Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#23541
Patrikbb napísal:Prepačte :)

Ako by som ziskal širšie prsne svaly? Ake su pravidla na to?
Tak, ze zvacsis ich objem. Cvicenim deformovat kostru to nejde. Neovplyvnis celkovu sirku hrudneho kosa. Tak ako si narastol, tak uz tak zostanes. Mozes zlepsit drzanie tela, zlepsit vzpriamenie chrbta a vypnutie hrudnika.
Roznymi cvikmi mozes spresnit tvar svalu, ale nejake velke rozsirenie zrovna prsnych svalov nedosiahnes. Mozes dosiahnut naberanim svaloviny lepsi celkovy vzhlad. Primerane naberanie na celom tele.
Užívateľov profilový obrázok
Od Dreamer
#23545
Patrikbb napísal:D'akujem,

ešte niečo, bench press na rovnej lavičke je pre strednu čast' prsnych svalov, alebo pre celkovy vyvoj?
Je to komplexný cvik na hrudník, takže pre celkový rozvoj. Iná vec je, že niekomu z tlaku môžu viac narásť spodky, niekomu zase iná časť. Dosť záleží samozrejme aj na technike...Napríklad ak tlakuješ s mostíkom(trojbojársky tlak) tak tam je to trochu otázne, no z vlastnej skúsenosti viem, že tam viac idú spodky.
:a6
Užívateľov profilový obrázok
Od FitPotreby.sk
#23547
Patrikbb napísal:D'akujem,

ešte niečo, bench press na rovnej lavičke je pre strednu čast' prsnych svalov, alebo pre celkovy vyvoj?
Bench press patri k uplne najzakladnejsim cvikom. Celkovy rozvoj prsnych svalov.
Užívateľov profilový obrázok
Od Derykk
#25166
Zdravím ... doteraz som sa o to nikdy nezaujímal, no teraz ma chytila myšlienka, čo je kúzlo úzkeho pásu. Môže mi to niekto vysvetliť, poprípade čo cvičiť a čo necvičiť aby sa mi nerozširoval pás?
Užívateľov profilový obrázok
Od Dreamer
#25167
Derykk napísal:Zdravím ... doteraz som sa o to nikdy nezaujímal, no teraz ma chytila myšlienka, čo je kúzlo úzkeho pásu. Môže mi to niekto vysvetliť, poprípade čo cvičiť a čo necvičiť aby sa mi nerozširoval pás?
Tak šírka pásu je hlavne určená geneticky. No ľudia v domnienke, že chcú zhodiť na bokoch a zúžiť pás vykonávajú rôzne variácie cvikov, najčastejšie úklony do strán so závažou. To má ale skôr opačný efekt, keďže si tým budujú svalstvo v danej oblasti.
Ale ak už chceš zúžiť pás tak je to hlavne o množstve tuku v tele, keďže v tých miestach sa často ukladá dosť tuku.
A čo sa týka spojitosti tréningu a tohto "problému" tak tam je to hlavne o tom, obmedziť ťažké cviky, pri ktorých sa sústreďuje na túto oblasť. Hlavným takým je mŕtvy ťah. Osobne som sa týmto nejako nezaoberal v praxi, no väčšina ľudí si pochvaľuje hlavne to - vyradenie mŕtveho ťahu z tréningu, zníženie množstva tuku v tele, a ľahké a intenzívne cvičenie tejto oblasti cvikmi zväčša s vlastnou váhou.
:a6
Užívateľov profilový obrázok
Od proxi
#25181
wau, tak to som ani netušil, že mrtvý ťah môže pôsobiť aj na brucho...
Užívateľov profilový obrázok
Od Gabi18
#25277
čaute takže kde začať...cvičieval som pravidelne rok a pol naberal som svalovú hmotu boli vidieť aj výsledky avšak potom prišlo moje zranenie a následná operácia ktorá ma vyradila na vyše 7 mesiacov.. za ten čas som schudol skoro 11kg a zmenil sa k horšiemu samozrejme...

chcem začať znova tréning na nabratie hmoty.V minulosti sa na mojom tele prejavovali najmä krátke série s veľkými váhami...takže potrebujem poradiť či tento tréning by mal byť nato v poriadku
:a32
Ano chýba tam biceps pretože pracujem na píle a tam mi prejde rukami denne 210-250 fošní všetky 14+kg a všetky beriem na biceps takže ho nebudem ničiť aj doma

1.DEN
Tréning každú sériu zvyšujem váhy posledná séria 85-90% maxima
-Nohy
predkopávanie 4X10 (v rámci rozcvičky malé váhy)
Drepy 5X12 (v rámci rozcvičky malé váhy)

