Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

#15364
sorry, ze vkladam takyto prispevok sem ale som mu nechcel zakladat novy topic, kedze mam len 1 otazku... ci neviete nejaky specialny cvik alebo inaksiu techniku na klasicke cviky ako su kliky medzi lavicami, francuzsky tlak, tlak jednoruckou za hlavou a stahovanie kladky, ak sa chcem (resp. potrebujem) zamerat viac na kvazi "vnutornu" stranu tricepsu??

Reklama

Reklama

#15367
woreek napísal:sorry, ze vkladam takyto prispevok sem ale som mu nechcel zakladat novy topic, kedze mam len 1 otazku... ci neviete nejaky specialny cvik alebo inaksiu techniku na klasicke cviky ako su kliky medzi lavicami, francuzsky tlak, tlak jednoruckou za hlavou a stahovanie kladky, ak sa chcem (resp. potrebujem) zamerat viac na kvazi "vnutornu" stranu tricepsu??
Keby si sa poriadne porozhliadal po fore tak najdes vela veci.

Tricepsové sťahovanie kladky:
Úchop rovnej tyče dlaňami smerom dole zdôrazňuje vonkajšiu hlavu tricepsu, zatiaľ čo úchop dlaňami smerom hore zaťažuje vnútornú ( dlhú ) hlavu tricepsu. Pri použití tyče v tvare V sú ruky v neutrálnom úchope palcami smerom hore, pri ktorom sú zaťažované všetky tri časti tricepsu rovnomerne.

Francuzák:
Pri cvičení s rovnou tyčou môžete použiť úchop nadhmatom alebo podhmatom. Použitie tyče so skosenými koncami či jednoručiek vyžaduje neutrálny úchop. Pri úchope nadhmatom pracuje vnútorná ( dlhá ) hlava, úchop podhmatom zdôrazňuje vonkajšiu hlavu a pri neutrálnom úchope sú zaťažené všetky tri hlavy tricepsu.

