Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Rozhovory s českými a slovenskými kulturistami.
Pravidlá fóra: Tu uverejnené rozhovory je povolené kopírovať na iné webstránky výhradne s uvedením zdroja BODYBUILDING-FORUM.SK . Môžete samozrejme komentovať ale poprosím slušnou formou. V tejto kategórii je povolené témy zakladať iba adminovi, nakoľko sú to exluzívne a nikde nepublikované rozhovory. Je zakázané sem vkladať akékoľvek iné rozhovory skopírované z iných webstránok!!! Ďakujeme za pochopenie.
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#11063
Na úvod ťa poprosím o predstavenie sa našim čitatelom

Jmenuji se Filip Grznár, narodil jsem se 1.2.1985 ve Strakonicích v jižních čechách, do svích 23let jsem bydlel v Holýšově u Plzně a v současnosti bydlím v Plzni s přítelkyní. Měřím 170cm a váha se mi pohybuje od 80 do 93kg

Kedy si začal posilňovať a prečo ?

S posilováním jsem začal když mi bylo 15, líbili se mi svaly a jelikož jsem od 7 let dělal řeckořímský zápas, hodila se mi i síla.

Skúšal si pred kulturistikou aj iné športy ?

Dělal jsem řeckořímský zápas, také jsem boxoval a nakonec jsem skončil u MMA sápasů.

Môžeš nám opísať tvoje začiatky ? kde ,ako, s kým , aké chyby si robil , odkial si čerpal info o strave , tréningoch ...

Začal jsem cvičit v malé posilovně v Holýšově u pana Mulače, byla to posilovna v garáži, ale měli jsme tam vše co jsme potřebovali. Majitel posilovny Petr Mulač nám tehdy vysvětlil jak se má cvičit a tak jsme s partou kluků začali cvičit pod jeho dozorem. Co se týče tréninků, jeli jsme od začátku všechno kromě noho, zkrátka taková klasika. Nohy jsem začal cvičit až po dvou letech a to jen proto, že jsem měl zlomenou ruku. Co se týče tréninků, většinu inspirace jsem čerpal z časopisů a od sterších cvičenců.

Kde a s kým momentálne trénuješ ? Máš nejakého svojho stáleho sparinga ?

V současné době trénuji ve Fitness centru Alice v Plzni a v Meteor Fitness Třemošná, které patří mému trenérovy Robertu Archmanovy. Za dobu co cvičím, jsem vystřídal obrovské množství sparingů a bylo by téměř nemožné je všechny vyjmenovat a asi dva roky teď trénuji sám, jen občas někoho požádám o dopomoc.

Povedz nám , akých kulturistických súťaži si sa doteraz zúčastnil aj s umiestneniami …

V roce 2005 jsem vyhrál mistrovství Čech v kategorii do 80kg, což byli moje první závody, tentýž rok jsem ještě v juniorském věku nastoupil v kategorii mužů na AminostárCupu v Hradci Králové, kde jsem vyhrál kategorii do 75kg. Poté jsem měl několik let pauzu, kdy jsem dělal pouze exhibice a v roce 2010 jsem obsadil první místo na mistrovství Čech v kategorii do 82,5kg.
Ako je vidno , zúčastnil si sa iba troch súťaží , ale zato máš stopercentnú úspešnosť – vyhral si všetko čo sa dalo … Vedel by si vybrať jednu súťaž , ktorej výsledok si najviac ceníš a prečo ?

Nejvíce si asi cením prvního místa v juniorech na čechách, kdy jsem bojoval ve velmi našlapané kategorii a porazil jsem Jiřího Borkovce. Jinak nejlepší formu jsem měl na AminostarCupu 2005.

Viem že si mal niekoľko ročnú pauzu medzi druhou a tretou súťažou . Môžeš nám povedať čo bolo príčinou takejto dlhej pauzy ?


