Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od Paťo22
#16965
čaute, potreboval by som trochu poradiť. Mám 14 rokov, v septembri už bude konečne 15. Konkrétne potrebujem pomoc ohladom brucha a brušných svalov. Od svojich 12 rokov som robil brušáky, no tie mi pomohli len trochu, pretože som nevedel nič o stravovaní ani o technike. Posledný týždeň som sa žačal mrviť na internete a dostal som sa na toto fórum. Tak sa chcem spýtať, či by ste mi vedeli pomôcť s rysovaním môjho brušného svalstva. Napíšem všetko potrebné čo potrebujete vedieť, len musíte napísať čo.

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#16967
Paťo22 napísal:čaute, potreboval by som trochu poradiť. Mám 14 rokov, v septembri už bude konečne 15. Konkrétne potrebujem pomoc ohladom brucha a brušných svalov. Od svojich 12 rokov som robil brušáky, no tie mi pomohli len trochu, pretože som nevedel nič o stravovaní ani o technike. Posledný týždeň som sa žačal mrviť na internete a dostal som sa na toto fórum. Tak sa chcem spýtať, či by ste mi vedeli pomôcť s rysovaním môjho brušného svalstva. Napíšem všetko potrebné čo potrebujete vedieť, len musíte napísať čo.
No tak este pobadaj po fore a celkovo o problematike cvicenia a sam prides na to ze co si napisal je totalne primitivne! Mas len 14 rokov za dalsie brucho cvicenim nikdy nevyrisujes! Dalsia vec mas podvahu tak neviem kde este sa chces priblizit alebo chces ist niekde hrat bocnu rolu do filmu z druhej svetovej vojny ako vazen koncentracneho tabora!?
Užívateľov profilový obrázok
Od Paťo22
#16968
no bludíl som už všelikade, a začal som toto : http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474 a tak sa chcem spýtať, či to pomôže, ale okrem toho som som zaradil aj cardio treningy.. podvaha tam neni, o tom som konzultoval s otcom, on je doktor, a mne nejde tak velmi o nabratie váhy ako o tie rysy.
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#16969
Paťo22 napísal:no bludíl som už všelikade, a začal som toto : http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474 a tak sa chcem spýtať, či to pomôže, ale okrem toho som som zaradil aj cardio treningy.. podvaha tam neni, o tom som konzultoval s otcom, on je doktor, a mne nejde tak velmi o nabratie váhy ako o tie rysy.
Ak je doktor tak si myslim ze by si sem nepisal ak ako doktor ma vedomosti! Poviemti na rovinu ked chces ci uz z brucha schudnut ci z inej partie tak to nie je mozne!!! Ak chces zhodit tak pojdes dole a to dietou a nie cvicenim urcitej partie!!! A za dalsie pojdes najprv dole z tuku tam ako to uz mas dane geneticky!!!
Od Machine
#16970
Skús chytiť niake to závažie a popracuj na objeme brušnych svalov , každý si myslí , že par krat pocvičí brušáky a už bude mať radiátor na bruchu ... Rysovať možeš ked už budeš mať aj čo ..
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#17017
Paťo22 napísal:no bludíl som už všelikade, a začal som toto : http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474 a tak sa chcem spýtať, či to pomôže, ale okrem toho som som zaradil aj cardio treningy.. podvaha tam neni, o tom som konzultoval s otcom, on je doktor, a mne nejde tak velmi o nabratie váhy ako o tie rysy.
to video je vyborne, aspon pre tych, ktory nevedia ako spravne cvicit brusne svaly

ty chces mat kocky na bruchu co? to dosiahnes jedinym sposobom, znizenim tuku na minimum, vtedy vystupia brusne svaly, ktore su inak pokryte hrubsou vrstvou tuku
ked koza obopne brusne svaly vtedy su krasne vidiet kocky na bruchu
takze spravna dieta - ale az vtedy, ked je na nu dovod
spravnym cvicenim a stravovanim dosiahnes ako u vsetkych svalov, najprv nabratie svalovej hmoty, zvacsenie a vyformovanie svalov sposobi aj to, ze sa koza lepsie obopne sval, ktory sa v pomerne kratkom case zvacsil a tym sa samozrejme zvyrazni svalova definicia
Užívateľov profilový obrázok
Od Paťo22
#17029
FitPotreby.sk napísal:
Paťo22 napísal:no bludíl som už všelikade, a začal som toto : http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474 a tak sa chcem spýtať, či to pomôže, ale okrem toho som som zaradil aj cardio treningy.. podvaha tam neni, o tom som konzultoval s otcom, on je doktor, a mne nejde tak velmi o nabratie váhy ako o tie rysy.
to video je vyborne, aspon pre tych, ktory nevedia ako spravne cvicit brusne svaly

