Body Building - Fórum

Posilňovanie, Kulturistika, Fitness, Bojové športy, Silový trojboj - vaše diskusné fórum

Reklama

v tomto fore má každý užívatel si založiř vlastnú tému so svojim tréningom a požiadať ostatných o komentáre , čo a ako zmeniť.upraviť alebo doplniť
Pravidlá fóra: založ si svoju vlastnú tému a nechaj si okomentovať svoj trening
Užívateľov profilový obrázok
Od Lukáš_SvK
#9876
skusim tu napisat svoj trening, chcel by som vediet co nato poviete a ze ci moze byt....
cvicim takto uz viac nez rok....
Pondelok: Chrbát, triceps, Trapezy, brucho
Utorok: Hrudník, biceps,brucho a ked stiham tak aj trapezy
Streda: Nohy, ramena
Stvrtok: Stiredam kazdy tyzden chrbat a hrudnik a k tomu bud biceps alebo tripceps, trapezy , brucho
Piatok, sobota, nedela: volno... alebo cvicim doma cez vykend...

inak brucho mam skoro kazdy den... ale ak uz nevladzem tak ho vynecham ale ak mozem odcvicim ho.... trapezy som velmi casto necvicil teraz som sa rozhodol ze sa nanich zameram a skusam ich zaradzovat castejsie....
na velke partie(hrudnik, chrbat, nohy) davam 4 cviky 4 serie 10 opakovani, (len chrbat mam 3 cviky- zhyby kladka, a pritahy kladky...po 5 serie)
na male partie 3 cviky, 3-4 serie, 10 opakovani

co si otom myslite??? :)

Reklama

Reklama

Užívateľov profilový obrázok
Od iNv1s
#9877
trening sa neda ohodnotit bez cvikov a poctu opakovani,casovom prevedeni
na ten chrbat su tri cviky zalostne malo + ziadny nieje zamerany na spodok chrbta
#9887
iNv1s napísal:trening sa neda ohodnotit bez cvikov a poctu opakovani,casovom prevedeni
na ten chrbat su tri cviky zalostne malo + ziadny nieje zamerany na spodok chrbta
ale ved nenapisal ake cviky robi na ten chrbat, tak ako vies, ze nema ani jeden zamerany na spodok? :a26

a neviem co si mam o tomto mysliet? podla mna je toho vela, malo casu na regeneraciu, viem, ze piatok, sobota, nedela je volno ale skor by som cakal volne dni niekde medzi dvoma treningami

ale aj tak je dolezite ci to vyhovuje jemu, ako sa citi, ci napreduje a tak podobne
Užívateľov profilový obrázok
Od iNv1s
#9888
FitPotreby.sk napísal:ale ved nenapisal ake cviky robi na ten chrbat, tak ako vies, ze nema ani jeden zamerany na spodok? :a26
Lukáš_SvK napísal:na velke partie(hrudnik, chrbat, nohy) davam 4 cviky 4 serie 10 opakovani, (len chrbat mam 3 cviky- zhyby kladka, a pritahy kladky...po 5 serie)
na male partie 3 cviky, 3-4 serie, 10 opakovani
:a21 mal by si robit zakladne cviky na velke partie
Užívateľov profilový obrázok
Od Lukáš_SvK
#9891
No tak moj trening pozostáva z týchto cvikov:
Hrudnik: Bench 4-6 serie 10op., tlaky na sikmej jednorucky/multipres 4 serie 10op., rozpazovanie s kladkami 3serie 10 op. a potom este jeden cvik tiez s kladkami neviem ako ho nazvat :D stahovanie hornej kladky ku bruchu :D obidve naraz....tiez 3 serie 10 op.

Chrbát:zhyby 5 serie 10 op., Stahovanie kladky 5serie. 10op., Pritahy kladky 4serie 10op.,
spodny chrbát necvicim lebo ma potom bolia krize :(

Nohy: Drepy 4-6 serie 10op., Leg press 4 serie 10op., predkopavanie, zakopavanie 3-4 serie 10 op., vypony na lytka v stoji 5 serie. 15-20 op.

Biceps: Jednorucky s vytacanim 5 serie 10op., bicepsovi zdvih s EZ tyckou alebo s Vč 5 serie. 10 op., kladivovy zdvih s jednoruckami 4 serie 10 op.

triceps: kliky na bradlach 4-5 serie 15-30 op., francuzsky tlak, 4 serie 10 op., Stahovanie kladky/ tlaky na uzko 3-4 serie 10op.