Bradlá:
Pri štandardnom úchope s dlaňami ku sebe a palce dopredu sú zaťažované všetky tri hlavy tricepsu, s väčším dôrazom na jeho vnútornú časť. Obrátením úchopu ( dlane od seba a palce dozadu ) sa ohnisko zaťaženia posúva na vonkajšiu časť tricepsu.
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#15466
Biro napísal:čo si myslíte o objemovom Korte tréningu cvičil to niekto ? Aké ste mali výsledky ?
Nedavno si sa chytil prvy krat cinky a uz vymyslas hluposti.
Užívateľov profilový obrázok
Od hruskamara
#15479
k9Zz napísal:okej tak veľmi pekne ďakujem za rady :) tak budem ďalej naberať, verím vo vaše rady :)
na svojí výšku můžeš nabalit ještě hodně masa
přidej ještě k tomu 10 kilo a víc a pak přemýšlej o nějakym vysekání, ale snažil bych se přibírat ještě nějakej ten rok, je lepší aby to šlo pomaleji ale kvalitně :a22
Užívateľov profilový obrázok
Od Psycho32
#15884
Zdravim je tu kopa skusenych ludi tak mohli by ste mi poradit prosim?
Mam 15 rokov, vahu 67kg a vysku 172cm. Cvicim uz 3. mesiac a zatial som mal treningovy plan: Po: Prsia, biceps, UT. Chrbat, triceps, Str: Brucho, Stvr: Ramena, nohy, Pia: volno.. Cvicil som na objem a aj na sebe badam dostatocne zmeny. Za 2 mesiace som uz pribral 4kg. Len mam taky problem zo stravou a zrejme novym planom. Poradili by ste mi prosim? Problem spociva v tom, ze postavu mam celkom dobru, ale hrozne velke mam prsia. Mam na svaloch velku tukovu vrstvu. Citim sa ako zena. Mam ich trosku ovisnute ale su taku do ruky :( ako keby zenu chtite s 1-2.. Poterebujem ich vyrysovat tak ci by ste mi poradili s planom co na nom zmenit alebo ho komplet prerobit a este tu stravu.. V bliekovinach, sacharidoch a inych sa nevyznam tak prosim menovito( kuracie meso, cerealie a tak :D) A este pred 3 tyzdnami som zacal brat protein Optimum Nutrition 100% Whey Gold Standard a aminace Scitec Nutrition Amino 5600 .. Vopred vam za rady dakujem
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#15885
Psycho32 napísal:Zdravim je tu kopa skusenych ludi tak mohli by ste mi poradit prosim?
Mam 15 rokov, vahu 67kg a vysku 172cm. Cvicim uz 3. mesiac a zatial som mal treningovy plan: Po: Prsia, biceps, UT. Chrbat, triceps, Str: Brucho, Stvr: Ramena, nohy, Pia: volno.. Cvicil som na objem a aj na sebe badam dostatocne zmeny. Za 2 mesiace som uz pribral 4kg. Len mam taky problem zo stravou a zrejme novym planom. Poradili by ste mi prosim? Problem spociva v tom, ze postavu mam celkom dobru, ale hrozne velke mam prsia. Mam na svaloch velku tukovu vrstvu. Citim sa ako zena. Mam ich trosku ovisnute ale su taku do ruky :( ako keby zenu chtite s 1-2.. Poterebujem ich vyrysovat tak ci by ste mi poradili s planom co na nom zmenit alebo ho komplet prerobit a este tu stravu.. V bliekovinach, sacharidoch a inych sa nevyznam tak prosim menovito( kuracie meso, cerealie a tak :D) A este pred 3 tyzdnami som zacal brat protein Optimum Nutrition 100% Whey Gold Standard a aminace Scitec Nutrition Amino 5600 .. Vopred vam za rady dakujem
Treningy su tu rozpisane ta ich najdi a trenuj uplne prvy trening pre zaciatocnika.Co sa tyka stravovania jedz vsetko si mlady cize vsetko dobre zuzitkujes casom sa bude vsetko formovat. A nepis tu hluposti o vyrysovani prs lebo to neni mozne a nevsimaj si prilis urcitu cast tela z nasledkom komplexov bez vyznamu. Ja som presiel treningom v tvojom veku tak viem o com pisem.Neviem preco vy mlady v tejto dobe mate vecne nejaky psychicky problem z tou ci onou castou tela.Tu mas ten trening Objemový tréning č.1- začiatočník Objemové tréningové plány - rozpisy
Užívateľov profilový obrázok
Od Kotlik
#15887
Psycho32 napísal:Zdravim je tu kopa skusenych ludi tak mohli by ste mi poradit prosim?
Mam 15 rokov, vahu 67kg a vysku 172cm. Cvicim uz 3. mesiac a zatial som mal treningovy plan: Po: Prsia, biceps, UT. Chrbat, triceps, Str: Brucho, Stvr: Ramena, nohy, Pia: volno.. Cvicil som na objem a aj na sebe badam dostatocne zmeny. Za 2 mesiace som uz pribral 4kg. Len mam taky problem zo stravou a zrejme novym planom. Poradili by ste mi prosim? Problem spociva v tom, ze postavu mam celkom dobru, ale hrozne velke mam prsia. Mam na svaloch velku tukovu vrstvu. Citim sa ako zena. Mam ich trosku ovisnute ale su taku do ruky :( ako keby zenu chtite s 1-2.. Poterebujem ich vyrysovat tak ci by ste mi poradili s planom co na nom zmenit alebo ho komplet prerobit a este tu stravu.. V bliekovinach, sacharidoch a inych sa nevyznam tak prosim menovito( kuracie meso, cerealie a tak :D) A este pred 3 tyzdnami som zacal brat protein Optimum Nutrition 100% Whey Gold Standard a aminace Scitec Nutrition Amino 5600 .. Vopred vam za rady dakujem
