Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od Peter Sýkora
#14181
Zdravim chlapi

Cvicim objemovo tak lahšie už asi take 2 roky s menšimi prestavkami koli zdravotnym problemom, no dospel som k nazoru ze proste mam privela tuku aby som namne nejake prirastky svalov spozoroval, no proste mi to vadi ze aj ked sa sila trocha zdvíha proste vyzerám stále tak isto a tuku je viac a nie svalov, preto som sa rozhodol ze chcem najprv schudnuť a odobrať zo seba ten tuk do isteho štadia kedy to uz bude ono a potom zacnem znova cvičit objemove cviky na rast svalov, lebo ja vidim ze sila vzrastá napr na tlaky na lavicke s velkou cinkou som zacinal pri uplne smiešnych 15 kg a teraz robim asi 4 serie po 10 opakovani so 40-50 kg len proste na vzhlade nevidno absolutne nič stale vyzeram tak isto. Preto by som Vas chcel poprosit o pomoc ci by ste mi nenapísali alebo nezhotovili nejake treningovy plan práve na cviky pri ktorych budem hlavne z brucha spaľovať tuk, stále som cvičil klasicke brušáky na rovnej podložke, na šikmej lavičke potom skracovačky alebo zdvihy kolien, no pri niektorých ma rozboell velmi chrbát a akoby som nevidel aj po dlhsej dobe učinok... preto by som vas chcel poprosit o rady na cviky alebo o zostavenie plánu kde by som to spalovanie tuku, nielen z brucha uvidel ... pretoze teraz je ta moja postava taka nijaka... ziadne svaly nevidno nič... i ked nejaka sila uz je...

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#14182
Peter Sýkora napísal:Zdravim chlapi

Cvicim objemovo tak lahšie už asi take 2 roky s menšimi prestavkami koli zdravotnym problemom, no dospel som k nazoru ze proste mam privela tuku aby som namne nejake prirastky svalov spozoroval, no proste mi to vadi ze aj ked sa sila trocha zdvíha proste vyzerám stále tak isto a tuku je viac a nie svalov, preto som sa rozhodol ze chcem najprv schudnuť a odobrať zo seba ten tuk do isteho štadia kedy to uz bude ono a potom zacnem znova cvičit objemove cviky na rast svalov, lebo ja vidim ze sila vzrastá napr na tlaky na lavicke s velkou cinkou som zacinal pri uplne smiešnych 15 kg a teraz robim asi 4 serie po 10 opakovani so 40-50 kg len proste na vzhlade nevidno absolutne nič stale vyzeram tak isto. Preto by som Vas chcel poprosit o pomoc ci by ste mi nenapísali alebo nezhotovili nejake treningovy plan práve na cviky pri ktorych budem hlavne z brucha spaľovať tuk, stále som cvičil klasicke brušáky na rovnej podložke, na šikmej lavičke potom skracovačky alebo zdvihy kolien, no pri niektorých ma rozboell velmi chrbát a akoby som nevidel aj po dlhsej dobe učinok... preto by som vas chcel poprosit o rady na cviky alebo o zostavenie plánu kde by som to spalovanie tuku, nielen z brucha uvidel ... pretoze teraz je ta moja postava taka nijaka... ziadne svaly nevidno nič... i ked nejaka sila uz je...
Napisal si totalne hluposti mi to pripada ako ked ides staviat dom a zacnes od strechy. Pri tvojej vyske a vahe ma nepresvedcis ze si tucny. A este jedna vec nikdy nikdo nespali tuk z jednej partie cize organizmus pracuje ako celok v celom tele nie napr. na bruchu a ostatne casti tela su odstavene. Ked si najdem cas (som po nocnej) napisem ti presne co mas robit. Mohol si prilozit aj foto napr. do albumu ale nie modnu prehliadku v tricku alebo bermudoch pripadne teplakoch to ja nemam za potrebu vidiet.
Užívateľov profilový obrázok
Od Peter Sýkora
#14183
Mne je jasné že pri chudnutí to nejde len z jednej partie, proste len nechcem nejake diety ktore by ma celeho vysušili, tu je foto no je už staršie ma už asi pol roka a myslim ze uz som odvtedy zase troška pribral, najmä na bruchu sa mi toho už zbiera, napr ked sedím tak už sa tam nazbiera toho dosť a vtedy to najviac vidno kolko toho tam uz je ale z fotky to tak nevidno, jednoducho z toho chcem ubrať aby bolo aspon trocha vidno tvar brušnych svalov a prs lebo teraz mam pocit ze na nich mam vrstvu tuku a koli tomu to ma zvlaštne tvary... ja som si vedomí že potrebujem ešte nabrať objem do nich no zase chcem aby mali aj nejaky ten tvar a nie take nijake... a vobec som nepisal ze si myslim ze som tucny len som to myslel tak ze nejaka ta vrstva tam uz je a zbiera sa to...
jFw-1900.JPG
jFw-1900.JPG (31.57 KiB) 3180 zobrazení
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#14184
Ty chces schudnut? A co chces aby na tebe ostalo kosti a koza? Nepodmienecne tam supni okamzite objemovku. Mi pripadas ake zakomplexovane zenske anorekticky ktore z nejakeho dovodu stale tvrdia ze su tucne. Tym ze budes trenovat ta bude aj spalovat a este jedna podstatna vec cim budes mat viac svalovej hmoty oto budes spalovat este rychlejsie. Daj si trening:
:a45 Objemový tréning č.1- začiatočník
Objemové tréningové plány - rozpisy

