Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Rozhovory s českými a slovenskými kulturistami.
Pravidlá fóra: Tu uverejnené rozhovory je povolené kopírovať na iné webstránky výhradne s uvedením zdroja BODYBUILDING-FORUM.SK . Môžete samozrejme komentovať ale poprosím slušnou formou. V tejto kategórii je povolené témy zakladať iba adminovi, nakoľko sú to exluzívne a nikde nepublikované rozhovory. Je zakázané sem vkladať akékoľvek iné rozhovory skopírované z iných webstránok!!! Ďakujeme za pochopenie.
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#4444
Aké boli tvoje úplné začiatky ? / ako , kde , s kým ...

Tak . Začiatky cvičenia boli... take.. asi ako vačšina začiatkov začinajúcich cvičencov. Aj ked cvičiť som zacinal doma : kliky , zhyby (kde sa dalo) expander atd. Na súťaženie som sa dal asi po dvoch rokoch cvičenia v posilňovni
Obrázok ObrázokObrázok
Z akého dôvodu si vlastne začal cvičit ?

Asi hlavne kvoli výzoru a krivej chrbtici. Mal som s ňou problémy.
Obrázok
Kto a kedy ťa doviedol na myšlienku , že by si mohol skúsiť sa venovat kulturistike súťažne ?

Moja bývalá trénerka Katarina Garajová (teraz už Katarína Boltvanová) . Vtedy som už cvičil v posilnovni také dva roky . Lenže inde a úplne sám. Informácie som čerpal z kníh a systémom „ pokus-omyl “ . Ked som začal cvičit som mohol mat asi 57 kil . A ked som sa dostavil do fitka som už mal asi 86 . Uvidela ma a navrhla že by som to mohol skúsiť . Bohužial sme nevybrali správnu federáciu . Ako 18 ročný som súťažil medzi chlapmi . Tak som aj dopadol..
Obrázok
Predstav nám celú tvoju súťažnuú kariéru aj s výsledkami

Uff. Asi najhoršia casť rozhovoru . Ok teda:

2005
Ms .and Mr . Fitness international - bodyfitness muži 4 . miesto
International Fitness Cup 2005 - Fitness muži 4 . miesto

2006
Majstrovstvá SR v naturálnej kulturistike -2 . miesto juniori

2007
Majstrovstvá Európy v naturálnej kulturistike ( Francúzsko ) – 2 .miesto juniori
BB grand Prix ( Banska Bystrica ) v naturálnej kulturistike - 4 . miesto muži

2008
Aminostar Natural Open international ( Cz ) – 4 . miesto muži
Majstrovstvá Sveta WFF(stetová federácia fitness,nemecko)-5.miesto muži

2009
Backa Topola Open 2009 Srbsko – 4 . miesto klasická kulturistika muži
Majstrovstvá SR – 2 . miesto
Majstrovstvá sveta NABBA - 6.miesto
Svetový pohár Universe WFF( nemecko ) – 6 . miesto muži do 35rokov

2010
Medzinárodné Majstrovstvá Srbska – SRBIJA OPEN IFBB – klasická kulturistika muži 7.miesto

Backa Topola Open 2010 Srbsko – 3.miesto klasická kulturistika muži
ObrázokObrázok
Ktoré umiestnenie považujes za svoj največší úspech a ktoré naopak za svoj največší prepadák ?

Bude to diplomatická odpoved, ale je to tak. Cením si každú jednu súťaž , kde som mal dobrú formu. Čiže napr . NABBA MS, WFF UNIVERSE -2009, M-SR v nat.kult 2006. Horor bol pre mna napr MS WFF kde mi všetci tipovali ( dokonca som v zákulisi dostal tip od dvoch rozhodcov že ma dali na prvé resp . druhé miesto ) tak na druhé miesto . Ale skončil som piaty . Tak to ma dostalo.

Aká je tvoja aktuálna súťažná federácia ?

Patrím ku SZKFB . A oni zastrešuju viac federácií . Ako napr . NABBA , WFF , WBPF , NAC , PDI , IFSB atd . A nemá problém pustiť ani na IFBB súťaž , pokial je to open . Ale v zahraniči s tým velký problém nerobia . Akurát u nás na SAKFST nepusti na svoje „ územie IFBB “ aj ked mna SZKFB pusti bez sankcii . A aj SZKFB pusti pretekárov IFBB.
ObrázokObrázokObrázok
Ako je to u teba so silnými a slabými stránkami , co sa týka svalových partií ? Máš s niektorými partiami problémy ?

