM.SK . Môžete samozrejme komentovať ale poprosím slušnou formou. V tejto kategórii je povolené témy zakladať iba adminovi, nakoľko sú to exluzívne a nikde nepublikované rozhovory. Je zakázané sem vkladať akékoľvek iné rozhovory skopírované z iných webstránok!!! Ďakujeme za pochopenie.
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#8945
Obrázok
Na úvod ťa poprosím o stručné predstavenie sa našim čitateľom, ktorí ťa nepoznajú ...

Ahoj, zdravím všechny čtenáře, jmenuji se Roman Jurák a je mi 21 let, takže tenhle rok byl v juniorech můj poslední. Moje závodní kategorie je klasická kulturistika. Bydlím v malé vesničce kousek od Brna. Zároveň také hodně času trávím v Brně, kde chodím cvičit a do školy a do práce. Studuji vysokou školu Univerzitu Obrany. :a20

Skúšal si pred posilnovaním aj nejaké iné športy?

Ano a bylo jich opravdu hodně, asi jako většína kluků jsem od mala hrával fotbal, po třech letech jsem toho však nechal. Už od malička jsem chtěl posilovat a miloval jsem velké svaly, to byla asi hlavně díky mému otci, který se také kulturistice věnoval, ale bohužel jsme spolu nevyrůstaly. Po fotbale jsem přesedlal na Jiu Jitsu, pink ponk, plavání, vodní polo a na konec florbal. Ale i přes všechny tyto sporty, mě to vždy táhlo do fitka.

Aké boli tvoje úplné začiatky v posilovaní ? Kedy , ako , kde , s kým ...

Ze začátku jsem začínal v malé, opravdu malé posilovně v Brně, kde ze sedmi strojů fungovaly čtyři. Stroje byly ručně dělané, ale i přes to všechno to mělo nádech opravdové železné hry a to kouzlo mě pohltilo. Začínal jsem s kamarády ze školy, bylo nás sedm a jak to tak bývá, postupně většina odpadala. Po pár měsících jsme s posledním kamarádem, který společně se mnou vydržel, presedlaly do fitness Evy Šabatové, která sídlila blíže našim domovům a tam začínaly moje první krůčky a myšlenky k závodění. Hltal jsem veškeré časopisy, nové tréningové postupy a nejnovější produkty, abych se opravdu dobře připravil. Jediný,, kdo moje nadšení pro posilování moc nesdílel, byla moje maminka, která moc posilování a kulturistiku nemusela, bála se o mě kvůli různým dopingovým látkám. Takže když jsem si donesl sacharid domů, tak jsem byl hned obviněn, že něco beru a že nebudu mít děti a zakazovala mi posilovny a vše co sní souvisí. Teď se tomu už jen směju, ale byly to opravdu těžké časy, prosadit si svoje a hlavně ujistit rodiče, že sacharidový a proteinový nápoj mě nepřipravý o to mít děti . :a15
První soutěž byla v roce 2008 v Bolaticích, bylo to Mistrovství Moravy a Slezka, soutěžil jsem v kategorii klasická kulturistika, kde jsem obsadil 8.místo. Nedá se říct, že bych byl nějak perfektně připraven, udělal jsem pár chyb v dietě asi jako každý, kdo začínal a tréningy mohly být také tvrdší, ale chybami se člověk učí a mě se atmosféra závodění a to vše okolo neskutečně zalíbilo a věděl jsem, že se vrátím. Rozhodl jsem se, že na další soutěž chci být opravdu dobře připraven a zkusil jsem se dostat do Big One Fitness, což je fitko, které patří k nejlepším v Brně a má nejlepší závodní tým, ve kterém byl Jan Jankovič, Arsi Kyzochian atd.... Vše se mi nakonec podařilo a já našel ve fitku brigádu a i v závodním týmu se mě ujal dnes už výborný kamarád Honza Jankovič, který mě řekl „ je mi jedno jak vypadáš, je mi jedno kolikátej skončíš, ale když uvidím že máš chuť a chceš, tak i když nevyhraješ a skončíš poslední, budu na tebe hrdej, protože jsi udělal pro to maximum“ Po téměř dvouleté příravě jsem se nachystal na Moravu a Mistrovství ČR 2010. Startoval jsem opět v klasické kulturistice. A tyto závody dopadly pro mě nejlépe jak mohly, nebyl jsem ani nervozní, jediný co jsem nechtěl, bylo skončit poslední a zklamat ty, co mi věřili, dali do mě tolik úsilí. Vše dopadlo tak, že oba závody jsem vyhrál, byl to úžasný pocit, který každý sportovec chce zažívat vícekrát než jednou. Další závody proběhly o pár měsíců později a bylo to Mistrovství Světa v Turecku 2010, kde jsem se připravoval na kategorii klasická kulturistika, můžu za sebe říct, že jsem měl opravdu životní formu, nikdy jsem nevypadal lépe, vše probíhalo jak mělo a já byl maximálně spokojen. Jenže bohužel, po chybě na MS která se stala na straně svazu ČR, jsem startoval v kategorii kulturistika open, to byly závodníci i o 20kg těžší, takže jsem byl velmi zklamaný a hodně smutný. Jak jsem počítal, v takové kategorii jsem se nedostal do finále, ale i přes to jsem v semifinále bojoval a nevzdal to. Nakonec jsem obsadil 8.místo z 15 závodníků, bylo to krásné umístění a nečekal jsem ho a finále mi uteklo o pár bodů, to mě velmi potěšilo, že i v takové kategorii to bylo dobré.
.......
Viem že ti v začiatkoch pomáhal jeden velmi skúsený závodník ... Kto to bol a ako si sa dostl k spolupráci s ním ?