Po 2-3 mesiacoch prejdi na :a45 Objemový tréning č.2- začiatočník
Užívateľov profilový obrázok
Od Peter Sýkora
#14187
Tie cviky mam cviciť že vsetko zaradom? alebo že dam za sebou 5 serii na prsia potom idem zaradom 5 serii na plecia atd ? popripade mozem si niektore cviky zmeniť ? napr na chrbat zhyby este tolko nezvladnem
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#14188
Peter Sýkora napísal:Tie cviky mam cviciť že vsetko zaradom? alebo že dam za sebou 5 serii na prsia potom idem zaradom 5 serii na plecia atd ? popripade mozem si niektore cviky zmeniť ? napr na chrbat zhyby este tolko nezvladnem
Nic tam nemen ak nevladzes hrazdu samozrejma vec daj mesto nej kladku za par mesiacov zosilnies a mozes davat hrazdu. Trenuj cviky v poradi ako su udane.
Užívateľov profilový obrázok
Od Peter Sýkora
#14189
Ja ine cviky meniť nechcem len tu hrazdu pretože to este nezvladam potom samozrejme ze by som ju zaradil naspäť... ja som myslel ze by som chcel vyzerať niečo ako toto... ci myslis ze tento je chudy ? kedze je este chudsi ako ja... samozrejme viem ze chlapik na fotke ma odcvicene viac ako ja
Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg (12.66 KiB) 3164 zobrazení
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#14207
Peter Sýkora napísal:Ja ine cviky meniť nechcem len tu hrazdu pretože to este nezvladam potom samozrejme ze by som ju zaradil naspäť... ja som myslel ze by som chcel vyzerať niečo ako toto... ci myslis ze tento je chudy ? kedze je este chudsi ako ja... samozrejme viem ze chlapik na fotke ma odcvicene viac ako ja
Bez názvu.jpg
Jasne ze je stihlucky. Ja som bol tiez na tom tak ze som sa nevladyl dvihat na urcity pocet opakovani cize som robil urcity cas kladku a uz to islo casom same a urobil som 20 zhybov. Mozes urobit aj tak co ti odporucim ze si das hrazdu tolko opakovani kolko vladzes napr 3-4 a hned to dorazis zvisok opakovani kladkou. Toto je velmi dobra receptura o ktorej asi nik ani nevie.
Užívateľov profilový obrázok
Od Peter Sýkora
#14211
Tak toto ze ja podhmatom na hrazde viem vpohode, no to je na biceps, na chrbat nadhmatom max 1-2 hrozne slaby som nato ešte... dneska som cvicil ten prvy trening ale dal som si len 3 serie pretoze som bol fakt riadne zadychany a nevladal som už... teraz som mal a trocha prestavku cize asi aj preto musim sa zase do toho dostať...
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#14215
Peter Sýkora napísal:Tak toto ze ja podhmatom na hrazde viem vpohode, no to je na biceps, na chrbat nadhmatom max 1-2 hrozne slaby som nato ešte... dneska som cvicil ten prvy trening ale dal som si len 3 serie pretoze som bol fakt riadne zadychany a nevladal som už... teraz som mal a trocha prestavku cize asi aj preto musim sa zase do toho dostať...
Ak si mal pauzu uber zo serii jednoznacne a 2-3 tyzdne trenuj z mensim poctom serii proste si trening prebiehaj a nezanedbavaj stravu lebo ked uberes na strave trening ti skor neprospeje ako pomoze.
Užívateľov profilový obrázok
Od Peter Sýkora
#14217
Len ked ja mam potom pocit ze som malo zacvicil a ze to vobec neucinkuje... teda zadýchaný som bol... ale necitil som vobec ziadne velke namahania na svaly... ziadne akoby napumpovanie alebo až palenie svalov ako ked som cvicil niekedy nič iba zadýchanosť
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#14218
Peter Sýkora napísal:Len ked ja mam potom pocit ze som malo zacvicil a ze to vobec neucinkuje... teda zadýchaný som bol... ale necitil som vobec ziadne velke namahania na svaly... ziadne akoby napumpovanie alebo až palenie svalov ako ked som cvicil niekedy nič iba zadýchanosť
Sa cudujes po pauze? Casom pride aj napumpovanie a cim bude sval trenovanejsi tym sa bude dat rychlejsie napumpovat. Netreba lamentovat ale urob vsetko co som ti napisal.
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#14221
Peter Sýkora napísal:Zdravim chlapi