Ak máš veľké prsia tak to je myslím len ďalšie plus, keď tam dostaneš nejakú hmotu, tak to myslím bude vyzerať úplne normálne. Trénuj pondelok, streda a piatok, víkend voľno. Inak v tú stredu, to si prišiel do posilky a cvičil si tam len brucho? To si neviem dobre predstaviť, ja beriem brucho len ako doplnkovú partiu, ktorá má po pár sériach tak akurát dosť. Jedz veľa mäsa, kuracie, hovädzie ale aj ryby, pridaj tvaroh, proteín a tak ďalej. Ja mám tiež veľké kozy a čo, keď si dám dobré tričko tak to vyzerá ako keby boli samý sval :D
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#15890
Psycho32 napísal:Zdravim je tu kopa skusenych ludi tak mohli by ste mi poradit prosim?
Mam 15 rokov, vahu 67kg a vysku 172cm. Cvicim uz 3. mesiac a zatial som mal treningovy plan: Po: Prsia, biceps, UT. Chrbat, triceps, Str: Brucho, Stvr: Ramena, nohy, Pia: volno.. Cvicil som na objem a aj na sebe badam dostatocne zmeny. Za 2 mesiace som uz pribral 4kg. Len mam taky problem zo stravou a zrejme novym planom. Poradili by ste mi prosim? Problem spociva v tom, ze postavu mam celkom dobru, ale hrozne velke mam prsia. Mam na svaloch velku tukovu vrstvu. Citim sa ako zena. Mam ich trosku ovisnute ale su taku do ruky :( ako keby zenu chtite s 1-2.. Poterebujem ich vyrysovat tak ci by ste mi poradili s planom co na nom zmenit alebo ho komplet prerobit a este tu stravu.. V bliekovinach, sacharidoch a inych sa nevyznam tak prosim menovito( kuracie meso, cerealie a tak :D) A este pred 3 tyzdnami som zacal brat protein Optimum Nutrition 100% Whey Gold Standard a aminace Scitec Nutrition Amino 5600 .. Vopred vam za rady dakujem
Ak s tym nemas problem daj sem fotku tych velkych prs. Lebo vobec netusime o com pises. Tie rady, ktore Ti chalani dali su samozrejme v poriadku ale neviem celkom iste, ze sme to spravne pochopili? Pretoze ak mas velke prsia a prirovnavas ich k zenskym, tak to moze byt celkom iny problem.
Užívateľov profilový obrázok
Od k9Zz
#16254
nazdar makači,vedeli by ste mi poradiť ohľadom spodných pŕs?? dosť zaostávajú oproti celému telu tak som sa chcel spýtať, že či by nemohol pomôcť väčší sklon lavičky alebo zapájať čo najviac cvikov aby sa začali lepšie formovať? ďakujem vopred
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#16255
k9Zz napísal:nazdar makači,vedeli by ste mi poradiť ohľadom spodných pŕs?? dosť zaostávajú oproti celému telu tak som sa chcel spýtať, že či by nemohol pomôcť väčší sklon lavičky alebo zapájať čo najviac cvikov aby sa začali lepšie formovať? ďakujem vopred
Hod fotku a este taras hluposti kedze si este vo vyvine tak kde si zobral tieto prognostiky? Uz si na vrchole vo forme? Mas uz sutazne ambicie? Ked uz pises tak aspon prosim ta inteligentnejsie otazky.
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#16293
k9Zz napísal:nazdar makači,vedeli by ste mi poradiť ohľadom spodných pŕs?? dosť zaostávajú oproti celému telu tak som sa chcel spýtať, že či by nemohol pomôcť väčší sklon lavičky alebo zapájať čo najviac cvikov aby sa začali lepšie formovať? ďakujem vopred
Tak nazdar makac!
A zase dokola, zaoberas sa pravdepodobne zbytocnostami. Spodna cast prsneho svalu sa precvicuje na lavicke so sklonom nizsim ako je horizontalna rovina, teda dolu hlavou.
Mal by si sa zamerat na celkovy rozvoj prsneho svalu a hlavne na jeho objem.
Užívateľov profilový obrázok
Od olkooptimistic
#16355
zdravim :) tak v oktobri by som chcel na sutaz :) ale este musim na seba nahodit este zopar kg cistej hmoty :) nerobi mi problem nic (uberacie serie , vsetko mozne ) cvicit kludne aj 6krat do tyzdna . Myslim ze chrbat, nohy, ramena ,brucho su v pohode trosku by som mal doladit ruky a lytka :) dakujem za nejaku radu :D
Užívateľov profilový obrázok
Od papagiorgo
#16356
olkooptimistic napísal:zdravim :) tak v oktobri by som chcel na sutaz :) ale este musim na seba nahodit este zopar kg cistej hmoty :) nerobi mi problem nic (uberacie serie , vsetko mozne ) cvicit kludne aj 6krat do tyzdna . Myslim ze chrbat, nohy, ramena ,brucho su v pohode trosku by som mal doladit ruky a lytka :) dakujem za nejaku radu :D
skus si pozret tie objemove treningy,urcite by ti niektorý sadol . v kazdom pripade by sa hodilo nejake foto , vlasto by ti podla fotky perfektne poradil
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#16358
olkooptimistic napísal:zdravim :) tak v oktobri by som chcel na sutaz :) ale este musim na seba nahodit este zopar kg cistej hmoty :) nerobi mi problem nic (uberacie serie , vsetko mozne ) cvicit kludne aj 6krat do tyzdna . Myslim ze chrbat, nohy, ramena ,brucho su v pohode trosku by som mal doladit ruky a lytka :) dakujem za nejaku radu :D
