Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#653
Čo to vlastne strie sú ?

Samozrejme,že sú to tie potvory,ktoré trápia kulturistov rovnako ako tehotné ženy-jazvy ( trhliny kožných vlákien ) menších alebo väčších rozmerov,ružovej,červenej,fialovej až namodralej farby spôsobené stratou alebo znížením elasticity ( pružnosti ) spodnej vrstvy kožných vlákien.

Ako vznikajú ?

Vznikajú najmä prudkým nárastom telesnej hmotnosti,u kulturistov je hlavnou príčinou prudký nárast svalovej hmoty a svalového objemu-velmi často vznikajú práve pri objemovej fáze tréningu.

Dá sa striám predchádzať ?

Obdobie,keď o striách nemáte ešte ani poňatia a napriklad sa chystáte na náročný objemový tréning,musíte si byť vedomý toho,že aj napriek tomu,že môžete byť výnimkou,pravdepodobne sa vzniku strií nevyhnete. Preto je dôležité od začiatku myslieť na prevenciu ( natierať,natierať a natierať ... ( a venovať rizikovým oblastiam zvýšenú pozornosť ale venovať pozornosť aj menej náchylným miestam.V kulturistike sa doporučujú dva typy prípravkov-detské olejčeky a taktiež špeciálne krémy pre tehotné ženy.Na otázku ako často natierať,sa nedá jednoznačne odpovedať,ale samozrejme pre čo najlepsi efekt je čo najčastejsie.V každom prípade ale na premazanie nemožete zabudnuť po sprche alebo kúpeli,ráno po zobudeni a večer pred spaním . Netreba zabudnúť taktiež na dostatočný čas na vstrebanie látky,v opačnom pripade by to zrejme veľký efekt nemalo,akurát že by mala prácu vaša pračka.Ďaľšou radou aako predchádzať striam je redukovanie rýchleho nárastu telesnej hmotnosti ( obezita ) ,prípadne rýchlemu a enormnému nárastu svalových objemov.

Treba však podotknúť,že akákoľvek prevencia nezníži riziko vzniku strií na nulu !!!
Ako strie odstraňovať alebo liečiť ?

Čo robiť,ked sa už strie objavili ? Večšnu môže napadnúť,že prestanem cvičiť,ale aj napriek tomu málokto cvičiť prestane.V tom prípade treba samozrejme pokračovať v častejsom premazávani krémami.Ďaľšou možnosťou je využitie terapeutických laserových prístrojov,ktoré sa už dajú zakúpiť bežne v obchode,prípadne využiť služieb dermatológov alebo plastických chirurgov a laserových kúr .Keď už strie vzniknú,treba si uvedomiť,že sú to jazvy ( trvalé narušenie kože ) ako ktorékoľvek iné a nie je možné ich stopercentne odstrániť ... Strie časom vyblednú na celkom prijateľnú úroveň,ale napriek tomu to býva pre vela kulturistov a tehotných žien neprekonateľný estetický problém ,hlavne keď sú strie vo veľkom množstve,postihnuté sú veľké plochy a na viditeľných miestach.V takýchto prípadoch už pripadá asi do úvahy iba jediné riešenie - návšteva dermatológa alebo plastickeho chirurga.Liečba laserom sa stáva v poslednej dobe čoraz viac rozširenou a obľúbenou medzi ľudmi postihnutými striamy,pretože je veľmi účinná s vysokým estetickým efektom ...

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od kexo1
#660
starápáka napísal:
kexo1 napísal:neviete niekto co asi tak moze stat ta laserova kura?
pocul som , ze 10vstupov stoji okolo 10-15 euro ,ale je to iba z pocutia :roll:
tak to neni vela to je si myslim este dost dobra cena myslel som ze to bude ovela drahsie
Užívateľov profilový obrázok
Od kexo1
#661
Like_Dorian napísal:
kexo1 napísal:neviete niekto co asi tak moze stat ta laserova kura?
myslim si ze tebe to bude asi zbytocne....tych strii sa uz nezbavis
nezbavim to mi je jasne ale aby aspon vybledli nech to neni tak strasne vidiet lebo sa mi robia uz aj na bicepsoch
#680
kexo1 napísal:
Like_Dorian napísal:
kexo1 napísal:neviete niekto co asi tak moze stat ta laserova kura?
myslim si ze tebe to bude asi zbytocne....tych strii sa uz nezbavis
nezbavim to mi je jasne ale aby aspon vybledli nech to neni tak strasne vidiet lebo sa mi robia uz aj na bicepsoch
ja mam bicaky samu striu......fialovu...
#689
kexo1 napísal:na bicakoch je to strasne vidiet pokial som to mal len v podpazusi ma to nesralo ale uz sa mi to pomaly taha trochu aj k tricepsom
mne tiez:)....nesere ma to....nejsom model ani nic take
#7682
Zdravím,
neviem kam presne to dať, ale snáď to tu nebude prekážať :-)

Trošku o mne, takže mám 17 rokov, aktívne cvičím od septembra a predtým tak letmo semtam.