Cvicim objemovo tak lahšie už asi take 2 roky s menšimi prestavkami koli zdravotnym problemom, no dospel som k nazoru ze proste mam privela tuku aby som namne nejake prirastky svalov spozoroval, no proste mi to vadi ze aj ked sa sila trocha zdvíha proste vyzerám stále tak isto a tuku je viac a nie svalov, preto som sa rozhodol ze chcem najprv schudnuť a odobrať zo seba ten tuk do isteho štadia kedy to uz bude ono a potom zacnem znova cvičit objemove cviky na rast svalov, lebo ja vidim ze sila vzrastá napr na tlaky na lavicke s velkou cinkou som zacinal pri uplne smiešnych 15 kg a teraz robim asi 4 serie po 10 opakovani so 40-50 kg len proste na vzhlade nevidno absolutne nič stale vyzeram tak isto. Preto by som Vas chcel poprosit o pomoc ci by ste mi nenapísali alebo nezhotovili nejake treningovy plan práve na cviky pri ktorych budem hlavne z brucha spaľovať tuk, stále som cvičil klasicke brušáky na rovnej podložke, na šikmej lavičke potom skracovačky alebo zdvihy kolien, no pri niektorých ma rozboell velmi chrbát a akoby som nevidel aj po dlhsej dobe učinok... preto by som vas chcel poprosit o rady na cviky alebo o zostavenie plánu kde by som to spalovanie tuku, nielen z brucha uvidel ... pretoze teraz je ta moja postava taka nijaka... ziadne svaly nevidno nič... i ked nejaka sila uz je...
Tak asi si ovplyvneny fotkami profikov, co maju svaly vysekane na kozu. Zabudni na to, za prve je to neprirodzeny stav, ktory aj u profikov trva len velmi kratko. Potrebujes najprv nabrat vela hmoty a potom Ti garantujem, ze budes vyzerat uplne perfektne. Musis ladovat do seba vsetko co Ti pride do cesty, vobec sa neobmedzuj. Vsetko do radu a vela. Aj protein by nezaskodil. Potrebujes vela energie prijat a malo spalit. Potom budes rast. S pribudajucou hmotou uvidis aj svaly.