ty chces mat kocky na bruchu co? to dosiahnes jedinym sposobom, znizenim tuku na minimum, vtedy vystupia brusne svaly, ktore su inak pokryte hrubsou vrstvou tuku
ked koza obopne brusne svaly vtedy su krasne vidiet kocky na bruchu
takze spravna dieta - ale az vtedy, ked je na nu dovod
spravnym cvicenim a stravovanim dosiahnes ako u vsetkych svalov, najprv nabratie svalovej hmoty, zvacsenie a vyformovanie svalov sposobi aj to, ze sa koza lepsie obopne sval, ktory sa v pomerne kratkom case zvacsil a tym sa samozrejme zvyrazni svalova definicia
Aha, dakujem za radu, a vedel by si mi poradiť ako nabrať tú svalovú hmotu na bruchu bez všetkých pripravkov atď.? lebo niesom zástancom ako steroidov, proteinov atď. Teoreticky, nejde mi o bodybuilding ako o rysy a peknú formu postavy, možno preto sa niekomu zda blbé že som sa tu zaregistroval na bodybuildingovej stránke, ale zdá sa mi, že toto je najlepšie forum s najlepšími odborníkmi, a to som už stihol preletieť zopár desiatok fitness stránok ale nič.. Okrem toho, mohol by som ti poslať svoj plán? chcem vedeť či začínam dobre, nechcem urobiť chyby na začiatku. diki moc.. :)
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#17032
Paťo22 napísal:
FitPotreby.sk napísal:
Paťo22 napísal:no bludíl som už všelikade, a začal som toto : http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474 a tak sa chcem spýtať, či to pomôže, ale okrem toho som som zaradil aj cardio treningy.. podvaha tam neni, o tom som konzultoval s otcom, on je doktor, a mne nejde tak velmi o nabratie váhy ako o tie rysy.
to video je vyborne, aspon pre tych, ktory nevedia ako spravne cvicit brusne svaly

ty chces mat kocky na bruchu co? to dosiahnes jedinym sposobom, znizenim tuku na minimum, vtedy vystupia brusne svaly, ktore su inak pokryte hrubsou vrstvou tuku
ked koza obopne brusne svaly vtedy su krasne vidiet kocky na bruchu
takze spravna dieta - ale az vtedy, ked je na nu dovod
spravnym cvicenim a stravovanim dosiahnes ako u vsetkych svalov, najprv nabratie svalovej hmoty, zvacsenie a vyformovanie svalov sposobi aj to, ze sa koza lepsie obopne sval, ktory sa v pomerne kratkom case zvacsil a tym sa samozrejme zvyrazni svalova definicia
Aha, dakujem za radu, a vedel by si mi poradiť ako nabrať tú svalovú hmotu na bruchu bez všetkých pripravkov atď.? lebo niesom zástancom ako steroidov, proteinov atď. Teoreticky, nejde mi o bodybuilding ako o rysy a peknú formu postavy, možno preto sa niekomu zda blbé že som sa tu zaregistroval na bodybuildingovej stránke, ale zdá sa mi, že toto je najlepšie forum s najlepšími odborníkmi, a to som už stihol preletieť zopár desiatok fitness stránok ale nič.. Okrem toho, mohol by som ti poslať svoj plán? chcem vedeť či začínam dobre, nechcem urobiť chyby na začiatku. diki moc.. :)
Ked chces aby ti svalove bruska vybehli von cize do objemu tak sa treba enovat cviceniu zo zavazim a o 15tich opakovaniach ziedne 30-40 a podobne kraviny. Tam su tiez urcite tajomstva ktore su dolezirou sucatou ako to docielit urcitymi cviceniami! K takymto informacia nik neprde ani z casopisov ani z internetu! Dnes som uz o tomto pisal a kde sa budem tomu venovat v sekcii "moderátor Vlastomenn ( Vlastimil Lunter ) ako osobný tréner - pokroky jeho zverencov". Su tajomstva ktore vam ziadna hviezda neprezradi co vam moze pomoct. Ja par veci zverejnim ako este viac zdokonalit urcitu svalovu partiu a comu sa vystrihat pri cviceni.
Užívateľov profilový obrázok
Od Paťo22
#17073
vlastomenn napísal:
Paťo22 napísal:
FitPotreby.sk napísal:
Paťo22 napísal:no bludíl som už všelikade, a začal som toto : http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474 a tak sa chcem spýtať, či to pomôže, ale okrem toho som som zaradil aj cardio treningy.. podvaha tam neni, o tom som konzultoval s otcom, on je doktor, a mne nejde tak velmi o nabratie váhy ako o tie rysy.
to video je vyborne, aspon pre tych, ktory nevedia ako spravne cvicit brusne svaly