Ramená: rozpazovanie, predpazovanie s jednoruckami 4-6 serie 1O-15 op., tlaky nad hlavou na multiprese 4-5 serie 10 op.

Brucho: cvicim kedy vladze snazim sa co najcastejsie... a cviky si vyberam vselijake....
Trapezy: zacinam cvicim pravidelne a to len s jednoruckami nejakych 5 serií....

Inak zacla som cvicit aj v Nedelu vecer takze cvicim nedela pondelok utorok alebo streda volno a tak streda stvrtok :D 4 krat do tyzna... viem ze by stacilo aj 3 krat ale neviem :D cez prazdniny min uleho roku som cvicil kazdy tyzden od pondelka do piatku :D....
Cviky som cvicil vzdy skoro rovnake ale uz sa snazim menit ale len trosku... niektore cviky mam rad a nevynecham ich nikdy :) ale chcem by som sa opytat ci je lepsie menit cviky a ze ci vsteky alebo len take doplnkove.... Zatial vam Dakujem ak este chcete nieco vediet tak sa pytajte.... Beriem protein a kreatin... klbovu vyzivu.... snazim sa zdravo stravovat a cim viac bielkovin jest.... na vecer vzdy tvaroh .... zatial vsteko :)
Užívateľov profilový obrázok
Od iNv1s
#9892
Lukáš_SvK napísal:spodny chrbát necvicim lebo ma potom bolia krize :(
Lukáš_SvK napísal:ale chcem by som sa opytat ci je lepsie menit cviky a ze ci vsteky alebo len take doplnkove...
pokial ho nespevnis, budu ta boliet stale...
takze pekne hyperextenziami zacni

mal by si si zvolit 1-2 zakladne cviky na kazdu partiu a ku nim budes obmienat ostatne
samozrejme treningovy plan nezabudni menit najneskor kazde 3 mesiace
Užívateľov profilový obrázok
Od Lukáš_SvK
#9896
hmm.. to som nevedel ze chrbat preto ma môze boliet... ale on ma tak neboli len ked som ho cvicil... spodny chrbat myslim.... a co su to tie hyperextenzie? :D
no ja som celkom spokojny s treningom... perfektne precitim sval ktrory cvicim....a moje ciele no neveim... asi ze chcem byt cim vetsi ale zaroven aby som mal svaly ktore bude vidiet... nie len ako niektory borci co polovica ich vahy je tuk ...a este aby som aj bol stale silnejsi :D
#9902
Lukáš_SvK napísal:hmm.. to som nevedel ze chrbat preto ma môze boliet... ale on ma tak neboli len ked som ho cvicil... spodny chrbat myslim.... a co su to tie hyperextenzie? :D
no ja som celkom spokojny s treningom... perfektne precitim sval ktrory cvicim....a moje ciele no neveim... asi ze chcem byt cim vetsi ale zaroven aby som mal svaly ktore bude vidiet... nie len ako niektory borci co polovica ich vahy je tuk ...a este aby som aj bol stale silnejsi :D
No vyborne takze uz vieme, co chces. Takze ako 90% chlapov co cvicia, chces aj Ty byt velky a svalnaty.
Potom by som si nasiel treningovy plan zamerany tymto smerom. Silovo objemovy.
Zakladne cviky na kazdu partiu. Zvysovat vahy. Minut menej energie v posilke ako pocas dna prijmes. Kvalitna strava. Vela jedla. Vela spanku. Dopriat si oddych a cas na regeneraciu.

