Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Rozhovory s českými a slovenskými kulturistami.
Pravidlá fóra: Tu uverejnené rozhovory je povolené kopírovať na iné webstránky výhradne s uvedením zdroja BODYBUILDING-FORUM.SK . Môžete samozrejme komentovať ale poprosím slušnou formou. V tejto kategórii je povolené témy zakladať iba adminovi, nakoľko sú to exluzívne a nikde nepublikované rozhovory. Je zakázané sem vkladať akékoľvek iné rozhovory skopírované z iných webstránok!!! Ďakujeme za pochopenie.
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#6051
Dnešný rozhovor venujem nádejnému začínajúcemu slovenskému " klasikovi " Tomášovi Čeľovskému ...

Na úvod ťa poprosím o predstavenie sa našim čitatelom

Volám sa Tomáš Čeľovský , mám 21 rokov a pochádzam z Prešova .

Kedy si začal posilňovať a prečo ?

Posilňovať som začal v 16 rokoch . Chcel som zmeniť svoju postavu hlavne preto , že som rýchlo vyrástol a bol som chudý , hoci aj vtedy bolo na mne vidieť trochu svalov , ale potrebovalo to objem . Keď som si na internete pozeral fotky cvičiacich ľudí , zapáčilo sa mi ako vyzerali a chcel som sa im podobať . Našiel som si nejaký idol a za tím som si išiel . Postupne som mal vyššie a vyššie nároky a takisto ani teraz nie som spokojný :a11
Obrázok............ Obrázok
Skúšal si pred kulturistikou aj iné športy ?

Ako väčšina chlapcov som hral futbal a hokej 3 roky .

Môžeš nám opísať tvoje začiatky ? kde ,ako, s kým , aké chyby si robil , odkial si čerpal info o strave , tréningoch ...

V mojich úplných začiatkoch mi radil môj strýko . S ním som asi pol roka trénoval v pivnici . Tak som prešiel na normálne fitko , kde sme posilňovali s kamarátmi . Vedomosti som čerpal z internetu a od cvičencov , ktorí mali už viac odcvičené a niečo som len tak odpozeral . Moja najväčšia chyba , ktorú ľutujem bola , že som necvičil nohy asi 2roky .

Kde a s kým momentálne trénuješ ? Venuje sa ti niekto ako tréner , príp.sparing ?

Momentálne striedam dve fitká v mojej blízkosti , záleží to od financií . Začiatkom tohto roku sa mi začal venovať pán M.Polák , ktorý má bohaté skúsenosti s cvičencami . On mi pomáhal s prípravou na moje prvé súťaže .
Obrázok...... Obrázok
Kedže sútazis iba rok , tvoja kariera sa iba začina rozbiehať . Uveď nám súťaže , ktoré si doteraz absolvoval

Moja prvá súťaž bola Veľká cena v Starej Ľubovni – muži . Druhá súťaž boli M-SR v Bratislave –muži a potom M-SR v Beckove – juniori . Tam som skončil na 5 mieste.Všetky súťaže boli v klasickej kulturistike .

Jednou zo súťaží boli aj majstrovstvá slovenska v bratislava 8.mája 2010 . Ako vnimaš ty sám fakt sa ti v kategorii klasickej kulturistiky nad 175 cm nepodarilo prebojovat do finále ? Bolo to velke sklamanie ?

Nebolo to veľké sklamanie . Viem , že tam boli lepší borci a mali viac tvrdo odcvičených rokov . Ja som si hlavne užíval tú skvelú atmosféru , na ktorú nikdy nezabudnem .

Určite aj ty sám uznáš , že konkurencia bola na velmi vysokej úrovni . Mal si prehlad už vopred , po boku koho budeš stáť ?

Mal som tak trochu prehľad . Vedel som hlavne o jednom borcovi ktorý trénuje v tom istom fitnes centre ako ja .
Obrázok............ Obrázok
A ťa môžem poprosiť , popíš nám celú tvoju prípravu na tuto sutaz od objemu až po détu ... stravu,tréningy,doplnky výživy,odvodňovanie

Nemal som nejaký extrémny objem . takže som veľa nemusel zhadzovať . Diétu som mal asi 4 mesiace . V strave nesmelo chýbať mäso , ryža a nejaké zdravé tuky . Čo sa týka doplnkov tak v príprave som si kúpil môj prvý proteín  a bcaa . Dovtedy som doplnky veľmi nekupoval . Jedol som hlavne mäso , ryžu , vajcia , tvarohy a občas som si kúpil keratín . 3 dni pred súťažami som pil do pol litra vody , dával som si vitamín C a draslík . Tréningy a všetko okolo prípravy som konzultoval s trénerom.

