Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Všetko o diétach, spaľovaní tukov a spaľovačoch.
#22636
ahojte, vo fitness som uplna začiatočníčka.
chcela by som schudnuť (cca +-10kg) no nechcem byť uplne plocha vychudnuta, práveže chcem mať viditelné svaly.
jedlo(približne každý deň rovnaké):
R: ovocie
D: ovocie
D: domáca žemla s tofu a zeleninou
O: väčšinou nejaké zemiaky/ryža so zeleninou, popripade tofu..niekedy polievka
O: niekedy polievka, polystyreny, žemla..no ako kedy :D niekedy aj ovocie.. podla toho čo sa doma nájde
V: polievka alebo OBČAS niečo z obeda

čo by som mala zmeniť? popr. aké cviky na schudnutie ale nabratie svalov cvičiť?
(nie mäso nejem....)

OSPRAVEDLNUJEM sa za hlupe otázky, ale som začiatočník, a články mám prečítané, chcem počuť názory druhých...

Reklama

Reklama

#22637
lasietta napísal:ahojte, vo fitness som uplna začiatočníčka.
chcela by som schudnuť (cca +-10kg) no nechcem byť uplne plocha vychudnuta, práveže chcem mať viditelné svaly.
jedlo(približne každý deň rovnaké):
R: ovocie
D: ovocie
D: domáca žemla s tofu a zeleninou
O: väčšinou nejaké zemiaky/ryža so zeleninou, popripade tofu..niekedy polievka
O: niekedy polievka, polystyreny, žemla..no ako kedy :D niekedy aj ovocie.. podla toho čo sa doma nájde
V: polievka alebo OBČAS niečo z obeda

čo by som mala zmeniť? popr. aké cviky na schudnutie ale nabratie svalov cvičiť?
(nie mäso nejem....)

OSPRAVEDLNUJEM sa za hlupe otázky, ale som začiatočník, a články mám prečítané, chcem počuť názory druhých...
Je trochu ťažké takto radiť len podľa tohto. Záleží hlavne či máš vôbec z čoho schudnúť tých 10 kíl.
-No ale keď ti ide aj o viditeľné svalstvo tak by som s váhu až tak nevšímal a jednoducho obmedzil sacharidy vo večerných hodinách a behom dňa prijímať len komplexné sacharidy, poprípade ovocie na desiatu, čiže žiadny skladkosti :P . V kombinácii s dobrým tréningom a kardiom sa ti postava pekne vyformuje a je to.
A čiže niečo na štýl:
Raňajky: 50g vločiek + voda/nízkotučné mlieko *Najlepšie by bolo pridať nejaké bielkoviny, napr. protein/ pár vaječných bielkov
Desiata: kľudne nejaké ovocie
Obed: Tofu/sója/... + cca 100 g ryže/ 150 g varené zemiaky + zelenina
Olovrant: Cottage 2-3 ryžové chlebíky
Večera: Tuniak v oliv. oleji alebo vo vlastnej štave/Tofu/... + zelenina
Druhá večera: Nízkotučný tvaroh(ak ti nechuti čistý, tak si ho dochuť napr. steviou, proteinom,...)

:a6
#22640
Veru, veru je potrebne obmedzit cukry. To je zakladny predpoklad pri chudnuti. Nahradit ich bielkovinami. Zaradit kardio. Pri tom vela vody. Mozes to cele podporit nejakymi spalovacmi.
3x do tyzdna aerobny trening - to je minimum
5 jedal denne minimalne, vyberat kvalitnu stravu (pozor na sacharidy, hlavne jednoduche cukry)
mensie porcie, ale tak aby si nebola pocas dna hladna
ked sa Ti podari takto zhodit aspon nieco, tak az potom by som rozmyslal nad postupnym cvicenim s cinkami
ale ak to zvladnes, tak to kludne mozes kombinovat, podmienka je ten aerobny trening
#22643
FitPotreby.sk napísal:a zabudol som na dolezitu vec, aj tu plati pomaly dalej zajdes. Takze je lepsie zataz a intenzitu zvysovat postupne a plynule.
Presne tak, pomaly ďalej zájdeš. S tým ale súvisí aj ten spaľovač. Na začiatok by som išiel určite bez toho a hlavne ak človek ešte len začína cvičiť a skvalitňovať stravu. Treba tomu nechať voľný priebeh a ísť najprv bez doplnkov, jedine ak tak proteín. Je to podobné ako pri sach. vlnách, tiež je lepšie začať vyššie a stále mať v zálohe rezervu a môcť neskôr znížiť. Tak aj tu je lepšie začať bez spaľovačov. Ak ešte len začína, tak to pôjde v pohode aj bez neho. A nasadil by som ho až neskôr keď to bude užitočnejšie. :)

:a6
#22644
Mala poznamka...ak tuniak, tak rozhodne vo vlastnej stave...taktiez mysli na zeleninu, tej sa nemusis vobec bat, ale pozor na sladku (paprika, mrkva...)

A pitny rezim snad nemusim spominat...POZOR, mlieko sa doň nezaraduje!
Tiez sa nevyhybaj tukom, pretoze vynechavanie tukov v potrave taktiez brani ich odburavaniu a to nikto nechce...najlepsi zdroj tukov: orechy (je jedno ake), arasidy, hrozienka, mandle, olivovy olej...

inac uz bolo asi vsetko povedane

Nie ze by ta tvoja otazka bola hlupa, to nie :) ale v kazdom pripade plati: Ten kto sa pyta, zostava hlupakom chvilu, ten kto sa nepyta, zostava hlupakom do konca zivota ;) Tak sa nehanbi pytat dalej, vela stastia!
#22646
Tazzman napísal:Mala poznamka...ak tuniak, tak rozhodne vo vlastnej stave...taktiez mysli na zeleninu, tej sa nemusis vobec bat, ale pozor na sladku (paprika, mrkva...)

A pitny rezim snad nemusim spominat...POZOR, mlieko sa doň nezaraduje!
Tiez sa nevyhybaj tukom, pretoze vynechavanie tukov v potrave taktiez brani ich odburavaniu a to nikto nechce...najlepsi zdroj tukov: orechy (je jedno ake), arasidy, hrozienka, mandle, olivovy olej...

inac uz bolo asi vsetko povedane

Nie ze by ta tvoja otazka bola hlupa, to nie :) ale v kazdom pripade plati: Ten kto sa pyta, zostava hlupakom chvilu, ten kto sa nepyta, zostava hlupakom do konca zivota ;) Tak sa nehanbi pytat dalej, vela stastia!
Tuniak vo vlastnej šťave je ale hnusný, teda aspoň pre mňa. Trocha olivového oleja nemôže poškodiť, práve naopak. Ale ozaj olivový, žiadny rastlinný.
BTW: Hrozienka k zdrojom tukov nepatria. Akurát tak vo väčšom množstve k zdroju toho podkožného. :a28

:a6
Tst a iné látky

Caute často omielana téma objednával[…]

If you're in search of effective medication for er[…]

What Age Is Acne the Worst?

Acne can occur at any age, but it is most common d[…]

Buy Isotretinoin Onlinea potent medication for s[…]