Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od Falcon666
#15877
Ahoj, borci.

Chcem sa opýtať na jednu zásadnú vec. Čo je pre rekreačného home športovca výhodnejšie a lepšie ? Posilňovacia lavička alebo posilňovacia veža ?
Mal som celkom slušnú hobby lavičku so stojanom, ale predal som ju kvôli tomu, že v šikmej polohe som už mal stojan za hlavou a môjmu kedysi 2x vykĺbenému ramenu sa to ani trochu nepozdávalo.
Mám teraz dilemu, či kúpiť znova lavičku ( zvlášť stojan s hornou kladkou a zvlášť lavička ) alebo investovať do veže, kde je možnosť oveľa väčšieho množstva cvikov.
Cvičím tak 2-3 do týždňa kvôli kondícii ( kedysi závodne atletika, karate, volejbal, ale dávam si už pozor kvôli opotrebovaným kĺbom a šľachám ) a aj kvôli sile - udržiavať sa v dobrej kondícii a aj trocha naberať svalov.
Pre ilustráciu sa rozhodujem medzi týmito:
Tento obrazok bol zmenseny  - klikni na zvacsenie
Tento obrazok bol zmenseny  - klikni na zvacsenie
Tento obrazok bol zmenseny  - klikni na zvacsenie


Nepotrebujem profi náradie a zaujíma ma hlavne či sú lepšie klasické tlaky na lavičke ( činky mám ) alebo v sede na veži - vo všeobecnosti.
Mám čo dobiehať u prsných svalov, celkovo ramien a brušných svalov. Sily mám dosť, len potrebujem popracovať na hrudníku a hornej časti, aby som aj lepšie vyzeral :-)

Čo by ste mi poradili ? Lavička alebo veža ?
Dík.

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#15878
Falcon666 napísal:Ahoj, borci.

Chcem sa opýtať na jednu zásadnú vec. Čo je pre rekreačného home športovca výhodnejšie a lepšie ? Posilňovacia lavička alebo posilňovacia veža ?
Mal som celkom slušnú hobby lavičku so stojanom, ale predal som ju kvôli tomu, že v šikmej polohe som už mal stojan za hlavou a môjmu kedysi 2x vykĺbenému ramenu sa to ani trochu nepozdávalo.
Mám teraz dilemu, či kúpiť znova lavičku ( zvlášť stojan s hornou kladkou a zvlášť lavička ) alebo investovať do veže, kde je možnosť oveľa väčšieho množstva cvikov.
Cvičím tak 2-3 do týždňa kvôli kondícii ( kedysi závodne atletika, karate, volejbal, ale dávam si už pozor kvôli opotrebovaným kĺbom a šľachám ) a aj kvôli sile - udržiavať sa v dobrej kondícii a aj trocha naberať svalov.

Nepotrebujem profi náradie a zaujíma ma hlavne či sú lepšie klasické tlaky na lavičke ( činky mám ) alebo v sede na veži - vo všeobecnosti.
Mám čo dobiehať u prsných svalov, celkovo ramien a brušných svalov. Sily mám dosť, len potrebujem popracovať na hrudníku a hornej časti, aby som aj lepšie vyzeral :-)

Čo by ste mi poradili ? Lavička alebo veža ?
Dík.
Ako hobby cvicenec Investuj do tej veze moj nazor.
Užívateľov profilový obrázok
Od Falcon666
#15879
Dík, počkám ešte na viac názorov :-) lepšie sa mi bude rozhodovať
A keď už vežu, tak ktorú z tých dvoch ? Mne sa zdá Phanton lepšia - 1.obr , pretože má priečky na zaistenie pred dvíhaním zo sedáka pri ťahaní hornej kladky.
Athlet - 3.obr to nemá :-( aj keď sa mi páči o máličko viac
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#15880
Falcon666 napísal:Dík, počkám ešte na viac názorov :-) lepšie sa mi bude rozhodovať
A keď už vežu, tak ktorú z tých dvoch ? Mne sa zdá Phanton lepšia - 1.obr , pretože má priečky na zaistenie pred dvíhaním zo sedáka pri ťahaní hornej kladky.
Athlet - 3.obr to nemá :-( aj keď sa mi páči o máličko viac
Ja by som siel do tej druhej tam nebude problem stehna zakliesnit pod opierku a urcite tam nie je taka vaha ze by ta to malo tahat hore.
Užívateľov profilový obrázok
Od Falcon666
#15881
vlastomenn napísal:Ja by som siel do tej druhej tam nebude problem stehna zakliesnit pod opierku a urcite tam nie je taka vaha ze by ta to malo tahat hore.
Tá, ktorú preferuješ, je teraz v akcii a je lacnejšia a údajne najpredávanejšia :-) takže plus :-)
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#15891
Urcite by som siel do veze, kedze je tam aj do buducna viac moznosti. Ale pred tym nez by som mal moznost si ju vyskusat na vlastnej kozi by som ju urcite nekupil. Vacsinou su to velmi lahko povedane nezodpovedne a neodborne skoncipovane cvicebne pomocky.

