Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

#25739
Zdravím.

Potreboval by som radu ohľadom správneho použitia doplnkov.
Takže mám kúpený kreatín, BCA čka, hovädzí proteín a glutamín (ten je manželkin ale nepapá ho lebo smrdí)

Aké by bolo ideálne použitie?
Rozmýšľal som takto:
Ráno: Proteín
Pred tréningom: Glutamín, BCA, Kreatín
Po tréningu: Glutamín, BCA, Kreatín, Proteín
Pred spánkom: Proteín

Mohlo by to takto byť alebo mám niečo upraviť / dokúpiť.

Ďakujem

Reklama

Reklama

#25740
Kalor napísal:Zdravím.

Potreboval by som radu ohľadom správneho použitia doplnkov.
Takže mám kúpený kreatín, BCA čka, hovädzí proteín a glutamín (ten je manželkin ale nepapá ho lebo smrdí)

Aké by bolo ideálne použitie?
Rozmýšľal som takto:
Ráno: Proteín
Pred tréningom: Glutamín, BCA, Kreatín
Po tréningu: Glutamín, BCA, Kreatín, Proteín
Pred spánkom: Proteín

Mohlo by to takto byť alebo mám niečo upraviť / dokúpiť.

Ďakujem
Zdravim.
Najprv skús zodpovedať na tieto otázky:
1. Ide o dietu/objem ?
2. Tvoj jedálniček ?
3. Prečo si zvolil práve hovädzí proteín ?

:a6
#25744
1. V podstate sa jedná skôr o udržanie - sústredím sa na nárast sily / mierna rysovačka

2. Raňajky: 8:00 olovrant: 9:30 Obed : 11:00 ľahké jedlo: 15:00 večera: 18:00 chuťovka: 20:00

3. hovädzí proteín momentálne prvý krát skúšamchcem zistiť ako bude telo reagovať naň. Doteraz som šiel srvátkové ale to naposledy 3 mesiace dozadu.

PS: momentálne necvičím moc aktívne 1-2 krát týždenne von 1 krát fitko idem to meniť na 3-4 krát fitko x-krát von.
#25745
Kalor napísal:1. V podstate sa jedná skôr o udržanie - sústredím sa na nárast sily / mierna rysovačka

2. Raňajky: 8:00 olovrant: 9:30 Obed : 11:00 ľahké jedlo: 15:00 večera: 18:00 chuťovka: 20:00

3. hovädzí proteín momentálne prvý krát skúšamchcem zistiť ako bude telo reagovať naň. Doteraz som šiel srvátkové ale to naposledy 3 mesiace dozadu.

PS: momentálne necvičím moc aktívne 1-2 krát týždenne von 1 krát fitko idem to meniť na 3-4 krát fitko x-krát von.
No s tým jedálničkom si sa mohol rozpísať aj viac konkrétne.
Čo sa týka BCAA, glutamínu a kreatínu tak tam je dávkovanie dosť individuálne takže k tomu nemám žiadne extra výhrady.
Ale čo sa týka proteínu... 3 krát do dňa je myslím celkom dosť. Ak budeš dávať 3x30g, hodí ti to cca 75g bielkovín. A tu už pojem "doplnok výživy" stráca na význame.
Po tréningu? ... OK
Ráno? ... Možno. Závisí od konkrétneho zloženia raňajok a celkovo jedálnička.
Večer? ... Zbytočne.

Ďalšia vec je výber proteínu. Nemám nič závažné proti beef proteínom, ako dosť veľa ľudí. No volil by som ho prevažne vtedy, keď z nejakého(zdravotného) dôvodu nemôžeš klasický syrovátkový.

:a6
#25749
Moj nazor:
s hovadzim proteinom nemam ziadne skusenosti, ale hovadzie bielkoviny su urcite tazsie stravitelne ako tie srvatkove, preto su aj tazsie vyuzitelne, radsej si daj raz do tyzdna nejake skvele hoavadzie maso - cerstve
ale ak je to v rozumnej miere nevidim v tom nic zle
kreatin ja osobne s nim mam vela skusenosti, no uz by som ho nikdy nedaval, treba si o tom urobit svoj vlastny nazor a hlavne si to nastudovat
ostatne je uplne v pohode
What is the use of Fildena Tablet?

Fildena Super Active is primarily used to treat […]

What Age Is Acne the Worst?

Acne can occur at any age, but it is most common d[…]

Tst a iné látky

Caute často omielana téma objednával[…]

If you're in search of effective medication for er[…]