Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Rozhovory s českými a slovenskými kulturistami.
Pravidlá fóra: Tu uverejnené rozhovory je povolené kopírovať na iné webstránky výhradne s uvedením zdroja BODYBUILDING-FORUM.SK . Môžete samozrejme komentovať ale poprosím slušnou formou. V tejto kategórii je povolené témy zakladať iba adminovi, nakoľko sú to exluzívne a nikde nepublikované rozhovory. Je zakázané sem vkladať akékoľvek iné rozhovory skopírované z iných webstránok!!! Ďakujeme za pochopenie.
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#1224
Na začiatok nezaškodi nejaké stručné predstavenie sa - kolko máš rokov , kde bývaš , ako dlho cvičíš ?

Dobrý den, je mi 22. Pocházím z Loun cca 50km zapadně od Prahy. Cvicim 4 roky.

Pametáš si na svoje prvotné počiatky ,kedy si zacal cvičit ? Kolko si mal rokov , čo ťa k tomu motivovalo , aku si mal podporu v rodine , odkial si bral informácie o cvičení , strave , cvikoch , doplnkoch , kto ti pomahal ?

Vzpominam si uplně přesně bylo to 11. 11. 2004 a v roce 2005 byli moje prvni zavody, druhe rok na to. Motivace byla jen radost z posilování. Žádný Arnold mě neovlivnil, pohled na kulturistiku byl jako na umění, já totiž sport moc nemusím, kulturitika dle mého názoru není klasický sport. Měl jsem stěstí, moje zapálenost byla obrovská, dnes to jestě moc nechápu, jak sem ty informace mohl tak hltat. Ve všem mi pomahal Miroslav Morgenstern. Hodně jsem četl, ale zkušenosti opravdového závodníka jsou k nezaplacení a na internetu k nedosažení. Kulturistika se musí dělat především hlavou, trpělivost je klíčový prvek.. trochu flegmatismu, jinak se z toho člověk zblázní.

Venoval si sa pred posilovanÍm nejakým iným športom ?

Pred tím, než sem začal dělat kulturistiku jsem žádný sport nedělal

Pamatáš si , ktorý bol tvoj prvý suplement ?

Pouze sacharidové a když byli peníze, tak i proteinové koncentráty.

Aké druhy doplnkov preferuješ v súčasnej dobe ?

Žádné nepoužívám. Skutečně ne.

PredpokladÁm , ze tvoja trénerská činnost ti nepokryje všetky finančné výdavky okolo kulturistiky keďže suplementácia nieje lacná záležitost , pomáha ti niekto s financiami okrem tvojho zárobku ?

Ja si vystačím sám, jak jsem výše zmiňoval, trpělivost přináší plody. Sám si vše financuju, take si za vše pak mužu být vděčný. Nemyslím si že je rozumné nesmyslně plácat peníze sponzorů a tak se uměle udržovat v permanentním stresu... něco musím, na trénink musím... ty závody.. no je to prostě tak. Žádný stres, klid. ;-)

V ktorom fitnescentre posobíš ako tréner a aké služby poskytuješ svojim klientom ?

Fitness studio Louny. http://www.fitnesslouny.unas.cz

Obrázok.Obrázok.Obrázok
A teraz prejdem k tvojej súťažnej kariére.Možeš nám ju prezentovať ?

Moje soutěžní kariéra zatím skoro žádná nebyla. V kategorii do 65kg Junior - 4. místo, V mužích MČech 3. do 75kg. Nikdy sem nesplňoval hmotnostni limit.. vždy sem mel minimálně o čtyři kg svalové hmoty méně. Nejvíce si vážím 3. místa v kategorii do 75kg v mužích. Byl sem o deset let mladší než ten nejmladší v naší kategorii.

Ktorý výsledok považuješ za svoj najťažšie / čo sa týka prípravy / dosiahnutý ?

Nejvíce si vážím 3. místa v kategorii do 75kg v mužích. Byl sem o deset let mladší než ten nejmladší v naší kategorii.

Ako vyzerÁ tvoj posledný týŽden prÍpravy na súťaž ?

Od pátku do středy cvičím celé tělo a jím pouze sacharidy + 30 - 60g bílkoviny a to jen tuňáka ve vl. šťávě. Ve čtvrtek necvičím, pouze jím a v pátek to samé. Pít přestávám v pátek s tím že závody jsou v sobotu.