Ja by som na Tvojom mieste porozmyslal nad niecim poloprofesionalnym. Kombinacia tzv. klietka a nastavitelna lavica. Ale samozrejme aj cena bude rozdielna.
Užívateľov profilový obrázok
Od Falcon666
#15895
FitPotreby.sk napísal:Urcite by som siel do veze, kedze je tam aj do buducna viac moznosti. Ale pred tym nez by som mal moznost si ju vyskusat na vlastnej kozi by som ju urcite nekupil. Vacsinou su to velmi lahko povedane nezodpovedne a neodborne skoncipovane cvicebne pomocky.

Ja by som na Tvojom mieste porozmyslal nad niecim poloprofesionalnym. Kombinacia tzv. klietka a nastavitelna lavica. Ale samozrejme aj cena bude rozdielna.
Vieš mi dať aj nejaké tipy ?
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#15990
Falcon666 napísal:
FitPotreby.sk napísal:Urcite by som siel do veze, kedze je tam aj do buducna viac moznosti. Ale pred tym nez by som mal moznost si ju vyskusat na vlastnej kozi by som ju urcite nekupil. Vacsinou su to velmi lahko povedane nezodpovedne a neodborne skoncipovane cvicebne pomocky.

Ja by som na Tvojom mieste porozmyslal nad niecim poloprofesionalnym. Kombinacia tzv. klietka a nastavitelna lavica. Ale samozrejme aj cena bude rozdielna.
Vieš mi dať aj nejaké tipy ?
Skratka nemam dobru skusenost s tymi univerzalnymi multifunkcnymi vecami, lebo sa moze stat (nehovorim, ze musi), ze si a tom nezacvicis poriadne nic, je tam napchatych plno veci na ukor kvality a nezohladnuje to vela krat ani anatomiu cloveka, takze vzhladom k tomu, ze pises o klboch, prave toto by nemusela byt spravna cesta.
Preto som pisal, ze skor by som isiel do kvalitnej lavice (polohovatelnej) a tzv. klietky, pretoze tam nieje prilis co pokazit. Asi by som si to dal vyrobit. Napr. nemozem dopustit na fy. KOHI. http://www.kohi.sk/
Sikmu lavicu polohovatelnu vyuzijes na vsetko mozne a od nich ju urcite neznicis. Do klietky mozes dat volnu cinku, kde mozes robit ramena, drepy, prsia, vypony, prip. este volaco ma nenapada.
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#15991
FitPotreby.sk napísal:
Falcon666 napísal:
FitPotreby.sk napísal:Urcite by som siel do veze, kedze je tam aj do buducna viac moznosti. Ale pred tym nez by som mal moznost si ju vyskusat na vlastnej kozi by som ju urcite nekupil. Vacsinou su to velmi lahko povedane nezodpovedne a neodborne skoncipovane cvicebne pomocky.

Ja by som na Tvojom mieste porozmyslal nad niecim poloprofesionalnym. Kombinacia tzv. klietka a nastavitelna lavica. Ale samozrejme aj cena bude rozdielna.
Vieš mi dať aj nejaké tipy ?
Skratka nemam dobru skusenost s tymi univerzalnymi multifunkcnymi vecami, lebo sa moze stat (nehovorim, ze musi), ze si a tom nezacvicis poriadne nic, je tam napchatych plno veci na ukor kvality a nezohladnuje to vela krat ani anatomiu cloveka, takze vzhladom k tomu, ze pises o klboch, prave toto by nemusela byt spravna cesta.
Preto som pisal, ze skor by som isiel do kvalitnej lavice (polohovatelnej) a tzv. klietky, pretoze tam nieje prilis co pokazit. Asi by som si to dal vyrobit. Napr. nemozem dopustit na fy. KOHI. http://www.kohi.sk/
Sikmu lavicu polohovatelnu vyuzijes na vsetko mozne a od nich ju urcite neznicis. Do klietky mozes dat volnu cinku, kde mozes robit ramena, drepy, prsia, vypony, prip. este volaco ma nenapada.
KOHI to uz su profi vela fitness klubov ma od nich komplet zariadenie.
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#15993
vlastomenn napísal:
FitPotreby.sk napísal:
Falcon666 napísal:
FitPotreby.sk napísal:Urcite by som siel do veze, kedze je tam aj do buducna viac moznosti. Ale pred tym nez by som mal moznost si ju vyskusat na vlastnej kozi by som ju urcite nekupil. Vacsinou su to velmi lahko povedane nezodpovedne a neodborne skoncipovane cvicebne pomocky.