Tak na tuhle otázku už jsem částečně odpověděl v té předchozí. S přípravou mi pomáhal Bc. Jan Jankovič, díky jeho radám a neuvěřitelným zkušenostem a hlavně perfektním okem pro závodníka a citem pro tréning se naše spolupráce tak dobře povedla. Podle mého je to jeden z nejlepších trenéru vůbec, za dobu jeho spolupráce se mnou, připravoval ještě další tři závodníky a všichni jseme pod jeho vedením skončili na prvních třech místech. A jak jsme k sobě přišli ? No bylo to tak prosté, až mi to nikdo nevěří, prostě jsem si našel na internetu, kde pracuje a zkusil si tam zajít a normálně se zeptat :a22 . Nakonec jsem si našel ve stejné práci brigádu a s Honzou jsme si sedli a řekli si, co oba dva od toho očekáváme a zda vůbec tuším, co taková příprava obnáší. Na druhý den jsme si naplánovali tréning stehen, většina lidí se mi smála a uzavírala sázky jak dlouho vydržím. Říkal jsem si nohy cvičím, tak nevím cos tím všichni tak dělají. Jenže záhy jsem si uvědomil, že nejsou nohy jako nohy :a24 . Stačilo 20min. tréningu a už jsem byl ko a plazil se na záchod zvracet. Od té doby jsem opravdu zjistil, co je to skutečný tréning kulturisty a tréning, na který se musím posunout, abych byl lepší. No a nakonec se znás stali velmi dobří přátelé a i když momentálně nás práce rozdělila, pořád spolu spolupracujeme.

Čo bolo u teba impulzom , aby si začal posilovať ?

Mým největším impulzem bylo asi to, že jsem vždy obdivoval ohromné chlapy, kteří byly silní a měli velké svaly. A i já jsem chtěl jednou být ohromný a velký. Zároveň jsem taky v pubertě byl třošku oplácanější typ chlapce, takže i to trošku hrálo roly začít něco dělat. S posilovnou jsem nakonec začal v 16letech. A myslím, že to bylo to nejlepší rozhodnutí, které jsem zatím udělal.

Aká doba uplynula , kým si začal súťažiť? Kto ťa priviedol na myšlienku súťažiť ?

Na to začít soutěžit jsem se přivedl sám, nebyl jsem jako většina kluků, kteří začali cvičit a potom po čase jim někdo nabídnul, že by mohly závodit. Já jsem přišel do fitka a chtěl jsem závodit, bylo mi jedno jestli za rok, dva na to budu mít, ale věděl jsem, že prostě chci závodit. Chtěl jsem zažít ten pocit, stát na závodních prknech a vychutnat si tu atmosféru . První závody jsem odsoutěžil v roce 2008 a na další jsem šel až za 2roky, které mě pomohly nabrat hmotu a zpravit pár detailů mé postavy. Pořád je na čem pracovat :a37
...
Môžeš nám povedat , prečo si si zvolil práve klasickú kulturistiku ?