Tak nějak nebyla motivace a navíc jsem se v té době vrátil k zápasení a boxu.
Ako vyzerá tvoj posledný týždeň před súťažou ? Máš nejaké svoje zásady ktoré dodržiavaš ? Popíš nám ak môžeš tvoj tréning , stravovanie , suplementáciu v poslednom týžni prípravy …

No tak většinou jsem dělal klasickou kompenzaci, ale celou Vám ji nepopíši, protože je to recept mého trenéra Roberta Archmana a nebyl by rád, kdybych to někomu vyprávěl. Taždý má svoje tajemství co se týče přípravy. Zásady vlastně nemám, dělám co mi řekne trenér a toho bezvíhradně poslouchám, protože vím že má obrovské zkušenosti, jen maločkosti si pravuji podle pocitu. Trénink jedu pondělí nohy a pak do středy zbytek těla. Základ jsou těžké váhy a základní cviky kvůli hustotě svalů. Ve čtvrtek a v pátek moc necukruju, dávam tam tak do 600g sacharidů. Od pondělí do středy vypiju celou lahev Carnitinu a dávam tak 20g glutaminu a 6g argininu.

Akú hudbu preferuješ pri tréningu ?

Mám rád tvrdší hudbu, jako Metal a Rock, ostetně jsem kdysi i hrál na basovou kytaru v metalové skupině. Na trénink si nosím mp3 přehrávač, protože ve fitnesech většino pouští rádio a to není příliš motivační ty jejich reklami. :-) Takže poslouchám hlavně Nu-metal ale třeba i nějaké druhy hip-hopu či repu. Vzpomínám si na tréninky v garáži v Holýšově, byl tam CD přehrávač a pouštěli jsme si tam na plné pecky pořádnou hudbu a řvali jsme při tom jako utržení ze řetězu, to byli tréninky... :a11
Pomáha ti niekto pri výbere hudby a choreografie na súťažnú zostavu ?

Hudby si vybírám sám, ale choreogafii děláme s mojim trenérem Robertem Archmanem, on má na tohle neuvjeřitelnej talent.

Dozvedel som sa , že ti v príprave pomáha jeden veľmi skúsený tréner . O koho ide ? ako dlho spolupracujete a jako si sa dostal k spolupráci s ním ?

Již výše jsem se o něm mnohokrát zmínil, je to sám veliký Robert Archman, majitel Fitness Meteor v Třemošné u Plzně. Spolupracujeme spolu již 7 let od roku 2004 kdy mě k němu přivedl můj kamarád Jan Kráčmer, mimochodem také výborný závodník. Robertovy vděčím za svoje sportovní úspěchy! A nejsem sám, připravil víc než 20 velmi úspěšných závodníků, například Petra Galivodu, Jana Kráčmera a mnoho dalších.

Ak dovolíš , prejdem na chvílu k tvojmu súkromiu … Povedz nám niečo o rodine , priateľke / alebo manželke ? / atd …

Co říct o rodině, maminka je lékařka a otec advokát, takže jsem to doma neměl jednoduché a kvůli neshodám s mím otcem, jsem se v osumnácti letech od rodičů odstěhoval a bydlel jsem sám nebo s nějakou partnerkou. Jinak mám ještě mladší sestru. V současnosti bydlím s mojí přítelkyní, jsme spolu skoro dva roky a docela nám to klape. :a22

Ako vieme , kulturistika je velmi finančne náročný šport . Samozrejme s tým súvisí aj suplementácia . Aké značky prípadne konkrétne produkty preferuješ ?

Doplňků se moc nedržím, spíš dodržuji kvalitní stravu, ale samozřejmě si dávám proteinové koktejly. Takže se držím základů, protejňáky a aminokyseliny. Především pak Arginin, ten se mi v přípravě velmi osvědčil. Co se týče značek, tak hlavně Multipover a Amix.


Ty máš šťastie , že máš nejakých sponzorov , ktorí ti pomáhajú … Povedz nám niečo o nich …

Největší dík za pomoc patří stavební firmě ANS střecha s.r.o., která mne finančně podporuje. Samozřejmě nesmím zapomenout na majitele Fitness Alice pana Antonína Kročila, který mi velmi pomáhá mám díky jemu ty nejlepší podmínky pro přípravu.
Kedže si kvalifikovaný tréner a ako tréner aj pracuješ , povedz nám niečo o tvojej kvalifikácii . Keby chceli tvoje trénerské služby využiť českí čitatelia , kde pôsobíš a aké služby im vieš poskytnúť ?

