Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Všeobecné témy o doplnkoch výživy.
Proteiny, gainery, aminokyselniy, kreatín, NO produkty, spaľovače tuku, stimulanty, kĺbová výživa, vitamíny a podobne.
Užívateľov profilový obrázok
Od Kotlik
#15739
FitPotreby.sk napísal:
Kotlik napísal:Zdravím, dnes som kúpil od kamaráta kúpil aminokyseliny Bcaa 6400 a hot blood od SN. Ešte mi ostáva cca 10 dní do skončenia užívania kreatin monohydratu. Chcem sa spýtať, či tie veci od SN môžem začať užívať už teraz.
BCAA mozes, HotBlood by som nedaval - podla toho co som cital tam napchali vsetko co zohnali a nazvali to horuca krv. Je v tom tiez kreatin, resp. kreatiny rozne, takze ked to pridas k tomu monohydratu bude toho zbytocne vela.
Potom som cital, ze je v tom aj kofein, co ma zarazilo, lebo kofein ako prirodzene diuretikum odvodnuje a kreatin zavodnuje, tak neviem co si o tm mam mysliet. :a21
Tak aj ten hot blood som teda zatiaľ odložil, mne tento druh doplnku príde zbytočný, pretože tá cena je veľmi vysoká a efekt žiaden.