No, první rozhodnutí padlo na Klasickou kulturistiku proto, že na normální kulturistiku jsem neměl dostatečné svalové objemy a poměrně jsem měl štíhlý pas a širší ramena. Když to shrnu, nebyl jsem takové zvíře :a15 . A klasická kulturistika je kategorie, která se mi líbí pro své trošku odlišné braní postavy, ale sám vím, že pokud budu pokračovat v závodění, jako že bych chtěl, tak stejně časem budu asi v normální kulturistice, uvidíme jak to bude . :a24

Ak ťa môžem poprosiť , povedz nám akých súťaží si sa doteraz od prvej až po poslednú

Zůčastnil jsem se Mistrovství Moravy a Slezka, Mistrovství České Republiky a Mistrovství Světa v Turecku

Spomenieš si na svoje pocity , ked si po prvý raz vystupoval na pódium ? ... Môžeš nám ich popísať ?

Tak bylo to něco neuvěřitelného a zároveň jsem byl nervozní, abych nepopletl žádnou pózu, v zákulisí mě vždy polil mráz po zádech, ale potom už to vše bylo krásný a užíval jsem si každý okamžik na pódiu. Jediný, co mívám pravidelně je sen, že mi při volné sestavě prasknou plavky :a11
.......
A po vyhlásení výsledkov ?

Jsou to smíšené pocity radosti a zároveň pocity smutku, že je to za vámi, že něco končí a už to nepříjde, ale zároveň se zamyslíte a řeknete si, tolik dřiny a už je to za mnou, dokázal jsem to .. A zaplaví vás edorfiny a vše je ok.

Keby si mal vybrať jednu zo súťaží , ktorej umiestnenie si vážiš najviac , ktorá by to bola a prečo ?

Je to asi poslední soutěž, kterou jsem zatím měl, osmé misto na MS v Turecku, být osmý mezi takovými dobrými kluky mě opravdu potěšilo a zároveň si řeknete, být osmý na světě v nejtěžší kategorii, woou ...

V akej federácii si začínal a v akej súťažíš momentálne ?

Pořád jsem soutěžil v IFBB
......
Ako sa ti darí financovať tento finančne náročný šport ? Máš niekoho kto ťa finančne podporuje alebo sa ti darí byť sebestačný ?

Je to hodně o penězích, to víme všichni, sponzora jsem neměl a nemám žádného. Na závody v ČR jsem se vždy spolehnul na sebe a na kamarády, kteří mi občas pomohly sehnat maso a rýži levněji, když byla možnost. Ale na MS už mi jeden můj dobrý kamarád pomohl finančně celkem znatelně a taky bych mu za to rád poděkoval, bez něj bych to sám opravdu neutáhl vzhledem k tomu, že český svaz svým závodníkům nic nehradí, ani pobyt ani letenky, nic . Je to smutné, když letíte reprezentovat svou zemi a musíte si koupit i oblečení s nápisem Czech team

Kde momentálne trénuješ ? Pomáha ti niekto ako sparing , príp.tréner s ktorým konzultuješ svoju prípravu ?

Trénuji v Brněnském fitku Big One Fitness, kde jsem s vybavením a lidí kolem sebe maximálně spokojen. Nyní mám sparing partnera Michala Velkova, je to velmi nadějný a talentovaný závodník a patří k nejlepším a uznávaním trenérům. Dali jsme se dohromady před MS a byla to paráda. Michal má užasné znalosti v oblasti výživy a tréningových metod, které na mě fungovali perfektně, takže tuhle spolupráci si nemůžu vynachválit, současně máme v plánu se připravit na rok 2012 oba dva, tak doufám, že vše výjde.

Ako je to u teba so suplementáciou? Aké doplnky užívaš najradšej ? Máš nejaké oblúbené značky alebo konkrétne produkty?

