Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od Tazzman
#18151
FitPotreby.sk napísal:vajcia kazdy den nie. treba trochu pestrejsie, 2 az 3 krat do tyzdna max.
A nie je to o tom, stale jest to iste?

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#18152
Tazzman napísal:
FitPotreby.sk napísal:vajcia kazdy den nie. treba trochu pestrejsie, 2 az 3 krat do tyzdna max.
A nie je to o tom, stale jest to iste?
V kulturistike tam velka pestrosti v strave nie je.
#18184
Tazzman napísal:
FitPotreby.sk napísal:vajcia kazdy den nie. treba trochu pestrejsie, 2 az 3 krat do tyzdna max.
A nie je to o tom, stale jest to iste?
Kto by jedol stale to iste? Podla mna je dost potravin a ich kombinacii, ktore sa daju zuzitkovat aj v kulturistike.
A potom to zalezi aj od jednotlivca. Su ludia, ktory samozrejme bez problemov mozu jest vajcia kazdy den a su ludia, ktori by z tych vajec chytili po tyzdni tazke zazivacie problemy.
Užívateľov profilový obrázok
Od Paťo22
#18209
chcem sa spýtať, aké sacharidy majú byť pred a po tréningu (rýchle alebo pomalé) ?? niekde som sa dočítal že pred tréningom skôr pomalé a po tréningu rýchle, ale potreboval by som v tom poradiť :a15 č . Totiž som sa až tak prečítal že som popletený a neviem ktoré sú rýchle a ktoré pomalé a kedy sa majú dávať , prosím poraďte mi niekto :a15
Užívateľov profilový obrázok
Od xLeitonx
#18211
Paťo22 napísal:chcem sa spýtať, aké sacharidy majú byť pred a po tréningu (rýchle alebo pomalé) ?? niekde som sa dočítal že pred tréningom skôr pomalé a po tréningu rýchle, ale potreboval by som v tom poradiť :a15 č . Totiž som sa až tak prečítal že som popletený a neviem ktoré sú rýchle a ktoré pomalé a kedy sa majú dávať , prosím poraďte mi niekto :a15
Tak ked davas posledne jedlo pred treningom ktore je napr. ryza a maso tak tam mas obsiahnute "pomale sacharidy" teda v ryzi ... pred treningom si kludne mozes dat nejake "rychlo vstrebatelne sacharidy " teda ovocie alebo si mozes kupit glukozu... a po treningu daj "rychle sacharidy" teda neajaky ten banan ale ja byt tebou tak urcite kupim glukozu :) (super vec)
tak aby si teda vedel "pomale sacharidy" su napr.celozrnne pecivo ,ryza,ovsenne vlocky a "rychle sacharidy" su teda obsiahnute v ovoci :) dufam ze si pochopil :a6
Užívateľov profilový obrázok
Od Paťo22
#18215
xLeitonx napísal:
Paťo22 napísal:chcem sa spýtať, aké sacharidy majú byť pred a po tréningu (rýchle alebo pomalé) ?? niekde som sa dočítal že pred tréningom skôr pomalé a po tréningu rýchle, ale potreboval by som v tom poradiť :a15 č . Totiž som sa až tak prečítal že som popletený a neviem ktoré sú rýchle a ktoré pomalé a kedy sa majú dávať , prosím poraďte mi niekto :a15
Tak ked davas posledne jedlo pred treningom ktore je napr. ryza a maso tak tam mas obsiahnute "pomale sacharidy" teda v ryzi ... pred treningom si kludne mozes dat nejake "rychlo vstrebatelne sacharidy " teda ovocie alebo si mozes kupit glukozu... a po treningu daj "rychle sacharidy" teda neajaky ten banan ale ja byt tebou tak urcite kupim glukozu :) (super vec)
tak aby si teda vedel "pomale sacharidy" su napr.celozrnne pecivo ,ryza,ovsenne vlocky a "rychle sacharidy" su teda obsiahnute v ovoci :) dufam ze si pochopil :a6