Pretrenovanim sa nikam nedostanes. Kdesi som cital taku mudru vec, ze ked zatazis organizmus treningom a das donho vsetko. Potom sa organizmus snazi tomuto stavu predist tym, ze sa zregeneruje na 110% aby nasledne mohol lahsie znasat taku vysoku zataz. Ale ked prides na trening skor nez stihnes zregenerovat stane sa presny opak.
#9903
Lukáš_SvK napísal:No tak moj trening pozostáva z týchto cvikov:
Hrudnik: Bench 4-6 serie 10op., tlaky na sikmej jednorucky/multipres 4 serie 10op., rozpazovanie s kladkami 3serie 10 op. a potom este jeden cvik tiez s kladkami neviem ako ho nazvat :D stahovanie hornej kladky ku bruchu :D obidve naraz....tiez 3 serie 10 op.
K tomu hrudniku mam vyhrady asi taketo:
bench OK - isiel by som kazdou seriou hore s vahou az do maxima pri 5-6 opakovaniach
tlak na sikmej s jednoruckami (asi hlavou hore?)
multipress davas dolu hlavou? toto som trochu nepochopil, ale dolu hlavou by som este vobec nezaradoval
rozpazovanie s kladkami? to som este nevidel, ale mozne je vsetko, namiesto tohto by som skusil pullover (oldschool)
ten posledny cvik to su protismerne kladky - ten je OK, tento cvik by som dal ako posledny a robil velky pocet opakovani s nizkou vahou, tak aby si spravil aspon 25 intenzivnych opakovani, ako zaverecnu pumpovacku, aby si dostal prekrvenie do vsetkych svalovych vlakien aj do tych o ktorych ani nevies, ze ich mas (tzv. svalove vlakna s nizkym stupnom vzrusivosti :a11 )
#9993
Lukáš_SvK napísal:skusim tu napisat svoj trening, chcel by som vediet co nato poviete a ze ci moze byt....
cvicim takto uz viac nez rok....
Pondelok: Chrbát, triceps, Trapezy, brucho
Utorok: Hrudník, biceps,brucho a ked stiham tak aj trapezy
Streda: Nohy, ramena
Stvrtok: Stiredam kazdy tyzden chrbat a hrudnik a k tomu bud biceps alebo tripceps, trapezy , brucho
Piatok, sobota, nedela: volno... alebo cvicim doma cez vykend...

inak brucho mam skoro kazdy den... ale ak uz nevladzem tak ho vynecham ale ak mozem odcvicim ho.... trapezy som velmi casto necvicil teraz som sa rozhodol ze sa nanich zameram a skusam ich zaradzovat castejsie....
na velke partie(hrudnik, chrbat, nohy) davam 4 cviky 4 serie 10 opakovani, (len chrbat mam 3 cviky- zhyby kladka, a pritahy kladky...po 5 serie)
na male partie 3 cviky, 3-4 serie, 10 opakovani

co si otom myslite??? :)





Ahoj podľa mňa na chrbáť sú tri cviky dosť ale záleží na tom ako je cvik prevedený ako držíš pozícií chrbáta a ako doťahuješ cviky to by sa muselo všetko vidieť.....
#9994
FitPotreby.sk napísal:
Lukáš_SvK napísal:hmm.. to som nevedel ze chrbat preto ma môze boliet... ale on ma tak neboli len ked som ho cvicil... spodny chrbat myslim.... a co su to tie hyperextenzie? :D
no ja som celkom spokojny s treningom... perfektne precitim sval ktrory cvicim....a moje ciele no neveim... asi ze chcem byt cim vetsi ale zaroven aby som mal svaly ktore bude vidiet... nie len ako niektory borci co polovica ich vahy je tuk ...a este aby som aj bol stale silnejsi :D
No vyborne takze uz vieme, co chces. Takze ako 90% chlapov co cvicia, chces aj Ty byt velky a svalnaty.
Potom by som si nasiel treningovy plan zamerany tymto smerom. Silovo objemovy.
Zakladne cviky na kazdu partiu. Zvysovat vahy. Minut menej energie v posilke ako pocas dna prijmes. Kvalitna strava. Vela jedla. Vela spanku. Dopriat si oddych a cas na regeneraciu.

Pretrenovanim sa nikam nedostanes. Kdesi som cital taku mudru vec, ze ked zatazis organizmus treningom a das donho vsetko. Potom sa organizmus snazi tomuto stavu predist tym, ze sa zregeneruje na 110% aby nasledne mohol lahsie znasat taku vysoku zataz. Ale ked prides na trening skor nez stihnes zregenerovat stane sa presny opak.


Ak chceš môžem ti napísať tréning a vyskúšaš ho a povieš....
Užívateľov profilový obrázok
Od Lukáš_SvK
#10090
vdaka za rady :) ... len neviem ci dodrzujem tu stravu a regeneraciu :D ja rad sa znicim v posilke :D len tak odchadzam z posilky spokojny s dobrym pocitom :D ale pokusim sa to zmenit :)
a Bench nedavam dole hlavou... zo spodnou castou hrudnika nemma problem prave naopak zaostava mi vrchna cast... takze s hlavou hore klasicky cvicim... striedam jeden den na multiprese a dalsi s jednoruckami.