Túto súťaž musíš mať v čerstvej pamati , takže by si nemal mať problém opísať svoje očakávania a pocity , s ktorými si vystupoval na pódium ...

Vedel som, že sa očakáva účasť okolo 2200 ľudí . Nevedel som koľko to asi je , ale po príchode na pódium som to hneď zistil a bol to skvelý pocit ! Od súťaže som hlavne očakával to , aby som nabral nejaké skúsenosti a zistil , aké to je prezentovať sa pred ľuďmi . Na junioroch som bol viac sebavedomejší a bolo to aj vidno na prezentácií .

Podľa akých kritérií si si zostavoval zostavu ? Akú hudbu máš rád ?

Išlo hlavne o to , aby bola hudba výrazná a prebrala publikum . Volili sme najmä pózy v ktorých vynikli moje najlepšie partie . Hudba na ktorú som mal zostavu sa volá Rock od Akon-a . S choreografiou mi pomáhala moja priateľka , ktorá sa venuje tancu a taktiež môj tréner .
Čo bolo ako prvé , čo si urobil bezprostredne po skončení súťaže ?

Vypil som veľa vody a zjedol som kebab a pizzu . Bolo mi ale čudné , že som nemal chuť na sladkosti . Pažravosť na mňa prišla asi po troch dňoch .

Ak môžeš , popíš nám odhliadnuc od tvojho umiestnenia celkovú atmosféru , organizáciu podujatia , prípadne konkurenciu ...

Najlepšia organizácia a atmosféra bola na M-SR v Bratislave . Dúfam , že niečo podobné na Slovensku ešte bude . Zrazu som sa ocitol v blízkosti Havlíka , Solára a iných , ktorých som predtým videl len v televízii alebo na internete . Tiež som tam mal možnosť vidieť R.Colemana úplne z blízka ! Na to nikdy nezabudnem !
Obrázok...Obrázok...Obrázok...Obrázok...Obrázok
Ktoré doplnky patria medzi tvoje oblubené ? Kolko ta prižližne stála príprava na Bratislavu a ako sa ti darilo ju financovať ?

Tak obľúbené sú určite kvalitný proteín , bcaa a kreatín . Prípravu som nemal len na Bratislavu , ale aj na ďalšie dve súťaže . Určite som do toho nedal toľko peňazí ako iní , čo som počul... Keďže ma rodičia nemôžu 100% finančne podporovať , na doplnky som si musel tvrdo zarobiť sám a dal som do toho všetky moje posledné peniaze .

Kto je tvojim kulturistickým idolom : či už z našich alebo zahraničných ...

Idol nemám , ale ako kulturista sa mi páči Š.Havlík a showman K.Greene

Ktorú partiu považuješ za svoju silnú stránku a naopak za problémovú ?

Ta najlepšia partia ktorá vyniká sú ramená a chrbát . Problémové asi lýtka . Mám dlhé nohy , tak to chce ešte čas na poriadny objem .

Ak ti nebude robiť problém , prezrad nám svoje maximálne výkony a miery partíí ...

Maximálne výkony nemám a nerobím , zranenie nepotrebujem . Opakovania na bench dávam tak okolo 100Kg , hlboké drepy 120Kg . Nedávam veľké váhy , skôr sa sústredím na to , aby to ten sval preciťoval .
Obrázok.......Obrázok
Máš nejaké svoje oblubené a neoblúbené cviky ?

Obľúbený je bench a neobľúbený nemám , každý cvik mi dodáva silu .

Čo pre teba znamená pojem kulturistika vo všeobecnosti ?

Sú to hlavné dlhodobé pravidlá , ktoré by sa mali dodržiavať za cestou k úspechom .

Naučila ťa kulturistika niečomu ? Dala ti niečo do života okrem svalov a sily ?

Určite ma naučila to , že viem byť na seba sám prísny a tiež , že len časom , poctivou prácou a trpezlivosťou sa dostavia výsledky , na ktoré budeme hrdí .