Strie sa mi objavili nedávno na vnútornej strane právého bicepsu, ubral som z tréningu, alebo skôr zredukoval z 5 dní do týždňa na 1.

No nejako mi to nepomáha, miestami to vyzero že sa to zlepšuje ale teraz keď som sa chcel opäť vrátiť do programu sa to zhoršilo a zárodky badám už i na druhej ruke na tom istom mieste, skúšam nejaké maste ale nejaký badateľný prínos nemajú.

Vedel by mi niekto poradiť???

Ďakujem.
#7683
Devil Driver napísal:Zdravím,
neviem kam presne to dať, ale snáď to tu nebude prekážať :-)

Trošku o mne, takže mám 17 rokov, aktívne cvičím od septembra a predtým tak letmo semtam.

Strie sa mi objavili nedávno na vnútornej strane právého bicepsu, ubral som z tréningu, alebo skôr zredukoval z 5 dní do týždňa na 1.

No nejako mi to nepomáha, miestami to vyzero že sa to zlepšuje ale teraz keď som sa chcel opäť vrátiť do programu sa to zhoršilo a zárodky badám už i na druhej ruke na tom istom mieste, skúšam nejaké maste ale nejaký badateľný prínos nemajú.

Vedel by mi niekto poradiť???

Ďakujem.
po dvoch mesiacoch strie ? to sa mi nejak nezda :a25

daj fotku jak to vypadA ...
#11832
mal som pdoboné, ba ešte jasnejšie strie ako máš ty... mal som ich od pŕs, cez rmaeno a končilo to pri predlaktí.. neskutočne dlhé a nechutné... bol som u kožnej a tá mi samozrejme poradila prd z opice... :D ... rozprával som sa s otcom keďže mám v rodine bývalých kulturistov na profesionalnejšej urovni a poradil mi obyčajný detský olejček z lekárne za nejaké 2€ ... natieral som si strie týmto olejčekom pred tréningom a pred spánkom, síce tá mastnota bola nepríjemná ale strie dosť vybledli :)
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#11839
Marculy napísal:mal som pdoboné, ba ešte jasnejšie strie ako máš ty... mal som ich od pŕs, cez rmaeno a končilo to pri predlaktí.. neskutočne dlhé a nechutné... bol som u kožnej a tá mi samozrejme poradila prd z opice... :D ... rozprával som sa s otcom keďže mám v rodine bývalých kulturistov na profesionalnejšej urovni a poradil mi obyčajný detský olejček z lekárne za nejaké 2€ ... natieral som si strie týmto olejčekom pred tréningom a pred spánkom, síce tá mastnota bola nepríjemná ale strie dosť vybledli :)
Strie vyblednu ked sa prestane trenovat alebo ked uz sval nerastie casom to bledne.Netreba mat ale komplexi s takych drobnych veci netreba byt zozensteli.
Užívateľov profilový obrázok
Od whoo
#12421
staci ako prevencia nejaka nivea alebo indulona? Koza sa tym premaze tak by to mohlo stacit nie? som si pred par dnami vsimol zacervenanie na bicepse tak som nevedel ci to je skrabanec alebo zacinajuce strie no vobec to nemyzne tak zacnem mazat radsej. male strie mam v podpazusi na oboch rukach to mi nevadi, ale na bicepsoch to nechcem mat.
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#12431
whoo napísal:staci ako prevencia nejaka nivea alebo indulona? Koza sa tym premaze tak by to mohlo stacit nie? som si pred par dnami vsimol zacervenanie na bicepse tak som nevedel ci to je skrabanec alebo zacinajuce strie no vobec to nemyzne tak zacnem mazat radsej. male strie mam v podpazusi na oboch rukach to mi nevadi, ale na bicepsoch to nechcem mat.
Tomu sa nikdy nevyhnes zbytocne sa stym zatazovat.
Poradenství

Nabízíme prodej a poradenství[…]

What is the use of Fildena Tablet?

Fildena Super Active is primarily used to treat […]

What Age Is Acne the Worst?

Acne can occur at any age, but it is most common d[…]

Tst a iné látky

Caute často omielana téma objednával[…]