V současné době je trenérství můj hlavní zdroj příjmů. Mám licenci trenéra II třídy. Zaměřuji se na lidi po úrazech a na rekonvalescenční klienty, ale i na sportovce a závodníky.


Okrem trénerstva aj podnikáš . V akej oblasti a jako sa darí ?

Podnikám od roku 2006, takže od mojich 21 let. Mám vlasní realitní kancelář, ale od roku 2010, kdy mě dost zasáhla finanční krize v republice a jí způsobené ochabnutí trhu, mě hlavně živí trénování klientů.

Popri kulturistike sa venuješ aj nejakým bojovým športom , a dokonca maš za sebou aj nejaké zápasy . Povedz nám niečo o týchto športoch aj o úspechoch v zápasoch , prípadne protivníkoch .

No, věnoval jsem se v dětství řeckořímskému zápasu, kde jsem příliž nezávodil, pak jsem se věnoval jiju-jitsu, thay boxu a MMA. Jiju-jitsu jsem byl v roce 2008 3. na Jiju-jitsu czech Open. V thay boxu mam jeden zápas a to s mistrem světa Michale Janáčkem, který jsem prohrál. V MMA mam několik vyhraných zápasů.
Čo ťa priviedlo na myšlienku robiť popri kulturistike aj bojové športy ? ako si sa k tomu dostal ?

No jelikož jsem od malička zápasil, tak mám k bojovím sportům blízko dodnes a občas si zajdu zatrénovat. Právě v té mojí závodní pauze jsem se věnoval bojovím sportům naplno a byla to pro mě víborná změna, ale kulturistika u mne zvítězila, protože to je stejně nejtvrdší a nejnáročnější sport na světě a vím o čem mluvím!!!

Keby si mal možnosť vybrať iba jeden šport , ktorému by si sa venoval ? Ktorý je pre teba NO1 ?

Samozřejmě je to kulturistika! Je to sport, který mi dal nejvíc a nejvíc mě naučil. V pořadí druhý je ale MMA.

Dajú sa vôbec skĺbiť dokopy dva takto odlišné športy tak , aby si obidva mohol robiť na stopercent ?

NEDAJÍ, skutečně to není možné a proto jsem nezávodil, dokut jsem nepřestal zápasit. Při bojovích sportech člověk ztrácí svalovou hmotu a navís vznikají třeba při boxu svalové disproporce, které se poté těžko zlepšují. Zkrátka vždy jde dělat na sto procent jen jeden z těchto sportů.
Určite by našich čitateľov zaujímalo , ako vyzerá tréning kulturistu , ktorý sa venuje bojovým športom . Aké sú hlavné rozdiely medzi „kulturistickým“ a „bojovým „ tréningom?

Vlastně já žádné změny nedělal, jel jsem normální silově-oběmový trénink. Měl jsem díky tomu sílu na zápas a MMA, ale na box se tento trénink nehodí. Na boxu svaly spíše překáží a proto mi nikdy moc nešel. Samozřejmě v MMA je síla důležitá a proto tam se to hodilo proto jsem vyhrával. Navíc jsem byl bez problémů schopen zápasit i s o 15kg těžšíma borcema a nečinilo mi to problémy. Jednoduše klasickeý siloví a kulturistický trénink, se podle mého názoru perfektně hodí pro MMA fightery i zápasníky.

Predpokladám že voľného času veľa nemáš , nájdeš si čas aj na nejaké iné záľuby ?

No mojí největší zálibou je vlastně kulturistika a kolem ní se točí i moje práce, takže se zálibám vlastně věnuji neustále. Jinak pěstuju doma různou havěť, hady , pavouky, želvy a tak. Těm a svojí přítelkyni se věnuju ve zbytku mého času.

Teraz nasleduje otázka , ktorú by mi čitatelia neodpustili , keby som ti nepoložil a to sú tvoje miery a maximálne výkony …

Tak nějak normálka, mrtvý tah 280kg, dřep 250kg, bench 160kg, biceps 90kg 6x, přítahy činky v předklonu 160kg 6x, 30 shybů na hrazdě na široko
Ktoré partie považuješ za svoje dominantné ? Máš aj nejaké , s ktorými sa ti moc nedarí ?

