Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Všetko o diétach, spaľovaní tukov a spaľovačoch.
#21234
ďakujem za odpoveď, no s tými syrmi sa mi to nezdá, práve čo najtučnejšie syry odporúčajú, najmä čedar, camembert...nevidim súvislosť medzi velkym mnozstvom tuku v syre, aby ma vyhadzoval z ketozy, ked okrem toho jem len samé tuky, či je ten tuk z mlieka ničim špecifický? Myslím, že by mal byť podobný saturovaným tukom

a čo sa týka hydra, tak pre nesúťažných cvičencov je to len mrhanie peniazmi, rozdiel oproti izolátu je len v rýchlosti ako ho telo spracuje, strávi a v CKD je dokonca žiadúce trávenie čo najviac predlžovať,
to je jedným z dôvodov prečo sa tam jedia tie tuky a druhý dôvod je vyplnenie denneho kalorického príjmu minimalne na uroven 20% pod bežnú kalorickú potrebu

ale som rád, že môžem aspoň proťák vypiť, mi je z tej mastnoty blivno :a7

Reklama

Reklama

#21254
Duri-MI napísal:ďakujem za odpoveď, no s tými syrmi sa mi to nezdá, práve čo najtučnejšie syry odporúčajú, najmä čedar, camembert...nevidim súvislosť medzi velkym mnozstvom tuku v syre, aby ma vyhadzoval z ketozy, ked okrem toho jem len samé tuky, či je ten tuk z mlieka ničim špecifický? Myslím, že by mal byť podobný saturovaným tukom

a čo sa týka hydra, tak pre nesúťažných cvičencov je to len mrhanie peniazmi, rozdiel oproti izolátu je len v rýchlosti ako ho telo spracuje, strávi a v CKD je dokonca žiadúce trávenie čo najviac predlžovať,
to je jedným z dôvodov prečo sa tam jedia tie tuky a druhý dôvod je vyplnenie denneho kalorického príjmu minimalne na uroven 20% pod bežnú kalorickú potrebu

ale som rád, že môžem aspoň proťák vypiť, mi je z tej mastnoty blivno :a7
Celkom nesúhlasím, robil som niečo obdobné pred MS, len postupne som vyradil úplne tuky a mal by si mať pomer 70% tukov a zvyšok bielkovín ale nič sa nestane ked to otočíš aj naopak.
#21256
ten pomer 70:30 T:B je vymyslený a vo väčšine článkov sa uvádza, aj keď človek čo pochopí ako jednotlivé orgány pri ketóze fungujú, čo spracúvajú a čo z toho vzniká, tak tomu to nebude dávať zmysel.....stravovanie a dietu chcem poznať z odborného hľadiska a vychádzam z info od tohto pána http://www.bodyrecomposition.com/
v CKD je treba stanoviť príjem bielkovin na 0,9g na 1lb hmotnosti, minimalne však 150 g a zvysok energetickej potreby doplniť tukmi ...
toľko môj vedecký prístup, uvidíme či bude fungovať, tie "neodborné" s 70:30 zatial kazdemu fungovali, takze som zvedavý či budú výsledky este lepsie
#21301
Duri-MI napísal:ten pomer 70:30 T:B je vymyslený a vo väčšine článkov sa uvádza, aj keď človek čo pochopí ako jednotlivé orgány pri ketóze fungujú, čo spracúvajú a čo z toho vzniká, tak tomu to nebude dávať zmysel.....stravovanie a dietu chcem poznať z odborného hľadiska a vychádzam z info od tohto pána http://www.bodyrecomposition.com/
v CKD je treba stanoviť príjem bielkovin na 0,9g na 1lb hmotnosti, minimalne však 150 g a zvysok energetickej potreby doplniť tukmi ...
toľko môj vedecký prístup, uvidíme či bude fungovať, tie "neodborné" s 70:30 zatial kazdemu fungovali, takze som zvedavý či budú výsledky este lepsie
tak ja ti píšem z vlastnej skúsenosti, myslím si že to je oveľa viac ako poučky ale neboj sa počítal som nejakú tú literatúru :)
Užívateľov profilový obrázok
Od Rogan
#21476
Zdravim, planujem teda nastupit na ckd dietu..mam 86kg a vysku 178cm, takze by som mal prijat za den asi 155g bielkovin a 210g tukov..co sa tyka jedalnicka tak som si to naplanoval takto:
1.jedlo 3vajcia+100g slaniny=100g t. 24,1g b.
2.jedlo sardinky v oleji=20g t. 43g b.
3.jedlo 200g kuracich prs=46g b. 20g t.
4.jedlo 130g klobasy= 64g t. 30g b.
5.jedlo 2vajcia na tvrdo= 14g b. 12g t.
celkovo by to malo byt 159g bielkovin a 200g tukov

trening mam pondelok:horna cast tela, pred treningom l karnitin bez sacharidov
utorok:dolna cast tela, pred treningom l karnitin bez sacharidov
streda: 30-40min. beh
stvrtok: 30-40min. beh
piatok:cele telo v posilke

-je to v poriadku, alebo by som to mal pozmenit pripadne nieco pridat?
-a ma sa cvicit aj v sobotu a nedelu ked je carb up faza?

Dakujem :)
#21478
CKD som zatial nijak specialne nestudoval, ale v diete klobasa a slanina?...nech ma borci opravia, ale mne to tam velmi nereže, nesedí...

a tuniak ci sardinky by som dal skor vo vlastnej stave ak s nimi nemas problem
Užívateľov profilový obrázok
Od Rogan
#21481
ano, udava sa u tej diety, ze sa moze jest maso vsetkeho druhu, ale nedocital som sa uz, ci sa udeniny zakazuju, nikde som take nieco nenasiel a mam to ako zdroj, aby som prijal za den aj dost tukov
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#21489
Rogan napísal:ano, udava sa u tej diety, ze sa moze jest maso vsetkeho druhu, ale nedocital som sa uz, ci sa udeniny zakazuju, nikde som take nieco nenasiel a mam to ako zdroj, aby som prijal za den aj dost tukov
Údeniny sa nepoužívajú v žiadnej diéte. Trošku si preštuduj aké mäso a jeho časti sú vhodné do diéty ako takej pre kulturistiku alebo pre bežných smrteľníkov.
#21540
silvo napísal:
Rogan napísal:ano, udava sa u tej diety, ze sa moze jest maso vsetkeho druhu, ale nedocital som sa uz, ci sa udeniny zakazuju, nikde som take nieco nenasiel a mam to ako zdroj, aby som prijal za den aj dost tukov
Údeniny sa nepoužívajú v žiadnej diéte. Trošku si preštuduj aké mäso a jeho časti sú vhodné do diéty ako takej pre kulturistiku alebo pre bežných smrteľníkov.
Mäso má byť diety, takže kuracie a morčacie prsia, chudá hovädzina a jedlo by nemalo byť tiež pripravvané na oleji, rovnako na nejaké klobásy, či sardinky v oleji zabudni.
Tuky sa majú príjmať zvlášť a z väčša sú to,syry, žĺtka, orechy, prípadne oleje ako ľanový, tekvicový, olivový ale za studena lisovaný
#22367
Lubitta napísal:Ahojte, kto by mi vedel pomoct s CKD jedalnickom a treningovym planom?
kľudne vypracujem avšak je to platená služba ...
What is the use of Fildena Tablet?

Fildena Super Active is primarily used to treat […]

What Age Is Acne the Worst?

Acne can occur at any age, but it is most common d[…]

Tst a iné látky

Caute často omielana téma objednával[…]

If you're in search of effective medication for er[…]