už hej, díky moc, : :a4 len ešte jedna otázka, ohladom doplnkov, či sa mi oplatí začať nejaké brať. v septembri budem mať 15 rokov a neviem či som podvýživený :a17 okolo 175cm a 64kg. Každy mi hovorí aby som pribral no lenže keď som bol malý som bol obezný jak hrom, a teraz sa obávam toho istého, proste by som chcel nabrať nejakú svalovú hmotu a potom to nejak vyrysovať, ale poprvé nemám moc financií na doplnky, no jedálniček mám už zostavený podla toho čo som sa tu na fóre aj na pár iných doćítal a podruhé nechodievam do posilky (ale plánujem začať) ale cvičím doma s vlastnou váhou (tj. cviky na brucho [skracovačky atď.] a kliky s velkým rozpetim ruk). Preto sa pýtam či mi staćí obyčajná strava prispôsobená.
#18216
Paťo22 napísal: už hej, díky moc, : :a4 len ešte jedna otázka, ohladom doplnkov, či sa mi oplatí začať nejaké brať. v septembri budem mať 15 rokov a neviem či som podvýživený :a17 okolo 175cm a 64kg. Každy mi hovorí aby som pribral no lenže keď som bol malý som bol obezný jak hrom, a teraz sa obávam toho istého, proste by som chcel nabrať nejakú svalovú hmotu a potom to nejak vyrysovať, ale poprvé nemám moc financií na doplnky, no jedálniček mám už zostavený podla toho čo som sa tu na fóre aj na pár iných doćítal a podruhé nechodievam do posilky (ale plánujem začať) ale cvičím doma s vlastnou váhou (tj. cviky na brucho [skracovačky atď.] a kliky s velkým rozpetim ruk). Preto sa pýtam či mi staćí obyčajná strava prispôsobená.
v case dospievania a puberty je pre prirodzene stihlych jedincov vseobecne tazke pribrat, velmi rychlo rastu, vyvijaju sa rozne veci a potrebujes vela energie, ktoru dostanes v pestrej a kvalitnej strave. Takze musis prijat vela energie a naopak ak cvicis, tak musis dat pozor na to aby si jej menej spalil. Ty mozes jest vsetko co Ti pod ruku pride a aj tak tazko priberies. Zameraj sa hlavne na maso. Hovadzie, ryza, vajicka. Vysokoenergeticke jedla. Doplnky by Ti urcite len pomohli, hlavne gainer a protein.
#18231
FitPotreby.sk napísal:
Paťo22 napísal: už hej, díky moc, : :a4 len ešte jedna otázka, ohladom doplnkov, či sa mi oplatí začať nejaké brať. v septembri budem mať 15 rokov a neviem či som podvýživený :a17 okolo 175cm a 64kg. Každy mi hovorí aby som pribral no lenže keď som bol malý som bol obezný jak hrom, a teraz sa obávam toho istého, proste by som chcel nabrať nejakú svalovú hmotu a potom to nejak vyrysovať, ale poprvé nemám moc financií na doplnky, no jedálniček mám už zostavený podla toho čo som sa tu na fóre aj na pár iných doćítal a podruhé nechodievam do posilky (ale plánujem začať) ale cvičím doma s vlastnou váhou (tj. cviky na brucho [skracovačky atď.] a kliky s velkým rozpetim ruk). Preto sa pýtam či mi staćí obyčajná strava prispôsobená.
v case dospievania a puberty je pre prirodzene stihlych jedincov vseobecne tazke pribrat, velmi rychlo rastu, vyvijaju sa rozne veci a potrebujes vela energie, ktoru dostanes v pestrej a kvalitnej strave. Takze musis prijat vela energie a naopak ak cvicis, tak musis dat pozor na to aby si jej menej spalil. Ty mozes jest vsetko co Ti pod ruku pride a aj tak tazko priberies. Zameraj sa hlavne na maso. Hovadzie, ryza, vajicka. Vysokoenergeticke jedla. Doplnky by Ti urcite len pomohli, hlavne gainer a protein.