Reklama

Reklama

#15741
Kotlik napísal:
FitPotreby.sk napísal:
Kotlik napísal:Zdravím, dnes som kúpil od kamaráta kúpil aminokyseliny Bcaa 6400 a hot blood od SN. Ešte mi ostáva cca 10 dní do skončenia užívania kreatin monohydratu. Chcem sa spýtať, či tie veci od SN môžem začať užívať už teraz.
BCAA mozes, HotBlood by som nedaval - podla toho co som cital tam napchali vsetko co zohnali a nazvali to horuca krv. Je v tom tiez kreatin, resp. kreatiny rozne, takze ked to pridas k tomu monohydratu bude toho zbytocne vela.
Potom som cital, ze je v tom aj kofein, co ma zarazilo, lebo kofein ako prirodzene diuretikum odvodnuje a kreatin zavodnuje, tak neviem co si o tm mam mysliet. :a21
Tak aj ten hot blood som teda zatiaľ odložil, mne tento druh doplnku príde zbytočný, pretože tá cena je veľmi vysoká a efekt žiaden.
pockaj az doberies vsetko ostatne co mas, hlavne ten kreatin a potom samostatne si skus nasadit hot blood, lebo zase za celkom zbytocne by som to nepovazoval, skor sa na to treba pozriet triezvou hlavou a rozlozit si zlozenie vyrobku na jednotlive zlozky a nastudovat si nieco o nich a skus uplne odfiltrovat tie reklamne debiliny
Užívateľov profilový obrázok
Od bEbE
#17209
nejako som nevedel kam zaradiť tuto tému, už ako som písal v iných príspevkoch tak som úplný začiatočník v oblasti doplnkov stravy doteraz som neužíval nič a chcem sa spýtať aké výživové doplnky by ste mi poradili hlavne na zvýšenie sily a objemu(ale o ten mi až toľko nejde)? už som si čítal veľa o strave a tak ale nie všetko by bolo pre mňa také jednoduché tak v určitých oblastiach si rád dopomôžem i rôznymi doplnkami.
tak čo mi poradíte?
Užívateľov profilový obrázok
Od Kotlik
#17210
bEbE napísal:nejako som nevedel kam zaradiť tuto tému, už ako som písal v iných príspevkoch tak som úplný začiatočník v oblasti doplnkov stravy doteraz som neužíval nič a chcem sa spýtať aké výživové doplnky by ste mi poradili hlavne na zvýšenie sily a objemu(ale o ten mi až toľko nejde)? už som si čítal veľa o strave a tak ale nie všetko by bolo pre mňa také jednoduché tak v určitých oblastiach si rád dopomôžem i rôznymi doplnkami.
tak čo mi poradíte?
tak treba čítať ešte viac a samozrejme odskušať na sebe, v prvom rade z doplnkov PROTEÍN musí byť, minimálne dve dávky proťáku denne...druhá vec je gainer, sacharidy po tréningu sú veľmi potrebné, záleží na tebe čo si vyberieš, tieto dve veci sú podľa mňa úplný základ všetko potrebné nájdeš na stránke sponzora webu http://www.fitpotreby.sk
#17233
bEbE napísal:nejako som nevedel kam zaradiť tuto tému, už ako som písal v iných príspevkoch tak som úplný začiatočník v oblasti doplnkov stravy doteraz som neužíval nič a chcem sa spýtať aké výživové doplnky by ste mi poradili hlavne na zvýšenie sily a objemu(ale o ten mi až toľko nejde)? už som si čítal veľa o strave a tak ale nie všetko by bolo pre mňa také jednoduché tak v určitých oblastiach si rád dopomôžem i rôznymi doplnkami.
tak čo mi poradíte?
tak samozrejme kazdy Ti odporuci v prvom rade protein alebo gainer
protein, uz zo samotneho nazvu - bielkoviny, gainer je viac zamerany na komplex sacharidov
ale myslim, ze na prve miesto vela kulturistov stavia klbovu vyzivu, na ktoru vsetci radi zabudaju
niekomu velmi prospieva kreatin, ktory je inak velmi diskutabilny doplnok
dalsia celkom dobra vec je NO oxid dusika, je to aminokyselina arginin, ktora to ma na svedomi okrem ineho dilataciu ciev, vysoke prekrvenie a tym zlepsuje transport zivin do svalovych buniek
a potom aj rozne vitaminy, najma C a komplex vitaminov skupiny B
tiez BCAA aminokyseliny su zrejme dobra vec, rovnako glutamin berie vela uspesnych kulturistov a nedaju nan dopustit
no a teraz sa v tom vyznaj, ked je ich milion znaciek a druhov :a14
Užívateľov profilový obrázok
Od matias
#17250
Zdravim Vas,
mozem poprosit o radu pri objemovom treningu, nakupil som si tieoto suplementy a rad by som vedel kedy a v akom mnozstve ich treba uzivat.co postaci v treningove dni a co aj vo volne?. MegaMass4000, protein 60%, kreatin, BCAA, HMB...postacia pri objemovke?alebo este nieco odporucite?
Dakujem
#17256
matias napísal:Zdravim Vas,
mozem poprosit o radu pri objemovom treningu, nakupil som si tieoto suplementy a rad by som vedel kedy a v akom mnozstve ich treba uzivat.co postaci v treningove dni a co aj vo volne?. MegaMass4000, protein 60%, kreatin, BCAA, HMB...postacia pri objemovke?alebo este nieco odporucite?
Dakujem
Ten Megamass to je zrejme gainer?
gainer a 60%protein nemaju od seba daleko, takze nevhodna kombinacia ku gaineru sa hodi protein s vyssim obsahom bielkovin
BCAA to je OK,
kreatin a HMB je zbytocne davat spolu, HMB je tiez nieco ako kreatin
do objemoveho treningu su vhodne okrem spalovacov takmer vsetky doplnky, len ich treba dobre skombinovat a nacasovat ich uzivanie
na kazdom vyrobku mas napisane kolko coho a kedy mas uzivat, lenze do toho vstupuju dalsie faktory, keby si cital na fore tak zistis, ze je dolezite vediet aky si somatotyp a podla toho si musis stanovit prijem jednotlivych zloziek stravy, este na to vplyva celkova hmotnost, pretoze prijem jednotlivych zloziek sa zvykne merat na 1kg telesnej hmotnosti
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#17265
matias napísal:Zdravim Vas,
mozem poprosit o radu pri objemovom treningu, nakupil som si tieoto suplementy a rad by som vedel kedy a v akom mnozstve ich treba uzivat.co postaci v treningove dni a co aj vo volne?. MegaMass4000, protein 60%, kreatin, BCAA, HMB...postacia pri objemovke?alebo este nieco odporucite?
Dakujem
V tvojom pripade sapon podla vahy by som do megamasu nesiel vobec. Ostatne veci v pohode. Radsej investuj do masa a ryze. Protein je slaby odporucam aspon 80%.
Užívateľov profilový obrázok
Od eazy20
#17331
Caute,kupil som si gajner MVP bulkpack 7,2kg a protein dymatize ISO100 hydrolyzat 2,2kg. V obidvoch je aj odmerka,poradite mi prosim kombinaciu ako to brat? kedy a kolko odmeriek gajneru a proteinu? travenie mam trochu pomalsie..vopred dakujem..cvicim dva dni,a dva dni oddych,kvoli robote..
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#17332
eazy20 napísal:Caute,kupil som si gajner MVP bulkpack 7,2kg a protein dymatize ISO100 hydrolyzat 2,2kg. V obidvoch je aj odmerka,poradite mi prosim kombinaciu ako to brat? kedy a kolko odmeriek gajneru a proteinu? travenie mam trochu pomalsie..vopred dakujem..cvicim dva dni,a dva dni oddych,kvoli robote..
Vies citat? Na etikete to najdes. Neni to nic tazke ani zlozite je to len doplnok cize netreba nad tym lamentovat. 2-3x denne z kazdeho.
Užívateľov profilový obrázok
Od matias
#17334
vlastomenn napísal:
matias napísal:ok dik za rady a kedy je vhodne brat tie suplementy?protein mam 80% nie 60%,sorry za preklep.
Mas to napisane na etikete.