Chces ist v naturalalnej kulturistike? Vedie ta teraz niekto v treningu a stravovani? No za tak kratky cas uz vela nestihnes. Pridaj fotky.
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#16365
olkooptimistic napísal:tak asi od zadu
Nechci ma nastvat daj fotky + nohy este raz znova postoje s predu, zo zadu, a daj tam aj hrudnik z boku z bicepsom a triceps, zakladny postoj s predu, brucho. A neodpovedal si na otazky vyssie kde sa chces zucastnit ci v naturaloch a ci ta niekto teraz vedie. A si s POPRADU ako som kukol. Dobre by bolo osobne stretnutie. Ale vyzera to dobre no musim ta vidiet celeho. Ak sa budes chciet zucastnit v naturaloch co predpokladam ale to uz je dalsia zalezitost spojim ta z prezidentom kulturistiky a uvidime. Ale na to potrebujem zatial komunikaciu taku co od teba momentalne vyzadujem :a12 Takze si poriadne precitaj vsetko co pisem aby som sa nemusel opakovat. A este nieco mas potencial tak sa ho nesnaz posrat komunikaciou a fotkami co si poslal :a12 Na podium pojdes v teplakoch :a23 Ano som prisny ale takto mna viedli moji treneri ale ty uz su zapisany do historie kulturistiky. Ver tomu toto keby som urobil ja tak somnou vyrazia dvere :a12 Takze ked sa bavime o kulturistike je to o celkovej stavbe tela kde patria aj nohy.
Užívateľov profilový obrázok
Od olkooptimistic
#16366
ano v naturalnej :) a vedie ma kamos co cvici uz dlhsie ako ja a chysta sa tiez do naturalnej do dunajskej stredy (Dava mi mnozstvo rad ohladom treningu vyzivy ) inak mam treningy z internetu (bodybuilding.com a ine ) starvovanie mam momentalne celkom dobre (ale myslim ze je co zlepsovat) suplemntacia : nejaky ten whey protein , nieco predtreningove , amina ,Bcaa ... skusim tie fotky este dnes vecer dat (tie co sa tam pridal som fotil v nasej posilke a bola tam asi 300 zien , cize moja ochota vyzliect sa a sustredit bola nizka ) a mam taku otazocku v dorasteneckej kategorii mozu byt iba 17 rocny ci aj napr 18 este (myslim ci to je rozdelene podla rocnikov pr 94 alebo datumu narodenia ?
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#16367
olkooptimistic napísal:ano v naturalnej :) a vedie ma kamos co cvici uz dlhsie ako ja a chysta sa tiez do naturalnej do dunajskej stredy (Dava mi mnozstvo rad ohladom treningu vyzivy ) inak mam treningy z internetu (bodybuilding.com a ine ) starvovanie mam momentalne celkom dobre (ale myslim ze je co zlepsovat) suplemntacia : nejaky ten whey protein , nieco predtreningove , amina ,Bcaa ... skusim tie fotky este dnes vecer dat (tie co sa tam pridal som fotil v nasej posilke a bola tam asi 300 zien , cize moja ochota vyzliect sa a sustredit bola nizka ) a mam taku otazocku v dorasteneckej kategorii mozu byt iba 17 rocny ci aj napr 18 este (myslim ci to je rozdelene podla rocnikov pr 94 alebo datumu narodenia ?
Je to do a od 18 rokov a kategorie podla vysky. Akurat som telefonoval s prezidentom pre SR takze ta s nim skontaktujem a potrebujem aj tvoje fotky celeho tela ako som pisal. Potom vam dam osobne kontakty. Chce aby som mu poslal tvoje fotky na mail tak ak mozes tak to urychli.
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#16368
olkooptimistic napísal:ano v naturalnej :) a vedie ma kamos co cvici uz dlhsie ako ja a chysta sa tiez do naturalnej do dunajskej stredy (Dava mi mnozstvo rad ohladom treningu vyzivy ) inak mam treningy z internetu (bodybuilding.com a ine ) starvovanie mam momentalne celkom dobre (ale myslim ze je co zlepsovat) suplemntacia : nejaky ten whey protein , nieco predtreningove , amina ,Bcaa ... skusim tie fotky este dnes vecer dat (tie co sa tam pridal som fotil v nasej posilke a bola tam asi 300 zien , cize moja ochota vyzliect sa a sustredit bola nizka ) a mam taku otazocku v dorasteneckej kategorii mozu byt iba 17 rocny ci aj napr 18 este (myslim ci to je rozdelene podla rocnikov pr 94 alebo datumu narodenia ?
Dufam ze si sa nezlakol :a12 Mas moznost ktora ti len tak nepadne z neba :a12
Užívateľov profilový obrázok
Od silvo
#16370
Perfektne toto som chcel vidiet :a12 Fotky ti upravim a normalne sem hodim zo zvacsenym nahladom a idem ich odoslat prezidentovi SSNKF Petrovi Buvalovi. OK?
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 22
Rada Testosteron

Dobry den potrebujem poradit ako riešit niz[…]

Dotaz

Ahoj mám dotaz na ty kteří uží[…]

Hľadám zdroj

Dobrý deň borci vypadol mi zdroj. Akt&iacut[…]

Upozornění o nákupech !

Prosim vás lidi, pokud shánít[…]