budem ti asi oponovať no nemyslím si že by mal brať hneď doplnky ...nezačal ešte poriadne ani cvičiť a už by mal niečo brať ...myslím že skôr by sa mal zamerať na stravu tá je samá o seba dosť finančne náročná a dnes je trend u mladých len mať kvantá doplnkov a strava ide dobre že nie na posledné miesto lebo "šak sa najem keď som hladný a zjem čo je navarené" ...ale hlavne že má všetky vychytávky z doplnkov čo vyšli na svet ...myslím že by sa mal skorej zamerať na tú stravu nejaký dobrý tréningový plán a začať chodiť do posilky a samozrejme kvalitná regenerácia ..potom nech rozmýšľa nad doplnkami ..ja som mal svoj prvý proteín po roku a pol cvičenia ...nevravím že to tak terazz musí robiť každý ale myslím že najprv si treba spraviť poriadok so stravou čo je asi jeden z najväčších problémov
Užívateľov profilový obrázok
Od Paťo22
#18235
hej, to som si pomyslel aj ja, dík moc :) ohladom tej posilky aj keď viem že to by som mal písať do inej sekcie, musím cvičiť aj partie, ktoré nechcem ? napr. nohy, chcel by som skôr ruky a aj tu hornú časť (resp. hruď a chrbát) ale najviac asi brucho.
#18236
Paťo22 napísal:hej, to som si pomyslel aj ja, dík moc :) ohladom tej posilky aj keď viem že to by som mal písať do inej sekcie, musím cvičiť aj partie, ktoré nechcem ? napr. nohy, chcel by som skôr ruky a aj tu hornú časť (resp. hruď a chrbát) ale najviac asi brucho.
rozvíjaj všetky svalové partie ... chrbát nohy sú najväčšími svalovými partiami na tele ak ich budeš zanedbávať celé telo bude zanedbané ...a na druhú stranu neukáže to pekne keď je zvršok tela veľký a nohy ako špajdle ...takže cvič všetko a uvidíš že budeš spokojný ale už tu tréning a podobné veci nerozoberaj alebo teda nepýtaj sa na ne ...pýtaj sa ohľadom stravy .... o tréningu sa pýtaj tu poradte-mi-s-treningom-t174.html
#18239
milankos512 napísal: budem ti asi oponovať no nemyslím si že by mal brať hneď doplnky ...nezačal ešte poriadne ani cvičiť a už by mal niečo brať ...myslím že skôr by sa mal zamerať na stravu tá je samá o seba dosť finančne náročná a dnes je trend u mladých len mať kvantá doplnkov a strava ide dobre že nie na posledné miesto lebo "šak sa najem keď som hladný a zjem čo je navarené" ...ale hlavne že má všetky vychytávky z doplnkov čo vyšli na svet ...myslím že by sa mal skorej zamerať na tú stravu nejaký dobrý tréningový plán a začať chodiť do posilky a samozrejme kvalitná regenerácia ..potom nech rozmýšľa nad doplnkami ..ja som mal svoj prvý proteín po roku a pol cvičenia ...nevravím že to tak terazz musí robiť každý ale myslím že najprv si treba spraviť poriadok so stravou čo je asi jeden z najväčších problémov
ja s Tebou uplne suhlasim, jednoducho strava je najdolezitejsia vec v posilnovani, doplnky vyzivy su naozaj len doplnky, takze by sa mali aj tak brat, ked potrebujes doplnit urcitu zlozku, ktoru nemas v riadnej strave
Užívateľov profilový obrázok
Od Tazzman
#18275
Betonovym zakladom je PORIADNA strava, obkukaj si tu na fore jedalnicky inych a podla toho si uz sprav svoj a mozes ho tu aj hodit ak si si v niecom neistý :a21 O doplnkoch by som ani neuvazoval ked do posilky este nechodis, najprv sa treba naucit spravne cvicit a to chvilu potrva...

