Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Všeobecné témy o doplnkoch výživy.
Proteiny, gainery, aminokyselniy, kreatín, NO produkty, spaľovače tuku, stimulanty, kĺbová výživa, vitamíny a podobne.
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#10432
motaba napísal:najsilnejsi tribulus je bulharksy tribulus terestris...sice sa tzako zhana ale ma velmi silne ucinky u muzov nad 30r ale aj u mladsich....osobne som skusal jedno balenie a slape to....neda sa to s doplnkami vyzivy ani porovnat co dostat bezne v obchodoch..nevravim ze nefunguju ale tento extrakt je z bulharskeho tribulusu-korena a je najsilnejsim co sa tyka ucinku z dostupnych vyrabanych preparatov
neskusal som to , ale to co pise guli mozno bude nieco na tom pravdy , ze ked to bylinkar pestuje v malom , moze to byt ovela silnejsie ako ti co to pestuju na predaj vo velkom , najebu tam same chemikalie atd ... ci ? :a25

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#11017
redbull napísal:dikes a co bi si mi poradil si kupit mal som uz arginin 90 tablet amino5600 mam teraz a kreatin monohydrat a phx este nieco ktomu ale co podla teba
diks
Tu by som jednoznacne dal jedine nejaky gainer nic ine tam nepotrebujes.V tvojom veku aj vela spalujes.
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#11018
Tribulus terrestris - pre sex i silu
[/b]
ObrázokZvláštny názov, poviete si, ale už natoľko známy, že si za ním každý niečo predstaví. Dnes sa budeme baviť, ako už z názvu vyplýva, o doplnku stravy, ktorému je prisudzovaný zázračný vplyv na stimuláciu mužského pohlavného hormónu testosterónu.

Tribulus terrestris je bylinný výťažok z rastliny zvanej Kotvičník zemný. Kotvičník je poliehavá jednoročná bylina pôvodom z Japonska a Číny. Najhojnejšie sa vyskytuje na Indickom subkontinente. Dnes však rastie viacmenej vo všetkých oblastiach, najhojnejšie potom v európskych častiach Ruska. V mnohých krajinách sa pestuje na farmaceutické účely.

ObrázokTribulus terrestris obsahuje veľké množstvo steroidných saponínov, rastlinných sterolov, flavonoidov a alkaloidov. Tie pôsobia na zvyšovanie hladiny luteinizačného hormónu (LH). Luteinizačný hormón je glykoproteín produkovaný adenohypofýzy. Jeho hlavnou funkciu je regulácia hladiny testosterónu (až o 30%). U mužov podporuje spermatogenézu, u žien normálny vývoj vajíčka v maternici.

Výrobky obsahujúce extrakt z kotvičníka, teda priamo stimulujú hladinu testosterónu. Vyššie hladiny testosterónu znamená väčší rozvoj svalovej hmoty, zlepšenie regenerácie a svalovej vytrvalosti a napomáha vyrovnávať optimálny pomer medzi svalovým a tukovým tkanivom. Zlepšuje tiež spermatogenézu, zlepšuje potenciu a zvyšuje libido. Pozitívne podporuje tvorbu energie, regeneráciu, svalovú vytrvalosť a imunitné funkcie organizmu.

V lekárstve sa Kotvičník používa pri liečení aterosklerózy, ischemickej choroby srdca a vysokého krvného tlaku. Má tiež tonizujúce účinky, toho je využívané pri obzvlášť ťažkých operácií. Ďalej znižuje hladinu sodíka, bráni zadržiavanie tekutín v tele a vykazuje určité analgetické pôsobenie.

Využitie Tribulus je veľmi široké. Zatiaľ u neho neboli zistené žiadne vedľajšie účinky. Pri užívaní nalačno môže spôsobiť žalúdočné ťažkosti. Ďalej by som zvážil poradu s lekárom u osôb, ktoré majú hormonálnu poruchu. Tribulus nie je vhodný v tehotenstve a pri dojčení. Všeobecne by som Tribulus ženám nedoporučoval.

Dávkovanie
Doporučené dávkovanie sa pohybuje medzi 250-1500mg denne v závislosti od telesnej hmotnosti a prirodzenej produkcii testosterónu. Niektorí pretekári udávajú dávkovanie okolo 5g denne, aj tu je ako vidíte priestor k vlastnému testovaniu. Uistite sa, že kupujete kvalitný a dostatočne silný extrakt, dnes sú k dostaniu už výrobky obsahujú okolo 80-90% steroidných saponínov. Berte Tribulus v dvoch vlnách, a to podľa prirodzeného vylučovania testosterónu v organizme. Prvú dávku si vezmite ráno s jedlom a druhú pred spaním. Organizmus extrakt resorbuje rovnako dobre pred jedlom i po ňom.

Tribulus terrestris je naozaj zaujímavá rastlina a som presvedčený, že nás ešte príjemne prekvapí. Zatiaľ vám nezostane nič iné, než ju prijať ako neoddeliteľnú súčasť modernej výživy.

Zakúpiť Tribulus Terrestris môžete v našom e-shope:
http://www.fitpotreby.sk/product/tribul ... stris-100/
http://www.fitpotreby.sk/product/tribumaxC2AE-101/

Zdroj: Internet
Užívateľov profilový obrázok
Od ceroo
#12640
Zdravim, zacal som uzivat Tribulus Terrestris a zaujima ma davkovanie kedze od vyrobcu je napisane:
"Zakladna denna davka je 1 kapsula ( 500mg ) vecer pred spanim "
- mna by zaujimalo ci to znamena ze si mozem dat aj viac, napr 2 / 3 (jedna rano, dve vecer).
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#12641
ceroo napísal:Zdravim, zacal som uzivat Tribulus Terrestris a zaujima ma davkovanie kedze od vyrobcu je napisane:
"Zakladna denna davka je 1 kapsula ( 500mg ) vecer pred spanim "
- mna by zaujimalo ci to znamena ze si mozem dat aj viac, napr 2 / 3 (jedna rano, dve vecer).
Jedna rano jedna vecer.Tvoj prispevok som presunul sem tribulus neni anabolicky steroid.
Užívateľov profilový obrázok
Od gogo956
#12726
Tribulus som bral asi pol roka, rôzne davkovania od 500mg do 2-3g za den. Jedine co som pozoroval bolo mierne vyssie libido a vecsia chut do cvicenia, ale nejake extra svalove prirastky som si nevsimol. Pre mladych ludi do cca 25-30 rokov do nema absolutne ziaden vyznam.
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#12732
gogo956 napísal:Tribulus som bral asi pol roka, rôzne davkovania od 500mg do 2-3g za den. Jedine co som pozoroval bolo mierne vyssie libido a vecsia chut do cvicenia, ale nejake extra svalove prirastky som si nevsimol. Pre mladych ludi do cca 25-30 rokov do nema absolutne ziaden vyznam.
Je jasne ze od toho netreba vela ocakavat je to len doplnok.
Užívateľov profilový obrázok
Od mamut
#17486
Zdravim,

TRIBULUS - pri davkovani obecne funguje nejaka pyramida nebo jsou davky od zacatku do konce stejne ?

diky
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#17487
mamut napísal:Zdravim,

TRIBULUS - pri davkovani obecne funguje nejaka pyramida nebo jsou davky od zacatku do konce stejne ?

diky
Davky su rovnake denne min. 1000mg
What is the use of Fildena Tablet?

Fildena Super Active is primarily used to treat […]

What Age Is Acne the Worst?

Acne can occur at any age, but it is most common d[…]

Tst a iné látky

Caute často omielana téma objednával[…]

If you're in search of effective medication for er[…]