Mohol by si nám prezradiť celý tvoj aktuálny tréningový rozpis ?

1.Tréning : Drep: 1x20,12,10,8,8,6,6,15 Predkop: 1x20,12,12,10,10 Rum. mŕtvy ťah:1x20,12,12,10,10 Zakop: 1x12,12,12,12 Lýtka: 1x15,12,10,10,10,8,8
2.Tréning : Hrudník- Tlak hore hlavou: 1x15,12,10,8,6,6 Bench: 1x15,12,10,8,6,4 Rozpažovanie hore hlavou: 1x12,10,10,8 Chrbát: Hrazda , Veslovanie: 1x12,10,8,8,6 Kladka zhora : 1x12,10,8,8
3.Tréning : Ramená- Tlak za hlavou: 1x15,12,10,8,8,6 Príťahy k brade: 1x12,10,10,8 Zadné-kladka: 1x12,10,10,8 Triceps- Tlak na úzko: 1x15,12,10,8,8,6 Francúzsky : 1x12,10,8,8 Biceps: Veľká činka : 1x12,10,8,8,6 Scottova lavička: 1x10,8,8,6
Obrázok...Obrázok...Obrázok
Ak môžem , opýtam sa ťa niečo zo svojho sukromia / škola, práca, rodina , priatelka /...

Tohto roku som ukončil Hotelovú akadémiu a chcel by som pokračovať na vysokej škole . Popri tom by som si chcel zohnať nejakú prácu , aby som si mohol dovoliť ešte lepšiu stravu a doplnky . Čo sa týka rodiny , som jedináčik . Priateľku mám a sme spolu 2 roky .

Prezradíš nám svoje športové plány do budúcnosti ?

Bol by som rád , keby som v živote robil niečo , čo súvisí so športom . Najradšej by som chcel byť tréner vo fitness centre . Kulturistika na Slovensku neuživí ani tých najlepších .

Pýtam sa každého , opýtam sa teda ak teba na tvoj súkromný názor na zneužívanie steroidov v športe . Čo vravíš na „deti“ ktoré poriadne nevedia čo je činka alebo proteín a uz ich to ťahá k anabolikám ?

Ja to radikálne odmietam , no je to každého osobná vec . Myslím si však , že mu to nedá takú disciplínu ako bez AS .

Ty si čerstvý príklad začínajúceho kulturistu , preto by som bol rád , aby si dal nejaké rady chalanom , ktorí zvažujú či súťažiť alebo nie ...

Na začiatku som na súťaženie ani nepomyslel . Keď som si však povedal , že mám disciplínu , čo sa týka stravy a cvičenia , ako kulturista a nesúťažím , bola by blbosť to nevyskúšať . Myslím si , že som urobil dobre a posunulo ma to ďalej . Takže chalanom , ktorí zvažujú či to skúsiť by som odkázal , že ak to naozaj chcú , nech do toho kľudne idú . Musia si však zvážiť , čo všetko sú ochotní tomu podriadiť , pretože až v príprave zažijú tú naozajstnú drinu a diéta dá tiež zabrať ! Kulturistika nie je len o dvíhaní činiek , ale aj o psychike a disciplíne .

Tu ti teraz poskytujem priestor doplniť , čo by mali o tebe naši čitatelia vedieť , prípadne niekomu čokolvek odkázať alebo za niečo podakovať ...

Treba byť hlavne trpezlivý a poctivý , výsledky sa určite dostavia ! Poďakovať sa musím mojej priateľke a rodine , ktorá trpela moje stavy v diéte a aj napriek tomu ma podporovali . Veľká vďaka patrí taktiež trénerovi , ktorý ma zasvätil do sveta kulturistiky a veľa ma naučil .

na zaver pridavam zopár fotiek nafotených 31.júla 2010 , teda aktuálna forma

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
za rozhovor pre náš web ďakujem Tomášovi Čeľovskému a prajem veľa úspechov v ďaľšej rozvíjajúcej sa kariere

Reklama

Reklama

What is the use of Fildena Tablet?

Fildena Super Active is primarily used to treat […]

What Age Is Acne the Worst?

Acne can occur at any age, but it is most common d[…]

Tst a iné látky

Caute často omielana téma objednával[…]

If you're in search of effective medication for er[…]