a trošku off topic, ked uz si spomenul tie nohy...obrazok hovori za vsetko
Prílohy
378264_422740737777910_1347406271_n.jpg
Priatelia nenechajú priateľov vynechávať tréningy nôh
378264_422740737777910_1347406271_n.jpg (50.22 KiB) 8752 zobrazení
Užívateľov profilový obrázok
Od Paťo22
#18278
dík za rady :D ten obrázok ten ma fakt dostal,, mate pravdu, že v takomto prípade treba rozvíjať aj nohy, no ja by som chcel mať telo skôr ako na tejto fotografii:
Obrázok
niečo ako fitness... :) a ešte k tomu jedálničku -- tu je ten môj, neviem aký je, lebo som začal niečo také ako objemovku keď to tak môžem napísať :D - otec a mama a všetci mi hovoria že som vychrtlí, a preto chcem niečo nabrať a začať s posilkou :

raňajky 7:00 - ovsenné vločky 60-80g (ešte to nemám odváźené nemáme váhu :a15 ) + 200ml polotučného mlieka + jablko + nejaké orechy keď sú najčastejšie kešu 30g + granko/škorica // omeleta z 3 vajec + kaiserky (asi 100g)
desiata 9:30-10:00 - jogurt 200g + ovocie // toasty = 100g cottage + 50g šunka kuracia/morčacia + eidam (asi 20g)
obed 12:30-13:00 - kuracie prsia (raz za čas chudé hovädzie alebo bravčové) 150-200g + ryža 200g (niekedy zemiačiky)
olovrant 15:00 - krupica :D tú milujem
večera 1 18:00 - to čo bolo na obed alebo tuniak vo vlastnej štave + cottage 100g + pečivo 100g alebo ryža 200g + rybie filé (21b 0s 0,1t)
večera 2 21:00-21:30 - tvaroh (0,3g tuku na 100g 17,3g biel. na 100g) 250g + mlieko + škorica


mám z toho všetko vypočítané, príjem by mal byť okolo : 2700-3000kcal 150-170g biel. 40-60g tuky 320-350g sacháče...

len mám 2 problémy :
1. neviem koľko vydám energie, preto nesedím len na riti ale snažím sa cvičiť s vlastnou váhou ako som už písal
2. rád by som zistil aký druh postavy som (ektomorf/endomorf/mezomorf) - pretoze sa bojím moc naberať, totiž keď som bol malý som bol tlstý strašne (neviem či som spominal asi hej) ale neviem či som moc jedol alebo čo, chodil som na hokej, mama povedala že po skončení treningu som mavál 2 hot-dogy a ešte doma som sa poriadne navečeral. na treningoch som flakal.. tak sa pýtam či sa dá nejako zistiť ten druh postavy :a40

Upravil: vlastomenn
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#18281
Paťo22 napísal:dík za rady :D ten obrázok ten ma fakt dostal,, mate pravdu, že v takomto prípade treba rozvíjať aj nohy, no ja by som chcel mať telo skôr ako na tejto fotografii:
niečo ako fitness... :) a ešte k tomu jedálničku -- tu je ten môj, neviem aký je, lebo som začal niečo také ako objemovku keď to tak môžem napísať :D - otec a mama a všetci mi hovoria že som vychrtlí, a preto chcem niečo nabrať a začať s posilkou :

raňajky 7:00 - ovsenné vločky 60-80g (ešte to nemám odváźené nemáme váhu :a15 ) + 200ml polotučného mlieka + jablko + nejaké orechy keď sú najčastejšie kešu 30g + granko/škorica // omeleta z 3 vajec + kaiserky (asi 100g)
desiata 9:30-10:00 - jogurt 200g + ovocie // toasty = 100g cottage + 50g šunka kuracia/morčacia + eidam (asi 20g)
obed 12:30-13:00 - kuracie prsia (raz za čas chudé hovädzie alebo bravčové) 150-200g + ryža 200g (niekedy zemiačiky)
olovrant 15:00 - krupica :D tú milujem
večera 1 18:00 - to čo bolo na obed alebo tuniak vo vlastnej štave + cottage 100g + pečivo 100g alebo ryža 200g + rybie filé (21b 0s 0,1t)
večera 2 21:00-21:30 - tvaroh (0,3g tuku na 100g 17,3g biel. na 100g) 250g + mlieko + škorica


mám z toho všetko vypočítané, príjem by mal byť okolo : 2700-3000kcal 150-170g biel. 40-60g tuky 320-350g sacháče...