Tak nejdominantnější mám jednoznačně nohy, ty mi šli vždycky dobře a největší problémy mi dělá biceps.


Určite si vyskúšal viac typov kulturistických tréningov . Vedel by si vybrať niektorý , ktorý sa ti najviac osvedčil ? Povedz nám prosím tvoj súčasný tréning aj podrobným rozpisom


Vyzkoušel jsem nesčetné množství tréninků. V součastné době trénuju sistém 2+1, s tím že odtrénuju celé tělo do 4 dnů. Jedu nohy, přicho a lýtka, pak samotná záda, prsa s rameny a biceps s tricepsem. Cviky v každém tréninku měním, ale držím se základů jako dřep, mrtvej tah a bench a dalších cviků s činkama, stroje moc nejezdím.

Dala ti kulturistika niečo pozitívne do života okrem svalov ? čo pre teba znamená pojem kulturistika ?

Kulturistika je můj život, je mi zaměstnáním i koníčkem. Kulturistika mě hodně naučila poskytla mi mnoho příležitostí. Vděčím tomu sportu za všechno pozitivní v mém životě.
Určite máš aj ty nejaké svoje súkromné , ale hlavne športové plány … Povieš nám niečo o nich ?

No v současné době plánujeme se společníkem otevření restaurace zaměřené ne zdravou stravu tady v Plzni. Co se týče sportovních plánů, tak pokut mi to zdraví dovolí, chci příští rok závodit v jarní sezóně na některé ze zahraničních soutěží.

Viem ničo o tvojich súčasných zdravotných problémoch … Ak ti to nerobí problém , povedz nám niečo o nich …

Ano, koncem minulého roku sem mi vyskytli neurologické potíže se spánkem, musel jsem přerušit i přípravu na jarní soutěže. Stávalo se mi že jsem se třeba týden pořádně nevyspal a začal jsem ztrácet svalovou hmotu. Shodil jsem téměř 7kg svalů. V současné době se to již zlepšuje a začínám opět tvrdě trénovat a doufám že to bude zanedlouho úplně v pořádku a shozená kila opět naberu.

Kto je tvojim kulturistickým idolom ? či už z našich alebo zahraničných ...?

Můj nejoblíbenější byl jednoznačně Ronnie Coleman a z amatérských kulturistů se mi nejvíce líbí Štefan Havlík. Z minulosti si vybavuji hlavně Toma Place, což byl na svojí dobu gigant.

Pýtam sa každého , opýtam sa teda ak teba na tvoj súkromný názor na zneužívanie steroidov v športe . Čo vravíš na „deti“ ktoré poriadne nevedia čo je činka alebo proteín a uz ich to ťahá k anabolikám ?

Co se týče dětí, tak ta by se k těmto látkám neměli vůbec dostat a měli by pochopit, že v jejich věku je užívání těchto látek vlastně zbytečné a dvojnásob nebezpečné. K dnešnínu sportu tyhle věci bohužel neodmyslitelně patří a je každého věc jestli si chce zničit zdraví pro nějaké sportovní úspěchy.

Mohol by si dať nejaké rady chalanom , ktorí zvažujú či súťažiť alebo nie ... ?

No hlavně aby měli soudnost a dobře se připravili než vůbec vylezou na pódium. Jinak hlavně ať si najdou dobrého a zkušeného trenéra, nejlépe nějakého závodníka a drží se jeho rad.

Tu ti teraz poskytujem priestor doplniť , čo by mali o tebe naši čitatelia vedieť , prípadne niekomu čokolvek odkázať alebo za niečo podakovať ...
Na záver pridám zopár fotiek Filipovej aktuálnej fotky
ObrázokObrázokObrázokObrázok
Dakujem Filipovi za poskytnutý rozhovor a prajem veľa úspechov v daľšej športovej kariere ...

Reklama

Reklama

Buy Isotretinoin Onlinea potent medication for s[…]

It's generally recommended to avoid drinking alcoh[…]

Hydroxychloroquine is a medication that is commonl[…]

For optimal absorption and effectiveness, it's gen[…]