sorry ale nemam tam tam nic napisane ze kedy to mam brat ci pred alebo po treningu.Je tam len davkovanie.gainer+kreatin mozem 1hod pred treningom? po treningu co?gainer+kreatin, a neskor protein.kedy mam brat bcaa a aj hmb?
diik.
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#17363
matias napísal:
vlastomenn napísal:
matias napísal:ok dik za rady a kedy je vhodne brat tie suplementy?protein mam 80% nie 60%,sorry za preklep.
Mas to napisane na etikete.

sorry ale nemam tam tam nic napisane ze kedy to mam brat ci pred alebo po treningu.Je tam len davkovanie.gainer+kreatin mozem 1hod pred treningom? po treningu co?gainer+kreatin, a neskor protein.kedy mam brat bcaa a aj hmb?
diik.
Priklad:
Hned rano protein
Desiata gainer
Po treningu gainer
Pred spanim protein
BCAA pred a po treningu tak isto aj HMB
Užívateľov profilový obrázok
Od matias
#17484
vlastomenn napísal:
matias napísal:
vlastomenn napísal:
matias napísal:ok dik za rady a kedy je vhodne brat tie suplementy?protein mam 80% nie 60%,sorry za preklep.
Mas to napisane na etikete.

sorry ale nemam tam tam nic napisane ze kedy to mam brat ci pred alebo po treningu.Je tam len davkovanie.gainer+kreatin mozem 1hod pred treningom? po treningu co?gainer+kreatin, a neskor protein.kedy mam brat bcaa a aj hmb?
diik.
Priklad:
Hned rano protein
Desiata gainer
Po treningu gainer
Pred spanim protein
BCAA pred a po treningu tak isto aj HMB
diik a creatin taktiez pred??
Užívateľov profilový obrázok
Od mamut
#17680
Zdravim,

mel bych dotaz ohledne vitaminu obecne,vetsinou se pise,ze pri narocnem treninku organismus potrebuje zvysene mnozstvi vitaminu rekneme dvojnasobne oproti normalu,otazka zni,jestli tomu pomoci nejakym komplexnim suplementem nebo to vse cerpat prostrednictvim pestre stravy ? pokud doplnek vyzivy,mate nejaky konkretni TIP na neco vhodneho ?

diky
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#17683
mamut napísal:Zdravim,

mel bych dotaz ohledne vitaminu obecne,vetsinou se pise,ze pri narocnem treninku organismus potrebuje zvysene mnozstvi vitaminu rekneme dvojnasobne oproti normalu,otazka zni,jestli tomu pomoci nejakym komplexnim suplementem nebo to vse cerpat prostrednictvim pestre stravy ? pokud doplnek vyzivy,mate nejaky konkretni TIP na neco vhodneho ?

diky
Jednoznacne treba doplnovat vo forme komplex vitaminov. Rano po jedle pripadne este vecer hodis do seba a mas pokoj.
#17686
mamut napísal:Zdravim,

mel bych dotaz ohledne vitaminu obecne,vetsinou se pise,ze pri narocnem treninku organismus potrebuje zvysene mnozstvi vitaminu rekneme dvojnasobne oproti normalu,otazka zni,jestli tomu pomoci nejakym komplexnim suplementem nebo to vse cerpat prostrednictvim pestre stravy ? pokud doplnek vyzivy,mate nejaky konkretni TIP na neco vhodneho ?

diky
ak chces vitaminy , vyber si z týchto : http://www.fitpotreby.sk/doplnky-vyzivy/vitaminy/
#17693
mamut napísal:Zdravim,

mel bych dotaz ohledne vitaminu obecne,vetsinou se pise,ze pri narocnem treninku organismus potrebuje zvysene mnozstvi vitaminu rekneme dvojnasobne oproti normalu,otazka zni,jestli tomu pomoci nejakym komplexnim suplementem nebo to vse cerpat prostrednictvim pestre stravy ? pokud doplnek vyzivy,mate nejaky konkretni TIP na neco vhodneho ?