Mám . Problémy mám s hrudnikom , chrbátom , bicepsom , tricepsom , ramenami , kvadricepsom , hamstringom , glutealmi , lytkami , bruchom, trapézom a aj predlaktie ma trápi . Toto všetko ešte musím poriadne zlepšit ...
ObrázokObrázok
Prezradis nam svoje aktualne maximalky a miery ?

Aktuálne maximálky asi ani nie . Kedže maximálky som nerobil poradne dávno . Ak som ich vobec niekedy robil . Váhy ma až tak netrápia . Kvalita je dôležitejsia než kvantita . A merať sa nemeriam . Viem akurát tak výšku a váhu , ktorá je aj tak nanič lebo neustále kolíše .

Popíš nám , ako vyzerá tvoj objemový tréning

Nerozdelujem tréningy na objemové a rysovacie . Proste to neustále mením . Telo potrebuje impulz . Nefunguje to tak že si poviem že idem do objemového obdobia a teraz si naložim takú váhu až ten sval ani neprecítim . Proste makám vždy tak aby svaly mali impulz rásť . Ak vládzem vačšu váhu , tak to bude skôr tým že ja sám mám viac energie vdaka vačšiemu príjmu kalorií.

A rysovaci ?

Detto. Ide o stravu. Tréning má byť intenzívny vždy.
Obrázok
Ako vyzerá tvoj posledný predsúťažný týždeň ?

Pomaly sa to začina u mň normalizovať . Aj ked aj teraz vždy niečo mením , skúšam . Ale približne takto :
Podelok až streda : bielkoviny okolo 3g/kg TH , sacharidy cca 100-50-0 . Jem akurát zeleninu . Piť pijem normálne . Ako doteraz . Približne v utorok vysadím soľ .
Vo štvrtok pobede začnem jesť sacharidy ( ryža , ryžové chlebíčky , nejaké ovocie ) a pijem veľa čaju .
V piatok pijem už len urologický čaj a „ cukrujem “ ryžovými chlebíčkami s džemom , piškotami . Pridávam draslik .
V sobotu už nepijem a často jem uz iba čistý džem . Ak mi už piškóty nejdú dole hrdlom .


Obrázok
Obrázok
Dala ti kulturistika niečo do života okrem svalov ? Čomu ťa tento šport naučil ?[/color]

Ano . Dala mi odhodlanie , disciplínu , rešpekt , sebavedomie . Ale musím priznať , že mi vzala veľa zážitkov s kamarátmi , nakoľko vyžaduje veľa času a na párty apod môžem v príprave rovno zabudnúť . Ale nesťažujem sa . Každý si vyberá svoje šťastie sám .

Máš nejaké svoje motto , ktorým sa riadiš ci už v športovom alebo súkromnom živote ?


Ak sa chce, tak sa dá . A v súkromnom sa snažím myslieť na svoju vieru v Boha a aj v sám seba . Často však na tieto veci zabúdam . No akonáhle si spomeniem , vždy mi to dodá silu .


ObrázokObrázok
Podporuje ťa v tomto športe okolie alebo skôr ťa odsudzuje za to čo robíš ? [/color]

Ano . Už ano . Dávnejsie sa našli neprajníci ale ked videli čo to všetko obnáša a koľko sebazaprenia a úsilia to vyžaduje tak si myslím , že sa ich neprajnost zmenila . Rodina ma podporuje . Aj ked to nejakú dobu trvalo . No nič nie je krajšie ked sa po súťaži vrátim domov a vidím ich hrdosť v očiach . A hlavne kamaráti mi často veľa pomôžu . Mám kamarátku , ktorá ma neraz odniesla na tréning aj ked ona sama nemohla cvičiť . Aj ked som o to neprosil , automaticky navrhla že „ prsi , tak ta hodim dole “ . Kedže spoje cez vikend nemám . A auto tiež nie . Je to ukážka velkého srdca . Bodaj by všetci ludia boli takí.
Obrázok
Ake doplnky používaš ? Máš nejakú oblúbenú značku ?

Určite proteinové prípravky , multivitamíny a multiminerály . Oblúbenou značkou je Scitec . Kvalita . Odporúčam .

Dari sa ti byť sebestačný z hladiska financovania tohto športu ? Ako si na tento finančne náročný šport zarábaš ?

Momentálne si robim absolventskú prax . Ako absolvent VS . Kedze u nás to nieje s hladanim roboty ideálne , tak som si aspoň toto začal robiť . A musím si z toho proste vystačiť . Ešte raz : ak sa chce , tak sa dá .
ObrázokObrázok
Bolo už u teba aspoň raz obdobie , kedy si si povedal že skončim s kulturistikou ?

Nie. Nikdy som nepovedal že končím úplne . Možno som vyhlásil že končim so súťažením aspoň na neurčité obdobie . No odkedy som začal súťažitť som vačšiu pauzu ako 8 mesiacov nemal . Ale . Už plánujem . Uvidíme čo z toho . Človeka to proste láka . Je to naša droga .