Ja by som na Tvojom mieste porozmyslal nad niecim poloprofesionalnym. Kombinacia tzv. klietka a nastavitelna lavica. Ale samozrejme aj cena bude rozdielna.
Vieš mi dať aj nejaké tipy ?
Skratka nemam dobru skusenost s tymi univerzalnymi multifunkcnymi vecami, lebo sa moze stat (nehovorim, ze musi), ze si a tom nezacvicis poriadne nic, je tam napchatych plno veci na ukor kvality a nezohladnuje to vela krat ani anatomiu cloveka, takze vzhladom k tomu, ze pises o klboch, prave toto by nemusela byt spravna cesta.
Preto som pisal, ze skor by som isiel do kvalitnej lavice (polohovatelnej) a tzv. klietky, pretoze tam nieje prilis co pokazit. Asi by som si to dal vyrobit. Napr. nemozem dopustit na fy. KOHI. http://www.kohi.sk/
Sikmu lavicu polohovatelnu vyuzijes na vsetko mozne a od nich ju urcite neznicis. Do klietky mozes dat volnu cinku, kde mozes robit ramena, drepy, prsia, vypony, prip. este volaco ma nenapada.
KOHI to uz su profi vela fitness klubov ma od nich komplet zariadenie.
No ano ale to sa neda porovnat cvicit na KOHI a cvicit na tych vselijakych univerzaloch co sa Ti pod rukami ohybaju trubky :a11
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#15995
FitPotreby.sk napísal:
vlastomenn napísal:
FitPotreby.sk napísal:
Falcon666 napísal:
FitPotreby.sk napísal:Urcite by som siel do veze, kedze je tam aj do buducna viac moznosti. Ale pred tym nez by som mal moznost si ju vyskusat na vlastnej kozi by som ju urcite nekupil. Vacsinou su to velmi lahko povedane nezodpovedne a neodborne skoncipovane cvicebne pomocky.

Ja by som na Tvojom mieste porozmyslal nad niecim poloprofesionalnym. Kombinacia tzv. klietka a nastavitelna lavica. Ale samozrejme aj cena bude rozdielna.
Vieš mi dať aj nejaké tipy ?
Skratka nemam dobru skusenost s tymi univerzalnymi multifunkcnymi vecami, lebo sa moze stat (nehovorim, ze musi), ze si a tom nezacvicis poriadne nic, je tam napchatych plno veci na ukor kvality a nezohladnuje to vela krat ani anatomiu cloveka, takze vzhladom k tomu, ze pises o klboch, prave toto by nemusela byt spravna cesta.
Preto som pisal, ze skor by som isiel do kvalitnej lavice (polohovatelnej) a tzv. klietky, pretoze tam nieje prilis co pokazit. Asi by som si to dal vyrobit. Napr. nemozem dopustit na fy. KOHI. http://www.kohi.sk/
Sikmu lavicu polohovatelnu vyuzijes na vsetko mozne a od nich ju urcite neznicis. Do klietky mozes dat volnu cinku, kde mozes robit ramena, drepy, prsia, vypony, prip. este volaco ma nenapada.
KOHI to uz su profi vela fitness klubov ma od nich komplet zariadenie.
No ano ale to sa neda porovnat cvicit na KOHI a cvicit na tych vselijakych univerzaloch co sa Ti pod rukami ohybaju trubky :a11
Ano to mas pravdu ale uzivtel to chce na rekreacne cvicenie cize to je dovod ze som to potvrdil.
Užívateľov profilový obrázok
Od Falcon666
#16006
No, zatiaľ zvažujem tú lavičku s hornou kladkou, ale hlavne kvôli lavičke a stojanu. Je to za fajn cenu do 180€.
Činky mám, takže na rozbeh by to bolo dobre a nepotrebuje to veľa miesta.
Takže asi začnem tou lavičkou a časom budem rozširovať :-)
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#16202
Taj ja som dal soj nazor na univerzalne zostavy a netvrdim, ze su vsetky zle. Predavali sme aj tieto veci a musim povedat, ze to bola hroza. Vzdy to bolo tak, cim nizsia cena, tym vacsi hnus to bol. Preto sme to uplne z predaja vyradili. Dokonca sme zistili, ze na niektorych veciach sa ani cvicit nedalo. No skratka pruser jak hovado. Preto som skor od toho odhovaral.
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#16210
Falcon666 napísal:Chlapi, ja som sa už rozhodol pre lavičku :-)
Tak v poriadku je to tvoja volba.
Užívateľov profilový obrázok
Od Falcon666
#16239
FitPotreby.sk napísal:Tak daj, ze aku si vybral. Sme zvedavi.
No, predsa tú na začiatku :-)
Tento obrazok bol zmenseny  - klikni na zvacsenie