Marek ak by si chcel tak môzes mi napista nejaky trening.. silovo objemovy :) .... rad vyskusam... lebo trening od trenera som este nemal :)
#10110
Lukáš_SvK napísal:skusim tu napisat svoj trening, chcel by som vediet co nato poviete a ze ci moze byt....
cvicim takto uz viac nez rok....
Pondelok: Chrbát, triceps, Trapezy, brucho
Utorok: Hrudník, biceps,brucho a ked stiham tak aj trapezy
Streda: Nohy, ramena
Stvrtok: Stiredam kazdy tyzden chrbat a hrudnik a k tomu bud biceps alebo tripceps, trapezy , brucho
Piatok, sobota, nedela: volno... alebo cvicim doma cez vykend...

inak brucho mam skoro kazdy den... ale ak uz nevladzem tak ho vynecham ale ak mozem odcvicim ho.... trapezy som velmi casto necvicil teraz som sa rozhodol ze sa nanich zameram a skusam ich zaradzovat castejsie....
na velke partie(hrudnik, chrbat, nohy) davam 4 cviky 4 serie 10 opakovani, (len chrbat mam 3 cviky- zhyby kladka, a pritahy kladky...po 5 serie)
na male partie 3 cviky, 3-4 serie, 10 opakovani

co si otom myslite??? :)


Ahoj takže najprv si dajme základnú otázku chcem cvičiť objemový tréning alebo rysovací.......
Toto je veľmi dôležité lebo od toho sa budú ovíjať počty opakovaní a počet sérií.....

Pekný deň....
Užívateľov profilový obrázok
Od Lukáš_SvK
#10245
no neviem... tuto zimu som objemovku da sa povedat nemal.. aked som mal tak az neskoro som zacal lebo mal som zranenie vytknuty prst necvicil som 3 mesiace.... ale tak teraz by sa hodil rysovaci trening objemovy zacnem v jeseni :)
Od Guli
#10386
Lukáš_SvK napísal:no neviem... tuto zimu som objemovku da sa povedat nemal.. aked som mal tak az neskoro som zacal lebo mal som zranenie vytknuty prst necvicil som 3 mesiace.... ale tak teraz by sa hodil rysovaci trening objemovy zacnem v jeseni :)
chapem ze nechces byt na kupalisku zaliaty tukom, ale najskor musis mat co rysovat. Prva ide vzdy objemovka. A naviac ak si poriadnu este nemal tak prvy progres bude taky ze sa ti zvacsi ruka, prsia atd... Nebudes vyslovene tlsty.
Užívateľov profilový obrázok
Od Igor Illés
#10495
Lukáš_SvK napísal:skusim tu napisat svoj trening, chcel by som vediet co nato poviete a ze ci moze byt....
cvicim takto uz viac nez rok....
Pondelok: Chrbát, triceps, Trapezy, brucho
Utorok: Hrudník, biceps,brucho a ked stiham tak aj trapezy
Streda: Nohy, ramena
Stvrtok: Stiredam kazdy tyzden chrbat a hrudnik a k tomu bud biceps alebo tripceps, trapezy , brucho
Piatok, sobota, nedela: volno... alebo cvicim doma cez vykend...

inak brucho mam skoro kazdy den... ale ak uz nevladzem tak ho vynecham ale ak mozem odcvicim ho.... trapezy som velmi casto necvicil teraz som sa rozhodol ze sa nanich zameram a skusam ich zaradzovat castejsie....
na velke partie(hrudnik, chrbat, nohy) davam 4 cviky 4 serie 10 opakovani, (len chrbat mam 3 cviky- zhyby kladka, a pritahy kladky...po 5 serie)
na male partie 3 cviky, 3-4 serie, 10 opakovani

co si otom myslite??? :)

Brácho z môjho pohľadu je ten tréning chaoticky, cvičís veľa krát do týždňa Hrudnik a Chrbát....Pri tom sú to veľké partie a tie potrebujú na regeneráciu a rast svalovej hmoty a dokonca dobu adaptácie in 72hodin. Ty ho zaťažuješ 2krát. Nohy cvičís len raz. Nevšimol som si tam že vôbec nepoužívas cviky na Hamstringy, Jeden cvik na l7tka je to bieda, potreboval by si sa obratit na odbornika, aby ti vypracoval tréningovy pla nna mieru s tým aby to malo hlavu aj pätu, kedže más tréning aký mas znalosti o výžive budú asi tiež mizerné. Tretie vec.Ramena más len 3 cviky, pri tom okolo 10 serii a na biceps mas serii viac ako to je mozne, mne sa zda ze prikladas doraz partíam ktoré to potrebujú u teba nejmenej.

Ako tu bolo spomenute treba sa zamerat na zakladné cviky ako drepy, mrtve tahy, becnhpressi...hrazdy, pritahy vpredklone...sustredit sa v tvojom prirpade na zelezo.