A posledný deň před súťažou ? Zvykneš ešte trénovať alebo iba relaxuješ a sústredis sa na svoj výkon ?

Snažím se odpočívat, sem tam zařadím nejakou sladkost a piju velice málo, jen abych podpořil trávení... každopádně odvodněn jsem tak týden před závodama, to mi potíže nedělá.

Pamatáš si na svoje pocity , keď si úplne poprvý krát vystúpil na pódium ?

Vše se seběhlo tak rychle, že sem si to uvědomil tak týden po závodech, nepomatuji si vůbec nic ;-)

Vela ľudí kulturistiku nepovažuje za šport , ale za životný štýl … ako je to u teba ?

Ano, take to tak citím. Nedávám kulturistiku do souvislosti s jakýmkoliv sportem, není to sport... Ani není uznávaný olympijským výborem... to už o něčem vypovídá.

Naučila ťa kulturistika nejakým kladným vlastnostiam , dala ti niečo do života ?

Musím přiznat, že v mnohém se člověk změní, pokud nemáte trpělivou povahu, nic v tomto "sportu" nedokážete. Svaly a přístup ke kulturistice musí uzrát. Není to start - cíl. Je to celoživotní záležitost. Hodně dobrých závodních kulturistů je povahou klidných, rozvážných, zbytečně se nestresují... někdy se zdá že jsou pomalý ;-) Jsou jen pohodáři, dřív sem takový nebyl. V tohmle mě to velice změnilo.

Spomenieš na nejaký extra neprijemný a naopak extra prijemný zážitok či už v športovom alebo osobnom živote ?

Nic výrazného se mi nepřihodilo. Člověk si musí zvyknout, že je odlišný, především v létě je to obtížné.

Máš priatelku ?

Ano, také se věnuje kulturistice.. ona je ještě takový ten nervák, který chce vše hned a hodně. Mám jí rád. Občas se jí směju, je malej prcek co se rozčiluje, to je na ženských hezké....

Ako ona a ostatné baby v tvojom okoli vnímajú "svalnatých chalanov"?

Její pohled je myslím profesionální... je to ženská...

Máš nejaký volný čas na svoje ostatné záluby a koníčky ?

Času mam hodně, snažím se nepodřizovat život kulturistice.. ani kulturistiku životu, je to moje potřeba jako ostatní lidské potřeby. Takže to ani neflákám, ani nehysterčím, když nemám hned ted svojí porci rýže. Rád posouchám hudbu, čtu, mám rád focení, je to můj koníček

Aké štádium tréningu práve u teba prebieha ? Objemovka , dieta ?

U mě tyto stadia rozděluje jen přísun potravy, když objemovka, jím víc, když mám "dietu" snažím se jíst méně a kvalitněji. Trénink neměním. Momentálně objem.

Ešte nezabudnem na otazku , ktoru nemá vecsina bodybuilderov rada : tvoje aktualne miery a silove maxima ?

Jsem lepší než loňi a to je pro mě důležité. Prsa 125, biceps 46, pas 79, stehno 67, lýtko 48cm. Tlaky na prsa s jednoručkami.. jednoručky 2x50kg mockrát ;-) dřep 260kg, biceps 30kg jednoručky, přítahy v předklonu 120kg. S těmito váhami cvičím normálně, maxima neznám.

Na ktorom súťažnom pódiu ťa budeme mocť vidieť najbližšie ?

To bych také rád videl, ale uvidíte.

Záverom máš možnosť komukolvek a čokolvek odkázat alebo poďakovat …

Těch lidí je hodně, oni vědí že si jich vážím.[/b]

Obrázok.Obrázok.Obrázok
Obrázok.Obrázok
za poskytnutie rozhovoru ďakujem Jakubovi Mašekovi

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#1310
TwinPower napísal:Super, toto sa mi velmi pacilo...!!!
co konkretne ? rozhovor ? fotky ? :a11 :a11
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#1314
TwinPower napísal:Rozhovor. Skutocne fajn. Nieco take...autenticke...musi oslovit ludi.
ved som ho zostavoval ja :a24
What is the use of Fildena Tablet?

Fildena Super Active is primarily used to treat […]

What Age Is Acne the Worst?

Acne can occur at any age, but it is most common d[…]

Tst a iné látky

Caute často omielana téma objednával[…]

If you're in search of effective medication for er[…]