Tie brusaky asi robis zle, ked Ta pri tom boli chrbat. Lahni si na zem, dvihni nohy hore a nezapieraj si ich o nic, max. si ich poloz na lavicku. Potom ruky daj za hlavu alebo na prsia a dvihaj len lopatky, tak aby si v hornej polohe maximalne zmrstil brusne svaly. Dvihanie noh vo vise by Ti tiez nemalo robit problem s chrbtom.
Užívateľov profilový obrázok
Od Peter Sýkora
#14229
Mam otazku... aky mate nazor na svalovku ? po vcerajsom cviceni som ju v miernej intenzite dostal... pred nejakým časom som čítal že vraj svalovka je dobré znamenie ze svaly boli pricvičené a že cvik bol prevedený tam kde mal byť a že ked boli partia ktoru sme precivičovali tak to znamená že cvik bol dobre prevedený a učinny, No dnes som cital ze vraj je to znak zlého neprimeraného precvicenia .... tak ja teraz vazne neviem čo si mam otom myslieť...
Užívateľov profilový obrázok
Od whoo
#14230
Peter Sýkora napísal:Mam otazku... aky mate nazor na svalovku ? po vcerajsom cviceni som ju v miernej intenzite dostal... pred nejakým časom som čítal že vraj svalovka je dobré znamenie ze svaly boli pricvičené a že cvik bol prevedený tam kde mal byť a že ked boli partia ktoru sme precivičovali tak to znamená že cvik bol dobre prevedený a učinny, No dnes som cital ze vraj je to znak zlého neprimeraného precvicenia .... tak ja teraz vazne neviem čo si mam otom myslieť...
svalovica je dobry ukazatel toho ci si precvicoval spravnu partiu spravnym sposobom, ale nieje nevyhnutna. V zaciatkoch ti moze ukazat ci cvicis spravne takze napriklad ked ta po cviceni prs bolia ramena tak vies ze asi nieco robis zle a tymto sposobom pokus-omyl sa naucis spravnu techniku na danu svalovu partiu. Casom ked budes pokrocilejsi a techniku budes zvladat je svalovica uz len na obtiaz, ale nie vzdy sa jej vyhnes.
Zhrnul by som to tak, ze svalovica nieje nic hrozne alebo skodlive. Ale taka svalovica, ze sa nemozes asi moc zdrava nebude, ze?
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#14233
Peter Sýkora napísal:Mam otazku... aky mate nazor na svalovku ? po vcerajsom cviceni som ju v miernej intenzite dostal... pred nejakým časom som čítal že vraj svalovka je dobré znamenie ze svaly boli pricvičené a že cvik bol prevedený tam kde mal byť a že ked boli partia ktoru sme precivičovali tak to znamená že cvik bol dobre prevedený a učinny, No dnes som cital ze vraj je to znak zlého neprimeraného precvicenia .... tak ja teraz vazne neviem čo si mam otom myslieť...
Svalovka je bezny jav je to vlastne male poskodenie buniek pri treningu a znamka toho je ze su poskodene pri zatazi ktore sa hoja v dnoch volna. Ale pozor moze byt aj svalovy zapal ktory sa prejavuje silnou bolestou a pri dotyku alebo hybanim urciteho svalu dokonca aj opuchom. Ja som toto zazil ked som bol mlady a hlupy ked som zacvicil 2 hodiny prsia a mal som zapal 2 tyzdne a nesmierne bolesti. Tomuto sa treba vyhnut lebo to uz ma nie rastove ucinky ale stresove (pretrenovanie) co znamena atrofiu.
Užívateľov profilový obrázok
Od Peter Sýkora
#14235