Používám proteiny, sacharidy, aminokyseliny, bcaa, kloubní výživu atd..
suplementace se liší dle období přípravy, v objemu mám protein 80% od firmy PhD nebo Sci-mentor, sacharidy od firmy : Reflex, Multi power,weider, potrénigový shake od firmy Reflex : growth matrix, který můžu doporučit, je to užasná věc, dále bych chtěl vyzdvihnout doplňky od firmy Universal Animal : Animal pack –úžasné vitamíny, v dietě mi mockrát pomohly od nachlazení a v objemu jsou přijemným společníkem. Jinak doplňky střídám, zkouším různé firmy. Ale nejčastěji používám firmu: Refex,PhD,Sci-mentor,Animal

............
Určite aj ty ako každý kulturista máš určité partie dominujúce a niektoré naopak problémové .. Ktorú ty u seba považuješ za najlepšiu a naopak najslabšiu ?

Určitě za silnou stránku považuji: hrudník, šířku zad a kvadricepsy.
Za slabší stránku považuji: paže, lýtka, hamstring a spodní část zad a břicho (hloubku)


Naši čitatelia by určite uvítali , keby si nám prezradil svoj konkretny objemový a taktiež rysovací trening ... Čím sa u teba líšia?

Možná vás trošku zklamu, možná některé překvapím, ale můj objemový tréning se příliš od rýsovacího neliší, snažím se zachovat max. váhu, se kterou udělám 8-10 opakování technicky, abych zachoval v dietě objem a zvýšil hustotu a tvrdost svaloviny, jsou to velmi náročné tréningy a samozřejmě nelze udržet v dietě stejná váha nař. na banch pras,s ale jde o to udělat s maximální váhou daný počet opakování, opakuji se správnou technikou, technika je pro mě hodně důležítá. Samozřejmě v objemu jsou váhy jiné a tréninky měním pravidelně po 4-5 týdnech. Podle pocitu .


Ak by som ťa mohol poprosiť , povedz nám aký typ tréningu ideš momentálne aj s podrobným tréningovým rozpisom ...

Momentálně jezdím 2+1 tréningový split a cvičím partie 1, hrudník, hamstring. 2, záda, triceps. 3, kvadriceps, lýtka 4, ramena, břicho, biceps

Teraz prejdem k tvojmu stravovaniu . Máš nejaké obľúbené jedlá špeciálne do objemu a tiež do diéty ? Prezrad nám nejaký príklad tvojho denneho jedálničku v objeme aj v diéte

V dietě používám sacharidové vlny, začínám na vyšších hodnotách a postupně s přibívajícími týdny ubírám množství sacharidů, záleží ovšem na váze a formě. Jinak zařazuji kuřecí maso a hovězí, to je fantazie do diety, můžu doporučit, po hovězím je větší síla a rychlejší regenerace, zeleninu jím ledový salát, rajčata a okurky a sacharidy příjímám z rýže. Objem se poslední dobou moc neliší, jím převážně ovesné vločky, rýži, kterou sem tam prostřídám z těstovinami nebo brambory a kuřecí nebo hovězí maso, dávám i vepřové pro změnu. V objemu dělávám i to, že jednou za týden dávám bílkoviny téměr na nulu, to proto, aby se tělo naučilo hospodařit a lépe pracovat s bílkovinami a jejich ukládáním. Občas udělám i sacharidové vlny v objemu, pokud se cítím už moc zalitý a potřebuju tzv. pročistit.
....
Nasledujúcu otázku kulturisti nemajú radi , ale čitatelia na ňu čakajú , preto ťa poprosím o tvoje miery partíí a samozrejme silové maxká .

Tak nejsem moc silový typ kulturisty a od doby trénovaní se svým sparingem Michalem už váhy pro mě nehrají tak významnou roly jako dříve. Ale mezi pár výkonů můžu napsat např.: banch-press 150kg, leg-press 475kg, mrtvý tah 150kg, dřep 160kg.. jsou to výkony po 2-4 opakování a přiznávám, že ne vždy byla technika naprosto ideální, proto se zaměřuji na techniku a váhy jsou trošku odlišné. Ego už nechávám doma.
Moje objemové míry jsou: paže 45cm, hrudník 116cm, pas 90cm, stehna 78cm, lýtka 42cm


Ako vyzerá tvoj posledný týždeň pred súťažou ? Zaujímal by ma tvoj celkový denný režim,tréning,strava...¨