ty chces mat kocky na bruchu co? to dosiahnes jedinym sposobom, znizenim tuku na minimum, vtedy vystupia brusne svaly, ktore su inak pokryte hrubsou vrstvou tuku
ked koza obopne brusne svaly vtedy su krasne vidiet kocky na bruchu
takze spravna dieta - ale az vtedy, ked je na nu dovod
spravnym cvicenim a stravovanim dosiahnes ako u vsetkych svalov, najprv nabratie svalovej hmoty, zvacsenie a vyformovanie svalov sposobi aj to, ze sa koza lepsie obopne sval, ktory sa v pomerne kratkom case zvacsil a tym sa samozrejme zvyrazni svalova definicia
Aha, dakujem za radu, a vedel by si mi poradiť ako nabrať tú svalovú hmotu na bruchu bez všetkých pripravkov atď.? lebo niesom zástancom ako steroidov, proteinov atď. Teoreticky, nejde mi o bodybuilding ako o rysy a peknú formu postavy, možno preto sa niekomu zda blbé že som sa tu zaregistroval na bodybuildingovej stránke, ale zdá sa mi, že toto je najlepšie forum s najlepšími odborníkmi, a to som už stihol preletieť zopár desiatok fitness stránok ale nič.. Okrem toho, mohol by som ti poslať svoj plán? chcem vedeť či začínam dobre, nechcem urobiť chyby na začiatku. diki moc.. :)
Ked chces aby ti svalove bruska vybehli von cize do objemu tak sa treba enovat cviceniu zo zavazim a o 15tich opakovaniach ziedne 30-40 a podobne kraviny. Tam su tiez urcite tajomstva ktore su dolezirou sucatou ako to docielit urcitymi cviceniami! K takymto informacia nik neprde ani z casopisov ani z internetu! Dnes som uz o tomto pisal a kde sa budem tomu venovat v sekcii "moderátor Vlastomenn ( Vlastimil Lunter ) ako osobný tréner - pokroky jeho zverencov". Su tajomstva ktore vam ziadna hviezda neprezradi co vam moze pomoct. Ja par veci zverejnim ako este viac zdokonalit urcitu svalovu partiu a comu sa vystrihat pri cviceni.
čiže to znamená že nemám robiť tie cviky na videu ? tie mi nepomôžu ?
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#17078
Paťo22 napísal: čiže to znamená že nemám robiť tie cviky na videu ? tie mi nepomôžu ?
musis sa na to pozriet logicky, nase telo okrem ineho pozostava z roznych druhov svalovych vlakien
to tu nebudeme rozoberat
a kedze brucho je tiez taky isty sval ako ostatne, tak logicky potrebuje v danej faze rovnaky trening ako ostatne svaly
Užívateľov profilový obrázok
Od starter616616
#17791
Tiez mam mensi problem s bruchom a potreboval by som poradit.... Nechcem ziadne kocky ani nic podobne len tym ze cvicim ostatne partie chcel by som mat aj brucho trochu foremnejsie len aby vyzeralo proste viac ako sval nez ako kus tuku :D Vrchnu cast ktora je pod cickami a nizsie sa mi celkom dari cvicit nemam tam tak vela tuku ak napnem tak je hodne pevna (oproti minulosti) ale problem a to dost velky mam s uplne najspodnejsou castou brucha 1. mam tam strasne vela tuku 2. nie je ani taka pevna ako vrch 3. ak cvicim vsetko mozne na brucho (brusaky s nohami hore, sklapacky, potom sklapam len nohy) tak fakt seriozne citim az tlak na tej vrchnej casti brucha ale ten spodok vobec nereaguje. Chcel by som sa opytat ci necvicite nejaky cvik vyslovene na tu spodnejsiu cast kedy aj citite ze ju zatazujete. Dakujem velmi by mi to pomohlo.
Užívateľov profilový obrázok
Od Tazzman
#17793
Už tu bolo spomínané, brucho sa robí v kuchyni, nie v posilke. Je pár cvikov aj na spodnú časť brucha:
Zdvíhanie nôh vo vise alebo kľudne na zvislej lavičke:
[imgsize=400x290]http://files.mojrecept.webnode.sk/20000 ... vovise.JPG[/imgsize]