len mám 2 problémy :
1. neviem koľko vydám energie, preto nesedím len na riti ale snažím sa cvičiť s vlastnou váhou ako som už písal
2. rád by som zistil aký druh postavy som (ektomorf/endomorf/mezomorf) - pretoze sa bojím moc naberať, totiž keď som bol malý som bol tlstý strašne (neviem či som spominal asi hej) ale neviem či som moc jedol alebo čo, chodil som na hokej, mama povedala že po skončení treningu som mavál 2 hot-dogy a ešte doma som sa poriadne navečeral. na treningoch som flakal.. tak sa pýtam či sa dá nejako zistiť ten druh postavy :a40

Upravil: vlastomenn
Si este strasne mlady laduj vsetko co vidis uz som o tom pisal na fore. Ty mas este organizmus nastaveny tak ze snim nepohnes! Po 16 roku mozes skusit experimentovat aby telo reagovalo na podnety. Teraz ked budes obmedzovat ziviny mozes tak jedine na to doplatit.
Užívateľov profilový obrázok
Od kiko788
#18841
Ahojte som tu novy čo poviete na moj objemovy jedalniček? idem bez aas 192cm 66 kg

8:00 100g vločiek+250ml mlieka
11:00 100g ryze+250ml mlieka
14:00 150g ryze+100g kuracieho mesa
17:00 100g ryze+250ml mlieka
20:00 150g ryze+100g kuracieho mesa
23:30 tvaroh
moze to tak byt? mam obmedezny rozpocet na 2.5-3E denne :a17
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#18842
kiko788 napísal:Ahojte som tu novy čo poviete na moj objemovy jedalniček? idem bez aas 192cm 66 kg

8:00 100g vločiek+250ml mlieka
11:00 100g ryze+250ml mlieka
14:00 150g ryze+100g kuracieho mesa
17:00 100g ryze+250ml mlieka
20:00 150g ryze+100g kuracieho mesa
23:30 tvaroh
moze to tak byt? mam obmedezny rozpocet na 2.5-3E denne :a17
Strasna bieda.
#18846
kiko788 napísal:vies niečo lepšie zostavit do 3E den? :/
predpokladam ze v tvojom veku nezarabas a musis si vystacit s tým , co ponukne chladnicka . v kazdom pripade mas aspon to co mas , aj to je lepsie ako nic . toto je večny problem studentov , ale ked rozpocet nepusti musis si s tým nejako vystacit . nebude to dlho trvat a zacnes zarabat , do vtedy to nejako budes muset vydrzat asi
Užívateľov profilový obrázok
Od kiko788
#18847
som student a mam na mesiac 90-100E na stravu tak musím niaky objemovy jedalniček vymysliet do tohto rozpočtu a 5 rokov som na vyske var sa podarí brigada
DA sa pribrat aj s toho jedalnička čo som postol?
#18848
kiko788 napísal:som student a mam na mesiac 90-100E na stravu tak musím niaky objemovy jedalniček vymysliet do tohto rozpočtu a 5 rokov som na vyske var sa podarí brigada
DA sa pribrat aj s toho jedalnička čo som postol?
ako vravi silvo , nieje to buhvico ale zase ako vravim ja lepsie ako nic . je drviva vecsina studentov , kerý su zavislý na domacej strave co mama uvari a tiez sa s tým musia nejako vysporiadat
Užívateľov profilový obrázok
Od Tazzman
#18861
ja by som povedal, ze tych 100g kuraciny na obed je trosku malo...dal by som to MINIMALNE na dvojnasobok masa...
#18896
kiko788 napísal:som student a mam na mesiac 90-100E na stravu tak musím niaky objemovy jedalniček vymysliet do tohto rozpočtu a 5 rokov som na vyske var sa podarí brigada
DA sa pribrat aj s toho jedalnička čo som postol?
Mas tam vela bielkovin a malo sacharidov. 100€ nie je az take hrozne, pre jednu osobu, da sa aj s tym nieco vymysliet, ale ten jedalnicek je pre cloveka co cvici slaby
potrebujes najmenej 300g bielkovin v strave denne, potom potrebujes komplexne sacharidy a hlavne vela
bez poriadnej stravy v posilovni nic nedosiahnes
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
What is the use of Fildena Tablet?

Fildena Super Active is primarily used to treat […]

What Age Is Acne the Worst?

Acne can occur at any age, but it is most common d[…]

Tst a iné látky

Caute často omielana téma objednával[…]

If you're in search of effective medication for er[…]