Poslední týden trénuji od pondělí do středy (pokud jsou závody v sobotu) dvoj fázové tréninky, a to s rozdělením malá a velká partie. Tréning nechávám stále stejný a to objemový, což znamená co nejtěžší. Co se týče stravy, tak mívám sacharidy na naprostém minimu a jeden den úplnou nulu, zase záleží na formě. V superkompenzaci jím opravdu hodně zeleniny, abych zahnal pocit hladu ale opět nesmím pocitovat, že jsem přejezen, všechno s mírou, což se udržuje těžko, když máte hlad . :a28 A od středy začínám pomaličku se soustředit na odvodnění. Od středy taky začíná už úplný relax a odpočinek, snažím se nic moc nedělat, jen odpočívám a regeneruju. Od čtvrtka začínám pomalu cukrovat a soustředím se na závody.
..
Máš nejaké osvedčené metódy alebo finty , ktoré používaš na dokonalé odvodňovanie ?

V tomhle případě pořád zkouším a zjištuji, jak tělo na co reaguje. Při přípravě na jarní soutěže jsem odvodňoval na draslíku s vitamínem C, ale na odvodnění na MS jsem zkusil zařadit cardilan. A myslím si, že na mě více sedí cardilan. Ale snažím se neustále zjištovat a zkoušet nové věci od zkušenějších závodníků.

Čo zvykneš urobiť ako prvé bezprostredne po súťaži ? nejaký zaužívaný rituál ...?

Rituál je jen jeden a to ten, jet se pořádně někam najíst :a11

Čo znamená pre teba kulturistika ako pojem ? Dala ti niečo pozitívne do života ?
Máš nejaké svoje motto , ktorým sa v kulturistike riadiš alebo zásady , ktoré dodržiavaš ?


Kulturistika mi dala určitě disciplínu a výdrž, protože je pro tento sport asi to nejdůležitější, aby to člověk někam dotáhl. Tenhle sport miluji proto, že mi dává vše, co potřebuju, uspokojení, radost, a dobré přátele. Ano, je možné že spousta mladých lidí mého věku řekne „a to tě jako baví nepít na oslavách, nechodit se bavit, nekouřit atd..?“ .Já říkám, že ne. Nevadí mi že na oslavách nepiji, umím se bavit i bez alkoholu a to že nechodím každý víkend na discotéku, mě také netrápí. Vždy se jim snažím vysvětlit, že když už na něčem dřete takovou dobu a jdete si za určitými cíli, tak to přece nezahodím jedním víkendem, třeba i měsícní práci. Občas k tomu dodám svoje motto: Kulturistou se člověk nestává, kulturistou se rodí!!. A řídím se heslem: Život je boj, tak bojuj...
....
Určite sa ti občas stane , že sa ti absolútne nechce trénovať ? Čo ťa dokáže namotivovať a nakopnúť ?

Tak na tohle u mě zabírá nejčastěji nějaké motivační video, které si najdu na internetu, či dobrá hlasitá tvrdá muzika. Tahle kombinace mě vždy probere. Potom už příjde na řadu jen kafe, či nějaké spalovače.


Aké sú tvoje kritéria na zostavenie súťažnej zostavy ? Či už ohľadne choreografie alebo výberu hudby ...

Mám rád RnB, hip-hop, pop a rock takže různé žánry. Hudba by měla vypovídat něco o vás a také by měla hlavně zaujmout. Moc neuznávám hudbu typu Poslední mohykán nebo ramstein, když je na pódiu 60kg závodník. Tato tvrdá hudba nebo motivačně válečná, jak chcete, by měla znít u někoho, který je v každé póze velký (zvíře), pak to má tu správnou atmosféru, když je tam opravdové monstrum !!!. Ale tím samozřejmě nechci nijak urazit závodníky, kteří mají rádi tuhle hudbu a nemají třeba 120kg, hodně záleží na provedení sestavy, je to můj názor. Strašně se mi líbí provedení volných sestav Kai Greena, který vrátil do bodybildingu uměleckou stránku. Je to radost pozorovat promyšlenost a návaznost póz. Moje sestavy bývají ne příliš pohybově náročné, ale snažím se zaujmout přechody mezi pózami a také výběrem hudby. V dohledné době bych se chtěl postupně učit různé pohyby typu elektro, či freestylu, abych do sestavy mohl zařadit i něco pohybově náročnějšího a atraktivnějšího pro diváky.
....
Kulturistika ako každý iný šport , prináša okrem radosti aj rôzne negatívne faktory / zranenia,nedostatok financíí ... / bolo u teba niečo podobné , že by si si povedal , že skončíš so „ železnou hrou „ ?