Mal si nejaký úraz alebo zranenie , ktorý súvisi s kulturistikou ?
ObrázokObrázok
Obrázok
Len menšie . Ako bolesť zápastia , lakťa apod . Ale to bolo len z preťaženia , z pretrénovania . Skôr naopak . Kulturistika mi zdravotne pomohla . Predtým som mal každý rok nejakú zlomeninu . A to nežartujem . S chrbticou som mával problemy , s kondičkou , s dýchanim . Teraz nie . V príprave sa naopak cítim najzdravšie a najsilnejsie . Okrem štádií kedy už mám málo sacharidov . Vtedy sa cítim unavený a slabý . Ale to je normálne v športe .

Aká hudba ťa dokáže vyburcovať k tvrdému tréningu ?

Pri tréningu počúvam napr Linkin Park , Drowning Pool , Disturbed , Ramstein , DMX , a podobne žánre.

Podla čoho si zostavuješ súťažnú zostavu ? Máš aj nejaké svoje oblúbené pózy ?

Mám . Ale prvou vecou je nájsť idealnu hudbu počas ktorej si predstavujem rôzne prechody a pózy. A ked mi sedí aj v predstavách , zostrihám si ju a začnem na nej pracovať .
Obrázok
ObrázokObrázok
Obrázok

Kde a s kým momentálne trénuješ ? Máš sparinga ?


Stáleho sparinga už nemám roky . Ale vo fitku ma všetci poznajú a s každým tam mám dobré vzťahy , takže nemám problém poprosit o pomoc a naopak aj ja pomôžem.

Pomaha ti niekto s prípravou ? tréner, sponzor ...


Sám sebe som trénerom . Poprípade konzultujem s pánom Árpádom Mesterom . Od zvazu aj dostávame nejaké doplnky.
ObrázokObrázok
Prezradiš nám aj niečo z tvojho súkromného života ? priatelka , škola, práca ...

Priatelku teraz nemám . A ani nechcem . Teda . Nebránim sa . Ale zatial mi stačilo .
Školu som zatiaľ dokončil. Preto píšem že zatiaľ , lebo mam titul Bc. a možno si urobím aj Mgr. Prácu ako som už spominal . Robím si absolventskú prax v sociálnej poisťovni .

Dokedy plánuješ v kulturistike súťažiť ? Prezrad nám svoje súkromné a športové plány do budúcnosti .

Momentálne sa pripravujem na ME WABBA , ktoré sa budú konať v Rusku . Tak už lokalita nám prezrádza , že to bude kvalitou pravdepodobne silne obsadená súťaž . Snažím sa však o to aby som tam uspel. Dalej zatiaľ plány nemám.
ObrázokObrázok
Ak by si mal možnosť poradiť alebo niečo doporuciť mladým chalanom , ktorí by sa chceli venovať bodybuildingu súťažne a nemajú so súťaženim žiadne skúsenosti , čo by to bolo ?

Nech sa neboja obrátiť sa na odbornika , resp. na niekoho kto súťaží a opýtať sa ako dalej . Koho skontaktovať a nech neváhajú to skúsiť . Veľa chalanov by súťažiť aj chcelo , len sa boja že neuspejú a že na súťaženie nemajú . Možno majú pravdu a možno nie . No ak majú pravdu a na súťaženie ešte nemajú dosť svalov , tak možno zistia , že práve toto by chceli aj oni robiť a vdaka prvým skúsenostiam budú mať dosť času sa zlepšovať .

ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Teraz máš priestor doplniť o sebe čokolvek dôležité , čo by mali uživatelia fora o teba vedieť...

Asi najťažšia otázka . Nie som v podstate ničím výnimočný , a predsa . Ako každý iný . Všetci sme originál .
ObrázokObrázok
Na záver ti ponúkam možnosť čokoľvek komukoľvek odkázať alebo podakovať ...

Chcem podakovať rodičom , priateľom , „ kolegom “ zo zväzu SZKFB – konkrétne pánovi Mesterovi , a každému kto mi praje , a aj tomu kto nie . A samozrejme aj tomuto fóru za priestor pre tento rozhovor .
ObrázokObrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Dakujem ti Levente za poskytnutie rozhovoru a prajem vela uspechov v dalšej kariere ...

Reklama

Reklama

What is the use of Fildena Tablet?

Fildena Super Active is primarily used to treat […]

What Age Is Acne the Worst?

Acne can occur at any age, but it is most common d[…]

Tst a iné látky

Caute často omielana téma objednával[…]

If you're in search of effective medication for er[…]