Drepy 1X8 a 3X6
-Predkopávanie 4X6
-Výpady s jednoručkami v chôdzi 3X12 pre každú nohu
-Zadná časť stehien - mrtvy tah s vystretými nohami 2X5
+lýtka výpony 3X12-15 a skákanie cez švihadlo 100 krát bez prestávky za sebou

-Prsia
Bench 4X6
Tlaky jednoručky na horné prsia 3X6
Tlaky jednoručky na dolné prsia 3X6
rozpažovanie 3X6
-brucho prítahy kolien na hrazde a v sede 3X8,vytáčanie do strán so závažím 3X8 bez prestávky

2.DEN
-Chrbát
Hrazda 4x6-8 + závažie na opasku nadhmat úzky,široký úchop striedam
Prítahy v predklone ku prsiam - 4X6
Mrtvy tah 3X6

-Ramená
tlaky na ramena 4X6
krčenie ramien trapéz 4X6

-Triceps
Tlaky úzky úchop 4X6
Francúzsky tlak 4X6
Kliky na bradlách 3X do vyčerpania (5-7) + závažie


vlastním doma posilovnu mám asi tonu závažia :a26 z podstatných strojov nemám leg press a stroj na hamstring inak všetko mám ale uprednostňujem činky

za každú radu Dakujem
Užívateľov profilový obrázok
Od Dreamer
#25280
Ak ti ten tréning sedí, tak nieje o čom. Jedine čo by som možno ani nie tak vytkol, ale poradil zmeniť je, že by som v druhom dni dal mŕtvy ťah na začiatok tréningu.
:a6
Užívateľov profilový obrázok
Od svetloo
#25283
Nevím jaký trénink teď zvolit:a23, tak se radej obracím na zkušenšjší...

treninky cvíčím poslední 3 měsíce takto:

rýsovací - délka 1,45 h - 6 týdnů 3x týdně (kruhový, celé tělo= cca 500 opakovani)
silový -délka 1 h 3 tydny 3x týdně max váhy, 4 opak ( spodek,vrch,spodek...)
pumpovací - délka 1 h 15 min. 3 tydny 4x týdně 10-14 opak , na70% ( spodek,vrch..)

následně sem mněl v plánu odjet oběm 3x týdně po 3 týdny 6-8 opakovani a potom začít rýsovat co jsem nabral ( ted za 2 měsíce 7 kg ) . Jenomže po pumpovacím treninku sem musel dát týden pauzu kvůli přetrénování a ted , po pauze když jsem dnes najel na oběm tak jsem se zděsil - VUBEC ZADNY ZAPAL V TRENINKU , cítil jsem demotivaci - uplně stejně jako muj sparingpartner .. Takže moje otázka je : co to teda chce jaký další trenink?? nebo snad ještě delší pauzu? pocitově by jsme nejrači začali rýsovat alle nezdá se vám to přiliš urychlené ? a ještě na závěr za 2 měsíce jsme oba přibrali cca 7kg a při naší výšce ( 179 cm) to ted není uplně libové :D tak jsem zvědav co poradíte a předem díky !! :a20
Užívateľov profilový obrázok
Od Dreamer
#25284
svetloo napísal:Nevím jaký trénink teď zvolit:a23, tak se radej obracím na zkušenšjší...

treninky cvíčím poslední 3 měsíce takto:

rýsovací - délka 1,45 h - 6 týdnů 3x týdně (kruhový, celé tělo= cca 500 opakovani)
silový -délka 1 h 3 tydny 3x týdně max váhy, 4 opak ( spodek,vrch,spodek...)
pumpovací - délka 1 h 15 min. 3 tydny 4x týdně 10-14 opak , na70% ( spodek,vrch..)

