Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Rozhovory s českými a slovenskými kulturistami.
Pravidlá fóra: Tu uverejnené rozhovory je povolené kopírovať na iné webstránky výhradne s uvedením zdroja BODYBUILDING-FORUM.SK . Môžete samozrejme komentovať ale poprosím slušnou formou. V tejto kategórii je povolené témy zakladať iba adminovi, nakoľko sú to exluzívne a nikde nepublikované rozhovory. Je zakázané sem vkladať akékoľvek iné rozhovory skopírované z iných webstránok!!! Ďakujeme za pochopenie.
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#4934
Začnem tak tradične … poprosím ťa o krátke predstavenie sa pre priaznivcov kulturistiky , ktorý ťa tak dobre nepoznajú ...

Súťažím od roku 2003, myslim si, že celkom úspešne až na 2súťaže, ktoré neboli medailové. Venujem sa trénerstvu a poradenstvu v Galante odkiaľ aj pochádzam.
Obrázok...Obrázok
Aké sú tvoje spomienky na úplné začiatky v posilnovani , keď si ešte nezávodil ?, tvoje tréningy , strava , podmienky v akých si zacinal , kto ti pomahal apod ...kto ťa priviedol na myšlienku, že by si to mohol skúsiť na profesionálnej úrovni ?

Moje spomienky sú príjemné aj zábavné. Začínal som pomerne neskôr, okolo 20teho roku a to v našej domácej posilňovni – v pivnici, ktorá bola vybavená kladkou, hrazdou, stojanom na drepy, zakopávanie, predkopávanie a lavičkou na tlaky, ale neskôr som mal potrebu navštíviť fitnes centrum a zdokonaľovať sa. Moja strava bola čo mama navarila a nakúpené suplementy ako mega mass, creatin, protein. Pri cviční mi pomáhal kamarát. Neskôr, keď som už pracoval v Bratislave vo fitnes centre, tak som si povedal, že by som to mohol skúsiť súťažne a o rok som stál na pódiu.
Obrázok
Ako sa u teba líšia tréningy a strava v súťažnom a mimosúťažnom období ?

Strava a tréningy sa líšia v tom, že v ,,objemovke“ okrem ryže a mäsa si dám aj ,,nedovolené“ jedlo – nanuky, sladké a McDonald. Čo sa týka tréningu je o tažších váhach a nižšom počte opakovaní, na rozdiel od diety, keď je strava upravovaná na vode a tréning je o vyššom počte opakovaní.

Môžeš v krátkosti prezentovať svoju celú súťažnú karieru ?

1.11.2003 Grand Prix Slovakia v kulturistike mužov, 14.ročník (Trnava - Slovensko) - 3.miesto
15.11.2003 Cena Dubnice (Dubnica nad Váhom - Slovensko) – 2. miesto
2.11.2003 Tatranský pohár - kulturistika mužov (Poprad - Slovensko) – 3. miesto
8.5.2004 Majstrovstvá Slovenska v kulturistike mužov (Prešov - Slovensko) – 4. miesto
30.4.2005 Majstrovstvá Slovenska v kulturistike mužov, fitness a bodyfitness (Dubnica nad Váhom - Slovensko) – 2. miesto
28.4.2007 Majstrovstvá SR v kulturistike mužov a žie, klasickej kulturistike mužov (Poprad - Slovensko) – 3. miesto
10.5.2008 M-SR v kulturistike a v klasickej kulturistike mužov (Banská Bystrica – Slovensko) – 5. miesto
1.5.2010 Otvorené M- Rakúska v kulturistike a klasickej kulturistike (Rakúsko Wells) –1. miesto
8.5.2010 M-SR mužov v kulturistike a klasickej kulturistike (Bratislava - Slovensko) –1. miesto
Obrázok
Ak by si mal vybrať jednu súťaž , ktorú považuješ za svoj najvacsí úspech a naopak sklamanie , ktoré by to boli a prečo ?

