Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Rozhovory s českými a slovenskými kulturistami.
Pravidlá fóra: Tu uverejnené rozhovory je povolené kopírovať na iné webstránky výhradne s uvedením zdroja BODYBUILDING-FORUM.SK . Môžete samozrejme komentovať ale poprosím slušnou formou. V tejto kategórii je povolené témy zakladať iba adminovi, nakoľko sú to exluzívne a nikde nepublikované rozhovory. Je zakázané sem vkladať akékoľvek iné rozhovory skopírované z iných webstránok!!! Ďakujeme za pochopenie.
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#4902
dnešný rozhovor venujem slovenskému reprezentantovi Petrovi Bellovi

Začnem tak tradične … poprosím ťa o krátke predstavenie sa pre priaznivcov kulturistiky , ktorý ťa tak dobre nepoznajú z internetu /aj keď je ich určite drvivá menšina .

Volám sa Peter Bella. Mám 24 rokov. Som reprezentant SR v klasickej kulturistike. Pretekám za oddiel BBC Veterinaty Košice. Prípravu konzultujem s Milanom Čížekom a Peťom Kováčikom.

Aké sú tvoje spomienky na úplné začiatky v posilnovani , keď si ešte nezávodil ?, tvoje tréningy , strava , podmienky v akých si zacinal , kto ti pomahal apod ...kto ťa priviedol na myšlienku, že by si to mohol skúsiť na profesionálnej úrovni ?

Začal som cvičiť keď mi kamarát po mesiaci tréningu ukázal biceps a ja som si povedal, že aj ja chcem taký mať. Na súťaženie ma nalákal jeden starší kamarát, ktorý pripravil už viacerých pretekárov v minulosti.
Obrázok
Kde momentálne trénuješ ?

Trénujem na internáte vKE na Jedlíkovej 5 vo Fitness Studio Dragons, kde som správca.

Ako sa u teba líšia tréningy a strava v súťažnom a mimosúťažnom období ?

V súťažnej príprave mám kratšie prestávky, väčšiu intenzitu a využívam aeróbnu činnosť na lačno.

Možeš v krátkosti prezentovať svoju celú súťažnú karieru ?


Juniorský majster SR(2004, 2007), Majster sveta v klas. Kult. Juniorov 2007, Majster SR v klas. Kul. Mužov 2008, 2010. ME (7.miesto-2008 a 4. miesto-2010)
Obrázok...Obrázok
Ak by si mal vybrať jednu súťaž , ktorú považuješ za svoj najvacsí úspech a naopak sklamanie , ktoré by to boli a prečo ?

Každá vyhratá súťaž pre mňa znamená veľa. A mrzia ma hlavne 4. miesta.

Ako vyzerá tvoja dieta a odvodňovanie v príprave na súťaž ?

Dieta pozostáva z kvalitných bielkovín v podobe kuracích pŕs, rýb, vaječných bielok a proteínov. K tomu zelenina a ryža. Pred vrcholnou súťažou nepijem 2-3dni vodu
Obrázok
Obrázok...Obrázok
Aké suplementy užívaš v objemovke a v diete ? Koľko ťa stoja suplementy priemerne za mesiac ?

V objemovke proteín, kreatín a v diete proteín, glutamín, BCAA, a spalovače.

Pomáha ti niekto aj finančne , alebo sa ti darí byt sebestačný ?

Zohnal som nejakých sponzorov, ale veľkú časť si hradím sám.
Obrázok..Obrázok..Obrázok
Máš aj svojho osobného sparinga a trénera ?

Osobného trénera už nemám, pretože sa dokážem pripravovať aj sám. Mám príležitostného sparingpartnera.

Ako vyzerá tvoj posledný deň pred súťažami ? tréning,strava,relax ...

Jem každé 2 hodiny, oholím sa a skúsim pár krát voľnú zostavu.
Obrázok.Obrázok.Obrázok
Podľa akých kritérií si zostavujes súťažnú voľnú zostavu ?

Už niekoľko rokov mám takú istú. Už by som si ju mal aj zmeniť. :a11

Vnímas na pódiu aj vystúpenia ostatných svojich súperov alebo sa sústreďuješ iba na to, aby si ty podal čo najlepsí výkon ?

Konkurenciu si všímam, ale hlavne sa sústredím na seba.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Ako s dmeňuješ po absolvovani súťaže ? Myslim aký dlhý relax si dopraješ , či vypustíš na určitý čas tréning , prip. či sa napchávaš nejakými chutnými ale nezdravými jedlami …

Áno. Pokiaľ nemám nejaké fotenie tak priberem cca 10kg za 2 dni.

Ako sa na tento šport pozerajú tvoji najbližší ?

Podporujú ma a chodia ma povzbudzovať na súťaže.
Obrázok......Obrázok
Obrázok
Ak ti to nebude robit problem , prezrad nam niečo zo svojho súkromia ... / priatelka,rodina,škola,práca atd...

Študujem na TU v Košiciach . 31.5. mám štátnice.