Len preto som sa pýtal pretože članky otom vidim často a niekde to ukazuju ako priaznivý jav a niekde ako jav kedy je to skodlive a ako ukazovatel zlej techniky, samozrejme aj ako vy píšete vidno že záleží od akoby toho typu svalovky.... ja som doposial nič až také silné nemal... a stále ked som cvičil prsia bolely ma prsia ked biceps tak ma bolel biceps mne sa este nestalo zeby ma bolelo niečo uplne ine... potom som rad ze to podla vas nieje až take zle... teraz napr mam svalovku zo vcerajska ale fakt len taku miernu, zajtra to chcem ist znova precvičiť, nic extra zase 2-3 serie na začiatok tak dufam že zvladnem
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#14236
Peter Sýkora napísal:Len preto som sa pýtal pretože članky otom vidim často a niekde to ukazuju ako priaznivý jav a niekde ako jav kedy je to skodlive a ako ukazovatel zlej techniky, samozrejme aj ako vy píšete vidno že záleží od akoby toho typu svalovky.... ja som doposial nič až také silné nemal... a stále ked som cvičil prsia bolely ma prsia ked biceps tak ma bolel biceps mne sa este nestalo zeby ma bolelo niečo uplne ine... potom som rad ze to podla vas nieje až take zle... teraz napr mam svalovku zo vcerajska ale fakt len taku miernu, zajtra to chcem ist znova precvičiť, nic extra zase 2-3 serie na začiatok tak dufam že zvladnem
Ked je na urcitom svale svalovka a je na rade uz trening toho svalu treba dat den alebo dva dni volna naviac pokial svalovka neustupi uplne pretoze sval nie je este zregenerovany.
Užívateľov profilový obrázok
Od Kotlik
#14242
Peter Sýkora napísal:Takže by som zajtra ist nemal ?
Ak máš stále svalovku, dokonca aj miernu tak určite nie, radšej ešte vydrž aby si ten sval nemahál zbytočne, musíš si určiť intervaly aby si bol schopný kvalitne zregenerovať.
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#14250
baumitkiller napísal:Posilojem už asi mesiac a nemám vôbec svalovku
A naco tu svalovku potrebujes? Pokial trenujes poriadne a tvrdo nezalezi na tom ci sa svalovka ukaze. Neviem kde poniektory beriete zastarale nazory ze ked sa svalovka neukaze ze sval neporastie alebo ze ste trenovali zle. Profici a vlastne sutazny kulturisti nemaju svalovku niekolko rokov a ich svalovy rozvoj je na vysokej urovni. Ja tiez uz neviem co je svalovka a rastiem.Chapeme sa? V prvom rae je potrebne sval zivit cize dobra strava a na treningu ho poriadne prekrvit cim do svalu dostanes velke mnozstvo zivyn samozrejme pri nedostatocnej strave tam dostanes prd.
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#14255
Svalovici sa da predist alebo ju maximalne eliminovat, tym ze dame po treningu dobru vyzivu. Svalovica vznika krystalizaciou kyseliny mliecnej vo svale. Da sa znizit spravnym a hlbokym dychanim. Cim viac kyslika do svalu dostanes tym mensia svalovica bude.

Svalovica nieje nic z coho treba mat obavu a naozaj niekedy je dobrym voditkom pri urcovani ci som cvicil spravny sval.

Cim dlhsie trenujes tym mensia pravdepodobnost je ze budes mat svalovicu. Plne suhlasim, ze moze byt aj dobrym ukazovatelom regeneracie svalov. Pocas svalovice by som tiez este dany sval necvicil.
Tst a iné látky

Caute často omielana téma objednával[…]

If you're in search of effective medication for er[…]

What Age Is Acne the Worst?

Acne can occur at any age, but it is most common d[…]

Buy Isotretinoin Onlinea potent medication for s[…]