Za najväčší úspech považujem moju poslednú súťaž, ktorá sa konala v Bratislave a boli to
M SR v kulturistike, kde som sa stal majstrom vo váhe do 75kg a za neúspech považujem
M SR, ktoré sa konali v BB. Skončil som na 5. mieste v klasickej kulturistike, nakoľko príprava trvala pomerne krátku dobu.

Ako vyzerá tvoja dieta a odvodňovanie v príprave na súťaž ?

Dieta vyzerá tak asi ako u kazdého súťažiaceho, ryža, kuracie, morčacie a ryba pripravovaná na vode, zelenina, grep, odvodnovanie v príprave na súťaž – sušenie od štvrtku nepijem, alebo prelievaním zaleží na tom ako sa rozhodnem a na aku súťaž sa pripravujem.

Aké suplementy užívaš v objemovke a v diete ? Koľko ťa stoja suplementy priemerne za mesiac ?

Suplementy používam v objemovke a v diete tie iste v objemovke pridávam gainer. Sú to 80 % proteiny, BCAA, creatin, NO, spalovače a v poslednej dobe som si oblúbil IGF 1 od Muscle Meds. Stoji ma to priemerne za mesiac cca 150 - 200€.
Obrázok..Obrázok
Pomáha ti niekto aj finančne , alebo sa ti darí byt sebestačný ?

Nepomáha mi nikto, som sebestačny nakoľko mam stále zamestnanie a robim aj osobného trénera.

Máš aj svojho osobného sparinga a trénera ?

Trénera nemám a sparinga mám svoju priateľku, ktorá tiež súťaží.

Ako vyzerá tvoj posledný deň pred súťažami ? tréning,strava,relax ...

Môj posledný den pred súťažou čo sa týka tréningu – netrénujem, strava sa skladá z ryže racio chlebíkov a banánov. Nakoľko netrénujem a jem každé 2 -3hod. trávim čas doma, relaxujem s vyloženými noham
Obrázok
Vnímas na pódiu aj vystúpenia ostatných svojich súperov alebo sa sústreďuješ iba na to, aby si ty podal čo najlepsí výkon ?

Na pódiu nevnímam nikoho a sústreďujem sa len na seba a na to, aby som podal čo najlepsí vykon.
Obrázok
Ako sa odmeňuješ po absolvovani súťaže ? Myslim aký dlhý relax si dopraješ , či vypustíš na určitý čas tréning , prip. či sa napchávaš nejakými chutnými ale nezdravými jedlami …

Tréning vynechávam 2-3týždne nakoľko relaxujem. A čo sa týka stravy po súťaži si doprajem všetko na čo mam chuť a čo som si v diete odopieral, ako je napr. McDonald, sladkosti, zmrzlina...
Obrázok
Ako sa na tento šport pozerajú tvoji najbližší ?

Moji najbližsí mi fandia a podporujú ma.
Obrázok
Ak ti to nebude robit problem , prezrad nam niečo zo svojho súkromia ... / priatelka,rodina,škola,práca atd...

Pracujem v Bratislave v "zábavnom" podniku v herni, taktiež robím osobného trénera s priateľkou radi cestujeme, robime si výleti a pikniky v prirode.
Obrázok
Obrázok.Obrázok
Viem že sa živíš osobným trénerstvom . Prezrad našim uživatelom , kde posobíš,nieco o tvojej trénerskej licencii, zameraní a poskytovaných sluzbach .

Živím sa aj trénerstvom, pôsobím vo Fitness a aerobic centre v Galante, poskytujem klientom služby ako: redukcia tuku, naberanie svalovej hmoty, vypracovanie jedalnicku, tréningového plánu,priprava na sutaz.
Obrázok
Určite nemáš rád túto otázku , ale nedá mi to . Aké sú tvoje maximálne výkony a miery svalových partií ?

Moje maximálne výkony nie sú moc veľké,nakolko sa nezameriavam na silu ale objem: bench pres je 120kg, drep 180kg, leg press 600kg a čo sa týka svalových partií miery nepoznam nakoľko sa nemeriam.
Obrázok.Obrázok
Máš medzi svalovými partiami nejakú svoju dlhodobú slabinu ? Ktorá partia je u teba najlepšie vyvinutá a naopak , s torou maá problémy ?