Určite nemáš rád túto otázku , ale nedá mi to . Aké sú tvoje maximálne výkony a miery svalových partií ?

Biceps 49cm v objeme, stehno 76cm. Keď som mal 20 rokov tak drep 200kg-10x teraz už nedávam také váhy. V sedemnástich mŕtvy ťah 222,5kg. Tlak najviac 140kg-10x.
Obrázok....Obrázok
Obrázok
Obrázok...Obrázok
Máš medzi svalovými partiami nejakú svoju dlhodobú slabinu ? Ktorá partia je u teba najlepšie vyvinutá a naopak , s torou maá problémy ?

Biceps, triceps a stehná mám ževraj dobré. Ostatné musím popracovať.

Zažil si počas tréningu vo fitku nejakú haluznú situáciu , za ktorú si sa možno aj hanbil ?

Nespomínam si.

Mal si niekedy v živote obdobie , keby si kulturistiku najradsej zavesil na klinec ? Mal si niekedy nejake zranenia alebo ,vážne zdravotné problémy , ktoré ťa na dlhšiu dobu vyradili z tréningového procesu ?

V diéte som si povedal veľakrát že to je moja posledná súťaž. Musím si dávať pozor na spodný chrbát.

Obrázok....Obrázok

Máš nejaké svoje motto , ktorým sa v kulturistike riadiš alebo zásady , ktoré dodržiavaš ?

Prekonaj sám seba.

Čomu ťa naučila kulturistika a čo ti dala do života ?

Dala mi silné vôľové vlastnosti ako sú vytrvalosť, pravidelnosť, pevná vôľa, odhodlanosť.
Obrázok...Obrázok
Teraz sa vrátim ak dolíš k majstrovstvám slovenska , 2010 v Ba , na ktorých si vybojoval titul v kategorii klasická kulturistika nad 180cm .Skús nám priblížiť tvoje očakávania a pocity , s akými si vystupoval na pódium a aké si mal pocity , ked vyhlásili výsledky ?

Mal som chuť bojovať. Chcel som uspieť čo najlepšie. Pocity som mal zmiešané, lebo sme mali zlúčené kategúorie a neskoro som sa zorientoval. Víťazstvo som si umedomil až v poslednej chvíli.

Ktorého zo svojich súperov si považoval za svojho najvačšieho konkurenta a prečo ?

Každý z finalistov bol dobre pripravený, hlavne 3. a 4. miesto.

Ak môžeš prezrad nám tvoje celkove dojmy z tohto podujatia , od organizacie a atmosféry , cez vystúpenieColemana až po celkové vysledky ... Bol niekto , kto ta umiestnením výrazne prekvapil alebo sklamal ?

Organizácia bola dobrá, ceny boli perfektné aj Coleman ma prekvapil formou.

Ako všetci vieme , zvitazil si v bratislave a kvalifikoval si sa na ME . napis nieco o tomto podujatií ... ako hodnotis svoje umiestnenie ? je to pre teba úspech alebo skor sklamanie ?

4. miesto vždy mrzí, lebo je tesne za medailovým umiestnením. Ale videl som súperov a musím na sebe ešte popracovať. Som spokojný tak na polovicu.

pridavam fotky par dni pred ME v Holandsku

Obrázok....Obrázok
zopár fotiek zo súťaže
Obrázok....Obrázok
Obrázok...Obrázok
Obrázok...Obrázok
Aký je tvoj pohíad na uživanie steroidov v kulturistike ? Maš nejaké rady hlavne pre mladých " puberťákov ,ktorí v steroidoch vidia iba velké svaly , ale asi si neuvedomujú , že steroidy sú sice dobrým nabijačom svalových objemov , ale možu mať aj životunebezpečné následky .

Začínajúcim radím hlavne trpezlivosť. Jesť každé 2 hodiny niekoľko rokov, pravidelne cviciť a brať hlavne povolené suplementy, pretože na trhu je čoraz viac kvalitných výrobkov.
Obrázok.....Obrázok
Aké sú tvoje ciele a plány v športovom živote ?Do kedy plánuješ vystupovať na súťažných pódiách ?

Medaila z ME al. MS. Dokedy? Neviem...

A tvoje ostatné súkromné plány ?

Vyštudovať, zamestnať sa, založiť rodinu, športovať.
Obrázok.....Obrázok
Na záver máš priestor , aby si komukoľvek čokolveko sebe doplnit , čo by masli o tebe užívatelia vedieť , a takisto máš pristor komukolvek cokolvek odkazat ...

Niesom výrazný genetický talent, to čo som dosiahol bolo tvrdou drinou a pravielným stravovaním.
Ktokoľvek to môže dosiahnuť, len musí vydržať.
Obrázok
Dakujem ti za poskytnutie rozhovoru a želám vela uspechov v dalšej kariere ...

Reklama

Reklama

What is the use of Fildena Tablet?

Fildena Super Active is primarily used to treat […]

What Age Is Acne the Worst?

Acne can occur at any age, but it is most common d[…]

Tst a iné látky

Caute často omielana téma objednával[…]

If you're in search of effective medication for er[…]