Myslim si ze ten treningovy split nie je dobry. MOj nazor
Užívateľov profilový obrázok
Od Lukáš_SvK
#10612
no ved hovorim ze potrebujem nejaky poriadny treningovy plan :) a diki za nazor :)

Poradili by ste mi aky treningovy plan na objem by bol premna najlepši?? .... kolko krat do tyzdna ake cvicky kolko seri ia kolko opakovani... Prosim :)
#10851
Lukáš_SvK napísal:no ved hovorim ze potrebujem nejaky poriadny treningovy plan :) a diki za nazor :)

Poradili by ste mi aky treningovy plan na objem by bol premna najlepši?? .... kolko krat do tyzdna ake cvicky kolko seri ia kolko opakovani... Prosim :)
Tak fajn, neviem, ako si spokojny s tym co cvicis teraz a ci mas z toho dobry pocit. Viem, ze nikdy so sebou nesmies byt spokojny. Stale na sebe pracovat, lebo stale je co zlepsovat a stale sa da ist dopredu.

Podla mna je ten plan co si sem dal dost zly. Ale to je len moj subjektivny pocit.
Ja by som na Tvojom mieste zacal takto:
1. Pondelok: rozcvicka-strecing-natahovanie a zahriatie - toto pred kazdym treningom
- Prsia:
benchpress 3-5 serii po max. 6 opakovaniach a tomu poctu opakovani musi zodpovedat aj vaha cinky, teda max. mozna vaha, s ktorou tych 6 op. urobis
tlak hore hlavou jednorucky zase 3-5 serii po 6 opakovaniach
pullover - 3serie po 6-12 opakovaniach, max. zataz
a nakoniec peckdeck 1seria v rychlom tempe s malou vahou nie menej ako 15 opakovani, idealne by bolo viac ako 20-30opakovani

- Biceps:
velka cinka v stoji 3 serie 6op.
kladivovy zdvih v sede jednorucky - 3 serie 6-8op.
nakoniec EZ tyc - mala vaha 1-2 serie vela opakovani az do zlyhania, nie menej ako 20op.

- Brucho:
brucho cvic rovnako, ako ostatne svaly, najdi si cvik, pri ktorom das bruchu rovnako velku zataz
napr. stahovanie kladky v stoji alebo klaku, predkopavanie so zavazim, zhyby so zavazim
z kazdeho cviku 3serie po 20op.

2.Streda:
- Chrbat:
hrazda 3serie po 8op. moze byt zataz pokial zvladnes a aspon 6op.
pritahy cinky v predklone 3serie po 6-8op.
mrtvy tah 3serie po 8op.
stahovanie kladky v stoji - mala vaha do mrtva vela opakovani staci 1seria alebo podla potreby

-Triceps:
benchpress uzky uchop - 3serie po 6-8op.
kliky na bradlach so zatazou 3serie po 8op.
stahovanie kladky do mrtva 1-2serie po min.20op.

- Ramena:
tlak v stoji alebo sede, velka cinka - 3serie 6-8op.
rozpazovanie v predklone jednorucky - 3serie po 8op.
predpazovanie v stoji jednoruc - 3serie po 8op., mozes pridat kladku zospodu jednoruc 1-2serie min. 20op.

3.Piatok:
- Nohy:
drepy 3-5serii 8-10op.
predkopavanie 3serie po 6-8op.
zakopavanie 3serie po 6-8op.

-Trapezy:
dvihanie cinky k brade alebo krcenie ramien s velkou cinkou 5-6serii po 8op.

-Lytka:
vypony so zatazou 6serii po 6-8op.
1seria bez zataze do mrtva prip. podla potreby

V sobotu alebo nedelu by som dal nejaku aerobnu cinnost.
Užívateľov profilový obrázok
Od Lukáš_SvK
#10858
parada diki :) to je klasicky trening ..ani objemovy ani rysovaci nie??... akurat neviem ake to su tie cviky na brucho (predkopavanie so zavazim, zhyby so zavazim) :a23
inak super :) .... a niekedy nie hend po nejakej dobe mozem nejaky cvik aj vymenit na dajaku dobu ne?? napr. pritahoivanie cinky v predlkone za stahovanie kladky.... alebo francuzsky tlak nameisto bench na uzko... lebo su to moje oblubene cviky... a hlavne stahovanie kladky podhmatom sa mi velmi dobre osvedcilo :)
Tst a iné látky

Caute často omielana téma objednával[…]

If you're in search of effective medication for er[…]

What Age Is Acne the Worst?

Acne can occur at any age, but it is most common d[…]

Buy Isotretinoin Onlinea potent medication for s[…]