Za dlhodobú slabinu považujem lýtka a za moju najlepšie vyvinutú partiu ruky a naopak za problémovú partiu brucho.

Mal si niekedy v živote obdobie , keby si kulturistiku najradsej zavesil na klinec ? Mal si niekedy nejake zranenia alebo ,vážne zdravotné problémy , ktoré ťa na dlhšiu dobu vyradili z tréningového procesu ?

Zatiaľ som také obdobie nemal a čo sa týka zranení za to najvážnejšie považujem natrhnutý lýtkový sval a achylovku, ktoré ma z tréningu vyradili na 2 mesiace.
Obrázok
Obrázok
Máš nejaké svoje motto , ktorým sa v kulturistike riadiš alebo zásady , ktoré dodržiavaš ?

Áno mám: čo bolí to rastie a čo Ťa nezabije to Ťa posilní.

Čomu ťa naučila kulturistika a čo ti dala do života ?

Naučila ma sebazapreniu a sebakontrole. Do života mi dala veľa napr. cieľavedomosť.
Obrázok
Obrázok
Teraz sa vrátim ak dolíš k majstrovstvám slovenska , 2010 v Ba , na ktorých si vybojoval titul v kategorii do 75 kg .Skús nám priblížiť tvoje očakávania a pocity , s akými si vystupoval na pódium a aké si mal pocity , ked vyhlásili výsledky ?

Moje očakávania neboli veľke nakoľko to bola združená kategória a ani som netušil koľko je súťažiacich do 75kg. Pri vyhlasovaní vysledkov som bol milo prekvapený.
Obrázok..Obrázok
Ktorého zo svojich súperov si považoval za svojho najvačšieho konkurenta a prečo ?

Kedže to bola združená kategória za najväčšieho konkurenta som považoval Kokošku.
Obrázok.Obrázok
Ak môžeš prezrad nám tvoje celkove dojmy z tohto podujatia , od organizacie a atmosféry , cez vystúpenieColemana až po celkové vysledky ... Bol niekto , kto ta umiestnením výrazne prekvapil alebo sklamal ?

Bol som rád, že sa súťaž konala v Bratislave a moje dojmy z tohto podujatia boli výborne.

Aký je tvoj pohíad na uživanie steroidov v kulturistike ? Maš nejaké rady hlavne pre mladých " puberťákov ,ktorí v steroidoch vidia iba velké svaly , ale asi si neuvedomujú , že steroidy sú sice dobrým nabijačom svalových objemov , ale možu mať aj životunebezpečné následky .

Moj pohľad na užívanie AS je negatívny. A čo sa týka mladých tak by som im odporúčal neuživať, nakoľko si môžu zničiť zdravie.
Obrázok.Obrázok
Aké sú tvoje ciele a plány v športovom živote ?Do kedy plánuješ vystupovať na súťažných pódiách ?

V najbližšej dobe plánujem pripravit na súťaž svoju priateľku. A čo sa týka vystupovaniach na súťažných pódiách suťažiť budem pokial budem zdravie slúžiť.

A tvoje ostatné súkromné plány ?

V najbližšej dobe by som chcel relaxovať, dalej sa uvidi.
Obrázok....Obrázok
Na záver máš priestor , aby si komukoľvek čokolvek o sebe doplnit , čo by mali o tebe užívatelia vedieť , a takisto máš pristor komukolvek čokolvek odkázať ...

Chcel by som poďakovať všetkým čo pri mne stáli, pomáhali mi a fandili. Poďakovanie patrí mojej mame, mojej priateľke a kamarátom. Chcel by som poďakovať za rozhovor a prajem všetko dobre

a ja este na záver pridam zopar tvojich foto z poslednej tvojej suťaže , ktorou boli m SR v Bratislave
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Reklama

Reklama

What is the use of Fildena Tablet?

Fildena Super Active is primarily used to treat […]

What Age Is Acne the Worst?

Acne can occur at any age, but it is most common d[…]

Tst a iné látky

Caute často omielana téma objednával[…]

If you're in search of effective medication for er[…]