následně sem mněl v plánu odjet oběm 3x týdně po 3 týdny 6-8 opakovani a potom začít rýsovat co jsem nabral ( ted za 2 měsíce 7 kg ) . Jenomže po pumpovacím treninku sem musel dát týden pauzu kvůli přetrénování a ted , po pauze když jsem dnes najel na oběm tak jsem se zděsil - VUBEC ZADNY ZAPAL V TRENINKU , cítil jsem demotivaci - uplně stejně jako muj sparingpartner .. Takže moje otázka je : co to teda chce jaký další trenink?? nebo snad ještě delší pauzu? pocitově by jsme nejrači začali rýsovat alle nezdá se vám to přiliš urychlené ? a ještě na závěr za 2 měsíce jsme oba přibrali cca 7kg a při naší výšce ( 179 cm) to ted není uplně libové :D tak jsem zvědav co poradíte a předem díky !! :a20
To, či budeš chudnúť alebo naberať je hlavne otázka stravy. Tréning môžeš ísť silový aj v diéte. Takže by som si na tvojom mieste našiel optimálny tréning ktorý ťa bude baviť a bude mať nejaký efekt a potom, ak chceš schudnúť tak tomu prispôsob stravu... Ktorú si v celom tvojom príspevku nespomenul ani raz! Z čoho usudzujem, že jej nekladieš príliš dôležitú úlohu. A to je chyba!
:a6
Užívateľov profilový obrázok
Od svetloo
#25285
Dreamer napísal:
svetloo napísal:Nevím jaký trénink teď zvolit:a23, tak se radej obracím na zkušenšjší...

treninky cvíčím poslední 3 měsíce takto:

rýsovací - délka 1,45 h - 6 týdnů 3x týdně (kruhový, celé tělo= cca 500 opakovani)
silový -délka 1 h 3 tydny 3x týdně max váhy, 4 opak ( spodek,vrch,spodek...)
pumpovací - délka 1 h 15 min. 3 tydny 4x týdně 10-14 opak , na70% ( spodek,vrch..)

následně sem mněl v plánu odjet oběm 3x týdně po 3 týdny 6-8 opakovani a potom začít rýsovat co jsem nabral ( ted za 2 měsíce 7 kg ) . Jenomže po pumpovacím treninku sem musel dát týden pauzu kvůli přetrénování a ted , po pauze když jsem dnes najel na oběm tak jsem se zděsil - VUBEC ZADNY ZAPAL V TRENINKU , cítil jsem demotivaci - uplně stejně jako muj sparingpartner .. Takže moje otázka je : co to teda chce jaký další trenink?? nebo snad ještě delší pauzu? pocitově by jsme nejrači začali rýsovat alle nezdá se vám to přiliš urychlené ? a ještě na závěr za 2 měsíce jsme oba přibrali cca 7kg a při naší výšce ( 179 cm) to ted není uplně libové :D tak jsem zvědav co poradíte a předem díky !! :a20
To, či budeš chudnúť alebo naberať je hlavne otázka stravy. Tréning môžeš ísť silový aj v diéte. Takže by som si na tvojom mieste našiel optimálny tréning ktorý ťa bude baviť a bude mať nejaký efekt a potom, ak chceš schudnúť tak tomu prispôsob stravu... Ktorú si v celom tvojom príspevku nespomenul ani raz! Z čoho usudzujem, že jej nekladieš príliš dôležitú úlohu. A to je chyba!
:a6
děkuju za odpověď , stravu jsem nezmiňoval protože jídelníček dodržuju a přibíram rychleji než jsem chtěl ( denně 250g bílkovin a 500-650 g sacharidů , vážím 82 kg) chtěl bych ještě přibrat alespon na 85 kg, mohl bych tedy i při rýsovacím tréninku s více opakováními dodržovat stravu jakou mám doposud ? ( oběmovou ) ? nebo je to blbost a radeji zvolit nějaký alternativní oběmovy trenink?
Užívateľov profilový obrázok
Od Ragnar Lothbrok
#25377
FitPotreby.sk napísal:
Patrikbb napísal:Prepačte :)

Ako by som ziskal širšie prsne svaly? Ake su pravidla na to?
Tak, ze zvacsis ich objem. Cvicenim deformovat kostru to nejde. Neovplyvnis celkovu sirku hrudneho kosa. Tak ako si narastol, tak uz tak zostanes. Mozes zlepsit drzanie tela, zlepsit vzpriamenie chrbta a vypnutie hrudnika.
Roznymi cvikmi mozes spresnit tvar svalu, ale nejake velke rozsirenie zrovna prsnych svalov nedosiahnes. Mozes dosiahnut naberanim svaloviny lepsi celkovy vzhlad. Primerane naberanie na celom tele.

Ahoj,
ak este potrebujes poradit, urcite sa ozvi tomuto trenerovi.
http://zdravie.zariadim.sk/primerana-zataz-a-strava
Poradi ti ci uz chces makat na objeme alebo rysovať, ja som s nim velmi spokojny a to som par krat striedal naberacky s rysovanim.
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
Tst a iné látky

Caute často omielana téma objednával[…]

If you're in search of effective medication for er[…]

What Age Is Acne the Worst?

Acne can occur at any age, but it is most common d[…]

Buy Isotretinoin Onlinea potent medication for s[…]