Zvažoval som ešte túto, ale k tej by som potreboval stojan. Aj som ju preferoval, ale mám iné výdavky.... a bez stojanu je to naprd :a17
Tento obrazok bol zmenseny  - klikni na zvacsenie

Vyrábať sa mi ho nechce, nemám teraz na to čas a samostatný stojan stojí min toľko čo lavička, tak som zvolil kompromis - lavička + stojan a tú kladku môžem/nemusím mať namontovanú, ak by mi to tam zavadzalo.
Tam vidím to slabšie miesto, ale hádam to konštrukcia zvládne :a21 :-)

No, dajte názory :a10
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#16270
Falcon666 napísal:Nič , žiadna kritika ? :a10
Ja Ta chcem stale odhovorit. Lepsie som sa pozrel na ten obrazok a obavam sa, ze som mal pravdu, ked patris medzi ludi, ktorym v zasade nic nevadi, tak ju budes pouzivat a uspokojis sa s tym co mas. Ale ak nie, tak budes cely cas nadavat.
napr. ten bicepspult sa podla mna nebude dat pouzivat s velkou cinkou, nemas ju kam polozit.
To predkopavanie, sa mi zda rovnako nepouzitelne, mozno s velkou davkou sebazapretia. Nie su tam pouzite ziadne loziska, len kov na kov, co sa velmi rychlo opotrebovava.
Stabilita toho zadneho stojana s kladkou mi tiez pripada dost pofiderna.
Užívateľov profilový obrázok
Od Falcon666
#16272
FitPotreby.sk napísal:Ja Ta chcem stale odhovorit. Lepsie som sa pozrel na ten obrazok a obavam sa, ze som mal pravdu, ked patris medzi ludi, ktorym v zasade nic nevadi, tak ju budes pouzivat a uspokojis sa s tym co mas. Ale ak nie, tak budes cely cas nadavat.
napr. ten bicepspult sa podla mna nebude dat pouzivat s velkou cinkou, nemas ju kam polozit.
To predkopavanie, sa mi zda rovnako nepouzitelne, mozno s velkou davkou sebazapretia. Nie su tam pouzite ziadne loziska, len kov na kov, co sa velmi rychlo opotrebovava.
Stabilita toho zadneho stojana s kladkou mi tiez pripada dost pofiderna.
No, dobre, ale aspoň tá lavička bez stojana je celkom fajn, nie ?
( ...už keby som sa rozhodol, že si stojan urobím alebo kúpim )
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#16273
Falcon666 napísal:
FitPotreby.sk napísal:Ja Ta chcem stale odhovorit. Lepsie som sa pozrel na ten obrazok a obavam sa, ze som mal pravdu, ked patris medzi ludi, ktorym v zasade nic nevadi, tak ju budes pouzivat a uspokojis sa s tym co mas. Ale ak nie, tak budes cely cas nadavat.
napr. ten bicepspult sa podla mna nebude dat pouzivat s velkou cinkou, nemas ju kam polozit.
To predkopavanie, sa mi zda rovnako nepouzitelne, mozno s velkou davkou sebazapretia. Nie su tam pouzite ziadne loziska, len kov na kov, co sa velmi rychlo opotrebovava.
Stabilita toho zadneho stojana s kladkou mi tiez pripada dost pofiderna.
No, dobre, ale aspoň tá lavička bez stojana je celkom fajn, nie ?
( ...už keby som sa rozhodol, že si stojan urobím alebo kúpim )
Daj si urobit tomu vyssie co ti nukal.
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#16286
Falcon666 napísal:No, dobre.

A čo máte proti tejto lavičke ?
Tento obrazok bol zmenseny  - klikni na zvacsenie
Podla obrazku sa to dost tazko hodnoti, mozno bude stacit, ale nerozumiem naco tam su tie valce na nohy? Najvyssi sklon lavice je jak sa zda 45stupnov, polohovatelna lavica by sa mala dat nastavit na viac stupnov, v hornej polohe, ak chces cvicit nejake veci v sede s oporou chrbta.
Neda sa porovnat jej velkost s clovekom.
What is the use of Fildena Tablet?

Fildena Super Active is primarily used to treat […]

What Age Is Acne the Worst?

Acne can occur at any age, but it is most common d[…]

Tst a iné látky

Caute často omielana téma objednával[…]

If you're in search of effective medication for er[…]