Finance u tohoto sportu řeší snad každý. Je to vždy taková první myšlenka, než člověk jde opravdu do přípravy. Ano, asi jako každý jsem řešil peníze a někdy jsem měl opravdu propočítáno, kolik toho musím sníst, abych vydržel do další výplaty. Jsem rád, že mám přátele, kteří mi hodně pomohly a také rodinu svoji a od mé přítelkyně, ti všichni mě v nouzy vždy pomohly, i když třeba uplně nesouhlasí s tím, co dělám, za to jim patří velké díky. Jinak myšlenka na to skončit se soutěžením byla jen jedna a to při přípravě na MS, kdy 5 týdnů před soutěží jsem dostal zřejmě alegickou reakci na hrášek, který mi způsobil podráždění zažívacího traktu a já měl perných 14dní zvracení po tréninku a jakémkoliv jídle v důsledku rozdráždění žaludku, bylo to opravdu nepřijemné, ale jsem rád že už je to vše za mnou.

Kto je tvojím kulturistickým idolom ? Aký typ postavy u kulturistu je tvoj vysnívaný ideál ?

Tak mým idolem je Ronnie Coleman a Branch Wareen, Phil Heat
ze staré školy nemůžu opomenout Dorian Yates, líbí se mi prostě kulturisti, co jsou obrovská monstra, ale také mají nějaký tvar postavy.
Opravdu krásnou formu prezentoval Ronnie Coleman v roce 99 na Grant prix Britain, kde porazil Flexe Whelera a Kevina Levrona, vůbec všichni tam měli exelentní formy, celá soutěž byla opravdu nadupaná. Ale postavově mě okouzlil nejvíce Ronnie, né kvůli tomu, že vyhrál, ale kvůli svým plným tvarům, kulatým svalovým bříškům a neuvěřitelné tvrdosti, objemnosti a vyrýsovanosti, kterou předvedl. Dále byl také rok 2003 pro Ronniho velmi dobrý. Ze současnosti se mi líbí postava Branche Worrena a Phila Heata, u Phila si myslím, že v dohledné době by mohl stanout na Mr.Olympia, ale uvidíme, jak se bude dařit.

Určite by čitatelov zaujímali nejaké klebety z tvojho súkromného života ... Čo tak napríklad priatelka, rodina, ,koníčky a záluby vo volnom čase...

Přítelkyni mám a jsem velmi štastný. Hlavně za její trpělivost v dietách a chápavost pro cvičení, tréning a jídlo. Protože kdo ví, tak je mu jasné, že občasné nálady a přehnaná reakce na některé věci jsou prostě nevyhnutelné. I přes to všechno mě vždy podporovala a byla mi velkou oporou i s rodinou a nejbližšími přáteli. Ve volném čase spíše relaxuji a trávím čas s přítelkyní na výletech, nebo s rodinou, ale moc volného času díky škole a tréninku a práci už moc přes den není.
....
Keďže si momentálne študentom vysokej školy , peňazí určite nieje na rozhadzovanie . Máš nejaký zdroj príjmov ? / práca , brigáda ...

To je pravda, peněz není nikdy dost. Brigádu mám v Big One Fitness, kde jsem už třetím rokem jako barman a prodejce suplementace, nově také jako trenér. Pracuji v mladém kolektivu a hlavně tam, kde mě to baví.

Vníma tvoje najbližie okolie to čo robíš skor pozitívne alebo skor negatívne ? Podporujú ťa ?

Řekl bych že je to tak půl na půl, někteří mě podporují a obdivují můj zápal a výdrž v dietách, ale druzí naopak mě vyčítají to, že se tím ničím, že diety nejsou zdravé a proč se na to nevykašlu, když se tak zdravotně ničím, je pravdou že spousta lidí na mě hned vychrlí vše o zakázaných látkách, ale nikdo se nezeptá, jak to doopravdy je. Ale všechny argumenty beru, jak pozitivní tak negativní, ale nijak to neřeším, miluji to co dělám, tak to prostě nepřestanu dělat :a35

Na akej súťaži ťa uvidíme najbližšie ? Aké sú tvoje plány do blízkej športovej budúcnosti ?
...
Chtěl bych se připravit na ME a MS v roce 2012, tak uvidím, jaká bude forma a hlavně finance. A jinak závody v ČR nebo v Rakousku, jaro 2012, ještě přesně nevím.