Obrátené skracovačky:
[imgsize=265x362]http://files.mojrecept.webnode.sk/20000 ... ovačky.JPG[/imgsize]

Zdvih kolien:
[imgsize=400x290]http://files.mojrecept.webnode.sk/20000 ... kolien.JPG[/imgsize]
Naposledy upravil/-a Tazzman v 19 Júl 2012, 18:40, upravené celkom 1 krát.
Užívateľov profilový obrázok
Od MuSaSi
#21174
čaute kamarát mi hovoril že sa dajú mať tehličky aj bez cvičenia brušákov že sa stačí zamerať na najsilnejšiu partiu jakú mám u mňa sú to nohy a že pri tom sa dá mať tehličky niesom si v tom istý a nikdy som to ešte ani nepočul tak by som sa cchel o tom informovať a niake rady o tom či je to pravda :) Ďakujem za všetky odpovede a rady :)
Užívateľov profilový obrázok
Od Tazzman
#21180
Pokial tvoja najsilnejsia partia nie je kuchyna, tak potom neviem, co je na tom pravdy...skus sa spytat toho kamrata a napis nam na to navod ak to tak je :a24
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#21212
MuSaSi napísal:čaute kamarát mi hovoril že sa dajú mať tehličky aj bez cvičenia brušákov že sa stačí zamerať na najsilnejšiu partiu jakú mám u mňa sú to nohy a že pri tom sa dá mať tehličky niesom si v tom istý a nikdy som to ešte ani nepočul tak by som sa cchel o tom informovať a niake rady o tom či je to pravda :) Ďakujem za všetky odpovede a rady :)
nechapem, skus nam to vysvetlit
ako sa mam zamerat na najsilnejsiu partiu aby som mal tehlicky na bruchu, neviem ci si to len zle napisal alebo to je uplna blbost

vies si predstavit, ze by som sa zameral na biceps a z toho by som mal tehlicky na bruchu?
Užívateľov profilový obrázok
Od juraj333
#21216
starter616616 napísal:Tiez mam mensi problem s bruchom a potreboval by som poradit.... Nechcem ziadne kocky ani nic podobne len tym ze cvicim ostatne partie chcel by som mat aj brucho trochu foremnejsie len aby vyzeralo proste viac ako sval nez ako kus tuku :D Vrchnu cast ktora je pod cickami a nizsie sa mi celkom dari cvicit nemam tam tak vela tuku ak napnem tak je hodne pevna (oproti minulosti) ale problem a to dost velky mam s uplne najspodnejsou castou brucha 1. mam tam strasne vela tuku 2. nie je ani taka pevna ako vrch 3. ak cvicim vsetko mozne na brucho (brusaky s nohami hore, sklapacky, potom sklapam len nohy) tak fakt seriozne citim az tlak na tej vrchnej casti brucha ale ten spodok vobec nereaguje. Chcel by som sa opytat ci necvicite nejaky cvik vyslovene na tu spodnejsiu cast kedy aj citite ze ju zatazujete. Dakujem velmi by mi to pomohlo.
Ahoj! Takže na úvod ti len chcem povedať, že prvoradé a cca. 70% úspechu mať pekné vyrysované svalstvo na bruchu je strava. Potom je cvičenie, pričom brucho nestačí odcvičiť raz alebo dvakrát do týždňa. Treba na ňom zapracovať aspoň 5x do týždňa a tým myslím poriadne zamakať + strava a sám uvidíš pokroky. Samozrejme zase nečakaj že po týždni budeš mať kocky na bruchu. No a čo sa týka cvikov na spodnú časť brucha najlepšie je dvíhanie nôh, dvíhanie nôh vo vise a sklápačky ako si sám písal.
What is the use of Fildena Tablet?

Fildena Super Active is primarily used to treat […]

What Age Is Acne the Worst?

Acne can occur at any age, but it is most common d[…]

Tst a iné látky

Caute často omielana téma objednával[…]

If you're in search of effective medication for er[…]