diky
Mne sa velmi dobre osvedcilo toto http://www.fitpotreby.sk/product/multi-mega-sport-111/
len davky odporucaju 1kapsulu denne, ja by som dal najmenej 2, rano a vecer jednu

dostat do seba prostrednictvom pestrej stravy tolko vitaminov a mineralov je problem
Užívateľov profilový obrázok
Od Raver1231
#18699
Zdravim Vas borci. Troska o mne : Cvicim asi 9 mesiacov (musim povedat ze nepravidelne , nemam preco klamat :-() Mam 185cm a 94 kg+- ... No a k veci - dnes som sa pozrel do zrkadla a povedal som dost.Chcel by som sa spytat ako to funguje ked zacnem papat doplnky na objem . Myslim tym protein , gainer ,.. no a proste ine :-) Momentalne som hora tuku a bojim sa ze ked to zacnem jest tak budem vyzerat este vacsi tucniak ako som . Alebo sa tuk premeni na sval? Alebo ako to je ? Mam najprv nahodit dietu a potom objem ? (co by som robil nerad:-D)

Nakoniec by som chcel vediet co berete vy (nemyslim steroidy na to mam cas) proste nejaku klasiku..Na cene nezalezi..

Dakujem za odpoved, dufam ze ste pochopili co som chcel...
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#18700
Raver1231 napísal:Zdravim Vas borci. Troska o mne : Cvicim asi 9 mesiacov (musim povedat ze nepravidelne , nemam preco klamat :-() Mam 185cm a 94 kg+- ... No a k veci - dnes som sa pozrel do zrkadla a povedal som dost.Chcel by som sa spytat ako to funguje ked zacnem papat doplnky na objem . Myslim tym protein , gainer ,.. no a proste ine :-) Momentalne som hora tuku a bojim sa ze ked to zacnem jest tak budem vyzerat este vacsi tucniak ako som . Alebo sa tuk premeni na sval? Alebo ako to je ? Mam najprv nahodit dietu a potom objem ? (co by som robil nerad:-D)

Nakoniec by som chcel vediet co berete vy (nemyslim steroidy na to mam cas) proste nejaku klasiku..Na cene nezalezi..

Dakujem za odpoved, dufam ze ste pochopili co som chcel...
Trenuj a telo sa bude menit. Sotva si len zacal a uz sa stazujes. Ked odtrenujes 5 rokov potom sa mozes stazovat. Doplnky mozes brat a nemusis. Ako doplnok daj protein do gainerov nechoj. Mozes davat aj karnitin. To si od koho pocul ze sa tuk premiena na sval? Mozno u mimozemstanov co vedia carovat. Tuk mozes spalit alebo nabrat a sval tak isto.
#18730
Tak samozrejme tuk sa na sval nikdy nepremeni.
To najpodstatnejsie co mozes v tejto chvili pre seba urobit je, ze popri treningu si razantne uprav jedalnicek.
Ak naozaj chces doplnky, tak vzhladom k tomu, ze hovoris, ze si jeden tuk, odporucam len protein s vysokym obsahom bielkovin, rozdeluju sa vacsinou srvatkove proteiny podla percent. Takze cim vyssi obsah bielkovin tym lepsie. Okolo 80%.
Ak by si siel do nejakeho karnitinu, mozes, ale nezabudni, ze to nieje zazrak, teba ho brat dlhodobo a popri tom samozrejme pravidelne cvicit a pri karnitine je vhodne kardio, ba priam ziaduce.

Ale najvacsi doraz kladiem na beznu stravu.
Užívateľov profilový obrázok
Od proxi
#18735
dobrý deň, ja by som sa chcel opýtať, cvičil som tak nepravidelne, teraz sa snažím ( ako som čítal fórum ) cvičiť lepšie...
napr. cvičil som len určité partie, 1 deň hrudník na 2 deň biceps, 3 deň zase hrudník 4 deň biceps, nič iné, no a medzi tým niekedy aj 7 dni pauzy... teraz sa snažím pravidelne a hlavne (dúfam ) že všetky partie. No a nechávam aj nejaký deň pauzy. Chcel by som vedieť, mám kreatín a gainer, ale nechcem ho začať brať, lebo chcem dodržať (aspoň) tu nasycovaciu fázu, ale teraz je veľa kamarátov, ktorí sa narodili v tomto mesiaci a príležitosti na alkohol. Asi by som na tie veci nemal popíjať alkohol, či? A ako veľmi ten alkohol vplýva na tie suplementy? (aby som to nebral zbytočne )
ďakujem

ospravedlňujem sa, ak som v zlom okienku
What is the use of Fildena Tablet?

Fildena Super Active is primarily used to treat […]

What Age Is Acne the Worst?

Acne can occur at any age, but it is most common d[…]

Tst a iné látky

Caute často omielana téma objednával[…]

If you're in search of effective medication for er[…]