Čím sa plánuješ živiť v budúcnosti ? Bude to trénerstvo , výživove poradenstvo ? Aké sú tvoje ciele a plány v súkromnom a kariernom živote ?Do kedy plánuješ vystupovať na súťažných pódiách ?

Tak chtěl bych se živit tím, co mě baví, což tento sport a trénovaní je. Určitě by bylo mým snem dělat to, co mě baví, jenže vím, že to tak vždy není, takže hlavně něco, co by mě dalo i prostor a čas na cvičení. A závodit bych chtěl do doby, dokud to půjde a zdraví to dovolí.

Aký je tvoj pohíad na uživanie steroidov v kulturistike ? Maš nejaké rady hlavne pre mladých " puberťákov ,ktorí v steroidoch vidia iba velké svaly , ale asi si neuvedomujú , že steroidy sú sice dobrým nabijačom svalových objemov , ale možu mať aj životunebezpečné následky .

Tomuto tématu se nevyhýbám, steroidy jsou a budou v každém sportu, je to daň za to být lepší a lepší. Jen bych chtěl říct pro mladší kluky, nemá smysl něco brát, pokud vážíte 60 či 70kg, je potřeba vybudovat si pořádný základ, který je stavebním kamenem. Ale nejlepší je také vůbec nezačínat. Já chápu, když zakázané látky berou závodníci, ano chtějí něco dokázat, mají snahu, cíl a dřou a každý chce být nejlepší, ale nechápu, proč by měl brát chlapec, který takové cíle nemá. Hodně mladých chodí do fitka a nemá patřičné výsledky, tak šahají po zakázaných látkách, je to smutné, protože nemají jak správnou stravu, ale ani režim, jdou cvičit a ještě ten den se opijí a tím zastaví veškeré růstové procesy, nejdřív si musíte uvědomit, že opravdu chcete udělat pro to maximum a až teprve potom vyčerpáte svůj genetický potenciál, můžete sami přemýšlet co chcete dál. Já osobně nikomu ze závodníků nezazlívám to, že něco berou, je to jejich rozhodnutí a jejich cesta a oni to musí mít v hlavě srovnané, jestli vědí, jak a co brát a budou mít rodinu a zdraví v pořádku, nebo se nebudou hlídat a skončí dříve, než si myslí. Je velký rozdíl mezi tím brát a zneužívat.
...
Máš nejaké rady pre mladých chalanov , ktorí sa chystajú na svoju prvú súťaž ?

Ano, snažte se co nejvíc příjmat od zkušenějších a zjistit si co nejvíce o přípravě. Nenechat se zvyklat okolím, že na to nemáte, nebo že to nedokážete, nic takového, jste vy a vy to zvládnete, protože chcete být jeden z té stovky, který to dotáhl až na prkna a všem dokázal že na to má. A nebýt zklamaný z jakéhokoli úspěchu, pořádně si závody užít, je to krásný zážitek :a22 .

Na záver máš priestor , čokolveko sebe doplnit , čo by masli o tebe užívatelia vedieť , a takisto máš priestor komukolvek cokolvek odkazat alebo poďakovať ...

Poděkování patří mojí mamince, která při mě stála a prožili jsme spolu těžké, ale i dobré chvíle a jsem rád, že ji mám. Dále svojí přítelkyni Gábince za to, že to všechno přežívá a miluje mě takového, jaký jsem, díky i celé její rodině jmenovitě Alešovi, Gitce a Tomášovi. Díky své tzv. bodybilding family, oni vědí :a2 . A také velké díky vám všem, co se snažíte a máte rádi tento sport a děláte pro něj maximum, díky. Mějte se krásně a ať vám to roste !!!!!! :a11
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

ďakujem Romanovi za rozhovor a prajem veľa úspechov v ďaľšej kariére ...

Reklama

Reklama

What is the use of Fildena Tablet?

Fildena Super Active is primarily used to treat […]

What Age Is Acne the Worst?

Acne can occur at any age, but it is most common d[…]

Tst a iné látky

Caute často omielana téma objednával[…]

If you're in search of effective medication for er[…]